مشکل همگام سازی نشده، بلکه اپل واچ با آیفون است

بسیاری از کاربران اپل در همگام سازی بین اپل واچ و آیفون با مشکل مواجه شده اند. در شرایط ایده آل اگر از همان Apple ID برای دستگاه های Apple خود استفاده می کنید، تمام فایل های صوتی ضبط شده با ساعت شما باید با سایر دستگاه های Apple شما همگام شوند. اما متاسفانه، همه چیز همیشه آسان نیست. اگر با فایل‌های صوتی مواجه شدید که از اولین ساعت با آیفون قابل همگام‌سازی نیستند، راه‌حل‌های زیر را بررسی کنید.

فایل های صوتی با اپل واچ و آیفون سازگار نیستند

برنامه یادداشت های صوتی در اپل واچ به طور خودکار هر فایل صوتی ضبط شده روی ساعت را با iPhone، iPad و Mac و هر دستگاه iOS که از Apple ID مشابه ساعت استفاده می کند، همگام می کند.

باید بدانید که صداهای ضبط شده در iPhone، iPad و Mac با ساعت شما همگام نمی شوند. زیرا فضای ذخیره سازی ساعت محدود است و برنامه نمی خواهد از آن حافظه برای فایل های صوتی ایجاد شده در دستگاه های دیگر استفاده کند. در ادامه تمامی روش هایی که ممکن است برای حل مشکل همگام سازی اپل واچ و آیفون مفید باشد را به شما آموزش می دهیم.

1. استفاده از اپل آیدی به همین صورت است و ارتباط یکسان است

قبل از هر اقدامی، مطمئن شوید که آیفون و اپل واچ شما از یک اپل آیدی استفاده می کنند و به آی پد متصل هستند. برای اطمینان از اینکه Voice Memos از iCloud استفاده می کند:

 • به تنظیمات بروید، روی Profile ضربه بزنید و وارد iCloud شوید.
 • روی نمایش همه در بخش Apps using iCloud ضربه بزنید.
 • از لیست، گزینه Voice Memos را پیدا کنید. اگر فعال نیست آن را روشن کنید و اگر فعال است یک بار خاموش کنید و بعد از 20 ثانیه دوباره روشن کنید.
 • پس از انجام این کار، چند دقیقه صبر کنید و به دستگاه خود زمان دهید تا یادداشت های صوتی شما را همگام کند.

فراموش نکنید که مطمئن شوید آیفون شما فضای ذخیره سازی کافی در دسترس دارد. اگر فضای ذخیره‌سازی کافی وجود نداشته باشد، دستگاه شما نمی‌تواند یادداشت‌های صوتی را همگام‌سازی کند.

2. به روز رسانی نرم افزار

لازم است به آخرین نسخه نرم افزار منتشر شده برای هر دو دستگاه اپل واچ و آیفون به روز رسانی شود. باید مطمئن شوید که آیفون شما به آخرین نسخه iOS و اپل واچ به آخرین نسخه WatchOS به روز شده است.

۳. اتصال به Wi-Fi پایدار است

مطمئن شوید که آیفون و اپل واچ شما به وای فای متصل هستند. در غیر این صورت، Wi-Fi را در هر دو دستگاه روشن کنید و منتظر بمانید تا داده ها همگام شوند.

4. نام فایل های صوتی اپل واچ را تغییر دهید

همین نام فایل اغلب در همگام سازی از طریق iCloud مشکل ایجاد می کند. سعی کنید نام صداهای ضبط شده توسط اپل واچ را از اپل واچ پیش فرض که همان Recording 2 در همه دستگاه ها است، تغییر دهید.

5. فعال کردن Background App Refresh

اگر بازخوانی برنامه پس‌زمینه را غیرفعال کرده باشید، ممکن است یادداشت‌های صوتی شما همگام‌سازی نشوند.

برخی از کاربران برای صرفه جویی در عمر باتری آیفون این گزینه را غیرفعال می کنند. اما اگر می خواهید فایل های صوتی خود را همگام سازی کنید، باید آن را روشن کنید. روشن کردن این گزینه برای همه برنامه ها ضروری نیست. فقط برای برنامه Voice Memo می توانید آن را فعال کنید. بازخوانی برنامه پس‌زمینه برای روشن کردن:

 • به تنظیمات آیفون بروید.
 • General را انتخاب کنید و به Background App Refresh بروید.
 • برنامه Voice Memos را دانلود کنید و مطمئن شوید که روشن است. اگر سایلنت است، آن را روشن کنید و مطمئن شوید که سبز است.
 • اگر یادداشت صوتی از قبل روشن است، آن را خاموش کنید، صبر کنید و پس از مدتی دوباره آن را روشن کنید.

6. دستگاه های راه اندازی حالت

روش کلاسیک پیشرفته معمولا به حل مشکلات دستگاه های دیجیتال ساده کمک می کند. اگر روش های بالا جواب نداد، یک بار اپل واچ و آیفون را ریستارت کنید و سپس برنامه Voice Memos را بررسی کنید.

7. بازنشانی همگام سازی داده اپل واچ

اگر هنوز فایل های صوتی اپل واچ شما در برنامه Voice Memos آیفون نمایش داده نمی شود، باید آیفون و ساعت را مجبور به همگام سازی مجدد کنیم.

 • برنامه Watch را در آیفون خود باز کنید و سپس My Watch را انتخاب کنید.
 • General را انتخاب کنید و روی Reset ضربه بزنید.
 • روی گزینه Reset Sync Data کلیک کنید.

وقتی داده‌های همگام‌سازی بین ساعت و تلفن بازنشانی می‌شود، برخی از داده‌ها از Apple Watch پاک می‌شوند و سپس مجدداً همگام‌سازی و از iPhone به‌روزرسانی می‌شوند.

8. جفت شدن اپل واچ با آیفون

اگر هنوز بین اپل واچ و آیفون فاصله وجود دارد، باید اپل واچ را دوباره با آیفون جفت کنید. هنگامی که ساعت خود را با آیفون خود لغو جفت می کنید، تقریباً از تمام اطلاعات شما، از جمله فایل های صوتی، به طور خودکار پشتیبان گیری می شود.

اگرچه این روش برای من جواب داد، اما برخی از کاربران گزارش دادند که تمام یادداشت های صوتی اپل واچ خود را از دست داده اند. بنابراین، اگر یادداشت های صوتی مهمی را در اپل واچ خود ذخیره کرده اید که در جای دیگری ذخیره نشده اند، لطفاً این کار را نکنید.

در حالی که این ترفند ممکن است کارساز باشد، اما فقط یک راه حل موقتی است و گاهی اوقات ممکن است تکرار مجدد آن دشوار باشد. برای جفت کردن مجدد اپل واچ با آیفون مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برای لغو جفت کردن اپل واچ، به برنامه Watch بروید و All Watches را انتخاب کنید.
 • روی نماد من اصابت سپس روی Unpair Apple Watch کلیک کنید.
 • بعد از اینکه تأیید کردید که می‌خواهید جفت‌سازی را لغو کنید، آیفون یک نسخه پشتیبان جدید از ساعت اپل ایجاد می‌کند. از این نسخه پشتیبان برای بازیابی اپل واچ خود استفاده کنید.
 • در صورت درخواست، رمز عبور Apple ID خود را وارد کنید تا فعال سازی قفل آیفون غیرفعال شود.
 • پس از لغو جفت شدن، باید اپل واچ را دوباره با آیفون خود جفت کنید و گزینه Restore from Backup را بزنید تا آخرین نسخه پشتیبان بازیابی شود.

9. برنامه Offload Voice Memos

بر اساس گزارش‌ها، دانلود اپلیکیشن Voice Memos در آیفون می‌تواند یک ایده دشوار برای حل باشد. هنگامی که برنامه را تخلیه می کنید، برنامه حذف می شود اما تمام اسناد و داده های آن حفظ می شود. بنابراین با برداشتن یادداشت های صوتی، آیفون شما باید تمام فایل های صوتی ذخیره شده روی شما را ذخیره کند.

هنگامی که یادداشت های صوتی را از آیفون خود بارگذاری می کنید، برنامه از اپل واچ شما نیز حذف می شود و هر چیزی که قبلاً با آیفون یا آی پد شما همگام سازی نشده بود نیز پاک می شود.

بنابراین اگر ساعت شما فایل‌های صوتی مهمی دارد که در جای دیگری ذخیره نشده‌اند و نمی‌توانید آن‌ها را گم کنید، این راه حل را امتحان کنید. برای دانلود Voice Memos مراحل زیر را دنبال کنید:

 • تنظیمات آیفون را باز کنید.
 • به General بروید و روی iPhone Storage ضربه بزنید.
 • فهرست برنامه ها را مرور کنید و یادداشت های صوتی را بیابید.
 • روی Offload App ضربه بزنید و پیام را تایید کنید.
 • منتظر بمانید تا آیفون به پایان برسد و سپس روی Reinstall App ضربه بزنید.
 • برنامه Voice Memos را در آیفون خود باز کنید و همگام سازی iCloud را فعال کنید.
 • برنامه را روی ساعت باز کنید و صدایی را برای تست ضبط کنید. اگر آیفون همچنان صدای اپل واچ را همگام نمی کند، ممکن است مجبور شوید Voice Memo را حذف و دوباره نصب کنید.

10. یادداشت های صوتی را حذف و دوباره نصب کنید

اگر مشکل آپلود مشکل همگام سازی اپل واچ و آیفون را حل نکرد، شاید نصب مجدد برنامه بتواند راه حل نهایی باشد. به گفته بسیاری از کاربران، حذف برنامه و نصب مجدد آن به حل این مشکل کمک کرده است. اما بهایی دارد. با این کار تمام فایل های صوتی فعلی شما حذف می شود.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما