WWF هشدار داد که حیات وحش در خطر جدی است، تنوع زیستی از سال تا 69 درصد کاهش یافته است اخبار جهان

دهلی نو: گزارش های صندوق جهانی حیات وحش (WWF) افشاگری های نگران کننده ای در مورد از دست دادن عظیم تنوع زیستی جهانی ارائه کرده است که از سال 1970 تا 69 درصد کاهش یافته است. طبق گزارش سیاره زنده 2022، نژاد بشر با بحران های دوگانه مواجه است زیرا تنوع زیستی از بین رفته است. و تغییرات آب و هوایی که هر دو ناشی از استفاده ناپایدار از منابع موجود در سیاره زمین هستند. طبق گزارش Living Planet که توسط WWF در 13 اکتبر 2022 منتشر شد، آمریکای لاتین بیشترین کاهش منطقه ای را در میانگین فراوانی جمعیت (94٪) نشان می دهد.

یکی از مقامات ارشد صندوق جهانی حیات وحش (WWF) گفت که از دست دادن نگران کننده گونه ها در آفریقا، که به دلیل تغییرات آب و هوایی، توسعه برنامه ریزی نشده و آلودگی ایجاد شده است، نیازمند سیاست های جسورانه و اقدامات قانونی برای معکوس کردن است.

از دست دادن تنوع زیستی توسط

یک میلیون گیاه و حیوان در خطر انقراض هستند. 1- 2.5 درصد از پرندگان، پستانداران، دوزیستان، خزندگان، ماهیان منقرض شده اند. بر اساس گزارش Living Planet، در منطقه آمریکای لاتین بیشترین کاهش را متحمل شده است، با 94 درصد و پس از آن آفریقا با 66 درصد، آسیا اقیانوسیه با 55 درصد، آمریکای شمالی با 20 درصد و اروپا-آسیای مرکزی با 18 درصد.

نسخه 2022 گزارش Living Planet نشان داد که جمعیت حیات وحش آفریقا بین سال‌های 1970 تا 2018 به دلیل شکار غیرقانونی، شوک‌های اقلیمی و تخریب زیستگاه‌های طبیعی آن‌ها 66 درصد کاهش یافته است.

با این حال، این گزارش به روندهای مثبت در آفریقای مرکزی اشاره کرد که در آن جمعیت گوریل های کوهستانی از 408 در سال 2010 به 604 در سال 2015 به لطف اقدامات حفاظتی افزایش یافت.

آلیس روحوزا، مدیر منطقه آفریقا، WWF-International، در طی مراسم راه اندازی مجازی گزارش شاخص سیاره زنده 2022 WWF در نایروبی، پایتخت کنیا در روز پنجشنبه، گفت که کشورهای آفریقایی برای تسریع رشد مثبت طبیعت به بودجه و تغییر سیاست بیشتری نیاز دارند.

روحوزه افزود که فعالیت‌های معدنی، شکار غیرقانونی، کشاورزی صنعتی و شهرنشینی تلفات گونه‌های شاخص آفریقا را بدتر کرده است که به رشد سبز آسیب می‌رساند، و نشان می‌دهد که حفاظت بیشتر از کانون‌های تنوع زیستی، مبارزه قاره را با فقر، گرسنگی و ناشی از اقلیم تقویت می‌کند. بحران آب.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، او از دولت‌های آفریقایی خواست تا برای تصویب چارچوبی فراگیرتر و جاه‌طلبانه‌تر برای حفاظت از منابع سیاره‌ای در جریان اجلاس جهانی تنوع زیستی که از 7 تا 19 دسامبر در مونترال کانادا در نظر گرفته شده است، لابی کنند.

جکسون کیپلاگات، رئیس برنامه‌های حفاظت در WWF-کنیا گفت که معکوس کردن از دست دادن زیستگاه در آفریقا مشروط به تامین مالی نوآورانه در جهت حفاظت، اجرای قانون و مشارکت بیشتر جامعه امکان پذیر است.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما