TikTok همچنان در حال استخدام است تا رقبای خود شغل بیاندازند

تعدادی از بزرگترین شرکت های فناوری جهان در حال اخراج کارمندان خود هستند. یکی از شرکت‌هایی که تاکنون این روند را پشت سر گذاشته TikTok است.

در بحبوحه تعدیل نیرو در سیلیکون ولی، این شرکت رسانه اجتماعی متعلق به چین در میانه یک فشار سه ساله استخدامی قرار دارد و متعهد شده است که حدود 3000 مهندس را در نقاط مختلف جهان از جمله ایالات متحده اضافه کند.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

آیا TikTok در فضای رسانه های اجتماعی برنده است؟ چرا و چرا نه؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

به گفته افرادی که با برنامه های TikTok آشنا هستند، در مرکز اصلی خود در سنگاپور نیز استخدام می کند. مالک TikTok، مستقر در پکن ByteDance Ltd.، همچنین افرادی را در چین برای کار بر روی پلت فرم TikTok خود استخدام می کند. TikTok در چین در دسترس نیست، اما ByteDance یک جایگزین چینی به نام Douyin ارائه می دهد.

مدیر اجرایی TikTok، Shou Zi Chew، این هفته گفت که در میان کوچک سازی بزرگ برخی از رقبای خود، TikTok همچنان در حال استخدام است، هرچند با سرعتی سنجیده.

آقای دکتر گفت: «ما همیشه در زمینه استخدام محتاط تر بوده ایم. چو در یک مجمع اقتصادی تحت حمایت بلومبرگ در سنگاپور گفت. ما هنوز در حال استخدام هستیم، اگرچه با سرعتی که فکر می کنیم باید با چالش های جهانی که با آن روبرو هستیم مطابقت داشته باشد.”

اخراج های فنی

در حالی که ByteDance نزدیک در پکن مستقر است، TikTok هیچ دفتر مرکزی رسمی ندارد. دفاتر اصلی آن در لس آنجلس، نیویورک، دوبلین، لندن و سنگاپور، جایی که آقای. جویدن مبتنی است. ByteDance حدود 130000 کارگر در سراسر جهان استخدام می کند. TikTok بیش از 20000 کارمند دارد که حدود یک چهارم این تعداد در ایالات متحده است

به گفته افراد آشنا با استخدام، TikTok قصد دارد اندازه بزرگترین مرکز مهندسی آمریکایی خود را در Mountain View، کالیفرنیا، که در حال حاضر بیش از 1000 مهندس دارد، افزایش دهد. در برخی موارد، استخدام کنندگان TikTok به افرادی که اخیراً از رقبا از جمله Meta Platforms اخراج شده اند، نزدیک شده اند. شرکت

و شرکت توییتر برنامه‌های استخدام و توسعه پیش از این توسط اطلاعات گزارش شده بود.

TikTok از بادهای معکوس اقتصادی که رقبای خود را به هم می زند مصون نمانده است. او هدف خود را برای درآمد تبلیغاتی امسال از حداقل 12 میلیارد دلار به 10 میلیارد دلار کاهش داد. چو در یک جلسه آنلاین اخیر به کارکنان گفت.

در سال 2020، TikTok گفت که 10000 کارگر آمریکایی را استخدام خواهد کرد. دفاتر شرکت در لس آنجلس


عکس:

جسیکا پونز برای وال استریت ژورنال

افرادی که با این طرح ها آشنا هستند می گویند که این شرکت اکنون قصد دارد با سرعت کمتری نسبت به سال های گذشته استخدام کند. مانند هر شرکت دیگری، برنامه های TikTok بسته به شرایط اقتصادی و عملکرد تجاری می تواند دوباره تغییر کند.

TikTok که تقریباً تنها پنج سال از عمر آن می گذرد، در مسیر رشد متفاوتی نسبت به بسیاری از غول های فناوری قدیمی آمریکایی قرار دارد که اکنون هزاران شغل را از دست داده اند. با برخی معیارها، TikTok از نظر محبوبیت از فیس بوک و اینستاگرام متعلق به متا، به ویژه در میان نوجوانان آمریکایی پیشی گرفته است. اما TikTok هنوز کسری از درآمد متا را به ارمغان می آورد که در سال 2021 118 میلیارد دلار فروش داشت.

برخی از رقبای تثبیت شده سیلیکون ولی، بزرگترین کاهش شغلی را که صنعت طی سال‌ها متحمل شده است، آغاز کرده‌اند. متا، مالک فیس بوک، حدود 11000 کارمند خود را اخراج می کند، در حالی که Amazon.com شرکت

می تواند تا 10000 کاهش دهد. توییتر، لیفت شرکت

و شرکت های دیگر نیز اخراج را اعلام کرده اند. این کاهش ها مانع از استخدام دیگر برای نقش های کلیدی در رقبای TikTok نمی شود.

در سال 2020، TikTok اعلام کرد که 10000 کارگر آمریکایی را استخدام خواهد کرد، اقدامی که در حالی صورت گرفت که در واشنگتن بر سر ریشه های چینی خود و دسترسی آن به اطلاعات میلیون ها آمریکایی که از این برنامه استفاده می کنند، مورد بررسی قرار گرفت.

به گفته افرادی که با برنامه های استخدام TikTok آشنا هستند، در حال حاضر، این شرکت همچنان مهندسان را برای بهبود ویژگی هایی که کاربران در برنامه می بینند و همچنین برای بهبود الگوریتم و سایر زیرساخت های پشت صحنه که باعث کارکرد TikTok می شود، استخدام می کند.

شرکت‌های فناوری رشد استثنایی هم در درآمد و هم در تعداد کارمندان از طریق همه‌گیری مشاهده کردند. اما در حال حاضر، آنها هزاران شغل را کاهش می دهند. WSJ دلایل کلان و خرد را برای اخراج گسترده این صنعت توضیح می دهد.

به گفته برخی از این افراد، این شرکت همچنین قصد دارد کارمندانی را به تیم تجاری سازی خود اضافه کند، تیمی که نحوه کسب درآمد از این برنامه را مشخص می کند، و تیم تجارت الکترونیک نوپای خود را نیز اضافه کند. آنها گفتند که TikTok همچنین قصد دارد پیمانکارانی را اضافه کند که برنامه را برای مشاهده ویدیوهای نامناسب نظارت کنند، هم در ایالات متحده و هم در یک مرکز نظارت محتوا در دوبلین، ایرلند.

به گفته افرادی که با این برنامه ها آشنا هستند، شرکت مادر چینی TikTok، ByteDance، به استخدام افراد در چین نیز ادامه می دهد. برخی از استخدام‌های جدید روی TikTok کار می‌کنند، در حالی که برخی دیگر به ByteDance در توسعه تراشه‌ها کمک می‌کنند.

به گفته برخی از این افراد، ByteDance همچنین برخی از نقش ها را از چین به سنگاپور تغییر داده است، تا حدی برای رفع نگرانی های واشنگتن در مورد روابط TikTok با چین. آنها گفتند که سرعت کمتر از حد انتظار بوده است، زیرا سنگاپور استعداد کمتری نسبت به چین دارد و به دلیل پیچیدگی‌هایی در اخذ ویزای کاری.

وال استریت ژورنال اخیرا گزارش داد، ByteDance در ماه آگوست گزارشی مالی با کارمندان به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد پس از سال‌ها ضرر و زیان بزرگ، در سه ماهه اول سال 2022 به سود عملیاتی دست یافته است.

یانگ جی به این مقاله کمک کرد.

برای Raffaele Huang در [email protected] و Stu Woo در [email protected] بنویسید.

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.