Regents کالیفرنیا به UCLA اجازه می دهد تا به Big Ten ملحق شود

لس آنجلس – هیئت ریجنت دانشگاه کالیفرنیا روز چهارشنبه به تصویب حرکت UCLA به کنفرانس ده بزرگ رای داد، اما شرایط ضمیمه به این معنی بود که پولی که مدرسه از قرارداد تلویزیونی پرسود لیگ جدیدش درو می کند، محصولات جانبی ورزشکارانی که سفرهای مکرر را انجام می دهند را جبران کند. در سراسر کشور برای رویدادهای ورزشی

هیئت مدیره همچنین به تحمیل آنچه که یکی از نایب السلطنه ها آن را “مالیات برکلی” نامید، رای داد، غرامتی که می تواند به 10 میلیون دلار در سال برسد که UCLA باید به مدرسه خواهر خود، دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، که درآمد تلویزیون آن توسط Pac کاهش می یابد، بپردازد. -12 از دست دادن بازار لس آنجلس توسط کنفرانس.

این تصمیم پس از نزدیک به شش ماه بحث از سوی هیئتی گرفته شد که در نهایت تمایلی به لغو حرکتی نداشت که قبلاً توسط ژن بلاک، صدراعظم UCLA تأیید شده بود، اما نگرانی‌های مختلفی در مورد رفاه ورزشکاران و تأثیر آن بر درآمد کال برکلی داشت.

ریچارد لیب، رئیس هیئت مدیره، پس از تصویب این پیشنهاد با 11 رای به 5 رای پس از یک جلسه غیرعلنی 90 دقیقه ای، گفت: “در نهایت، ما یک سیستم هستیم، نه یک پردیس منفرد.” ما هرگز موقعیتی نداشتیم که تصمیم یک دانشگاه چنین تأثیری بر دانشگاه دیگر در سیستم ما داشته باشد.»

قرارداد تلویزیونی Big Ten زمانی که UCLA به کنفرانس فصل فوتبال 2024 ملحق می شود سالانه 60 تا 70 میلیون دلار به ارمغان می آورد – تقریباً دو برابر توافق فعلی با Pac-12، که در میانه مذاکرات قرارداد برای حقوق رسانه ای خود است. معامله ای که از از دست دادن دو مدرسه شاخص لس آنجلس، UCLA و کالیفرنیای جنوبی، به ده بزرگ آسیب خواهد دید.

با این حال، این حرکت بدون هزینه های خاص خود انجام نمی شود.

UCLA باید 12.2 میلیون دلار را برای سلامت روان، حمایت های تغذیه ای و تحصیلی، و پروازهای چارتر هزینه کند تا ورزشکاران خود را به طور مکرر در سراسر کشور برای مسابقات حمل کند. این مبلغ 1.89 میلیون دلار بیشتر از برآورد UCLA است که باید هزینه کند.

UCLA همچنین موظف است سالانه 2 تا 10 میلیون دلار به Cal-Berkeley کمک کند. زمانی که Pac-12 بر سر یک قرارداد تلویزیونی جدید به توافق برسد، که انتظار می‌رود در نیمه اول سال 2023 انجام شود، نیروهای ریجنت تعداد را تعیین خواهند کرد.

پیشنهاد اولیه از UCLA خواست بین 2 تا 5 میلیون دلار به کال کمک کند، اما نایب السلطنه Jay Sures – که از UCLA در رشته اقتصاد فارغ التحصیل شد – پیشنهاد کرد که این محدودیت به 10 میلیون دلار افزایش یابد.

“ما خوب هستیم. ما راحت هستیم. «این به هیئت مدیره بستگی دارد که چه عددی را تعیین کند. از همان ابتدا، ما گفتیم که می‌دانیم ممکن است در این زمینه به برکلی کمک کنیم.»

کارول کریست، صدراعظم کال برکلی، که امیدوار بود ریجنت ها جلوی حرکت UCLA را بگیرند، بلافاصله پس از پایان جلسه، یکی از خبرنگاران را در حالی که جلسه را ترک می کرد، رد کرد. او گفت: “من چیزی برای گفتن ندارم.”

لارک پارک، یکی از پنج نایب السلطنه ای که به این تصویب رای منفی دادند، گفت: «آنجا برای من نبود»، اما از توضیح بیشتر خودداری کرد. لیب معتقد بود کسانی که با این معامله مخالف بودند به دلایل فلسفی این کار را انجام دادند. او گفت: “بعضی از مردم احساس کردند که بهتر است جن را دوباره در بطری بگذارند و سعی کنند UCLA را به Pac-12 برگردانند.”

این که رای گیری در محوطه دانشگاه UCLA، در مرکز لوسکین، که در کنار زمین های تمرین تیم فوتبال و میدان بسکتبال، پاویلیون تاریخی پاولی قرار دارد، برگزار شد، شاید نمادین به نظر می رسید – اما تصادفی بود. یک جلسه ویژه برای رسیدگی به مسائل کمیته خدمات بهداشتی قبلا برای چهارشنبه برنامه ریزی شده بود.

برای فرآیندی که بیش از آنچه بسیاری از نایب‌السلطنه‌ها – و مقامات UCLA، Pac-12 و Big Ten انتظار داشتند – به طول انجامید، مناسب بود که جلسه چهارشنبه باید بر موانع غیرمنتظره خود غلبه کند.

این جلسه با دو ساعت تاخیر توسط معترضان به نمایندگی از کارگران دانشگاهی اعتصابی برگزار شد و آنها دو بار با سر دادن شعار، نشستن روی زمین و امتناع از خروج آن را قطع کردند تا اینکه پلیس آنها را دستبند زد و به بیرون هدایت کرد. چهارشنبه یک ماه از آغاز اعتصاب می گذرد، اعتصابی که حدود 48000 کارگر را در سراسر سیستم گسترده دانشگاه تحت تاثیر قرار داده است.

در مجموع، 14 معترض به دلیل تجاوز به قانون در روز چهارشنبه دستگیر شدند.

صدها معترض، از جمله مردی که در حال نواختن آکاردئون بود، تابلوهایی را حمل می‌کردند، شعار می‌دادند و در اطراف مرکز لوسکین رژه می‌رفتند که توسط یک حصار زنجیره‌ای موقت احاطه شده بود و توسط پلیس و محافظان محوطه دانشگاه مستحکم شده بود.

تصمیم نایب‌السلطنه‌ها درامی را به پایان می‌رساند که در 30 ژوئن آغاز شد، زمانی که USC و UCLA با اعلام اینکه در حال بستن Pac-12 برای Big Ten هستند، امواج شوک را در فضای ورزش کالج ارسال کردند.

USC، به عنوان یک موسسه خصوصی، می تواند آزادانه عمل کند. اما یک نشانه اولیه مبنی بر اینکه ممکن است برای UCLA عوارضی وجود داشته باشد، به سرعت زمانی که Gov. گاوین نیوسام از کالیفرنیا نارضایتی خود را از اینکه در تاریکی به خاطر حرکتی که عواقب قابل توجهی برای پردیس های خیمه شب بازی سیستم UC داشت، ابراز کرد.

در واقع، در یک جلسه آگوست، وکیل عمومی خود به ریجنت ها اطلاع داده شد که در صورت تمایل، این اختیار را دارند که جلوی حرکت UCLA را بگیرند.

این حرکت به عنوان یک نجات مالی برای UCLA به تصویر کشیده شد

کسری دپارتمان ورزشی طی سه سال گذشته از صفر به 103.1 میلیون دلار افزایش یافته است، بر اساس بیانیه درآمدهای مدرسه، به لطف تلاقی حضور پرشور فوتبال، خرید قرارداد مربی سابق فوتبال جیم مورا، نقض قرارداد Under Armour’s. معامله پوشاک و اثرات همه گیری ویروس کرونا.

مارتین جارموند، مدیر ورزشی UCLA گفت که این مدرسه – که 120 مسابقات قهرمانی ملی را در رشته های مختلف ورزشی به دست آورده است – ممکن است در صورت لغو حرکت به ده بزرگ، برخی از ورزش ها را کنار بگذارد. UCLA در طول سال‌ها، برخلاف بسیاری از مدارس دیگر، از جمله کالیفرنیا، حداقل کمک – 60,000 دلار به صورت پشتیبانی مستقیم در سال 2021 – به بخش ورزشی خود در طول سال‌ها انجام داده است.

با این حال، حرکت مورد نظر UCLA حتی در داخل جامعه خود بحث برانگیز بود.

طرفداران و فارغ التحصیلان از بلاک و جارموند با ایمیل های عصبانی انتقاد کردند و گفتند که در ازای پولی سریع، ورزشکاران UCLA را فروختند – و طرفداران آن، که برای دیدن بازی آنها باید خیلی دورتر سفر کنند.

بیل والتون، ستاره مشهور سابق بسکتبال و پخش کننده محبوب، در نامه ای از Regents خواست تا مانع از این حرکت شوند – همانطور که راموگی هوما، مدافع حقوق ورزشکاران کالج و بازیکن سابق فوتبال UCLA.

لیب صبح چهارشنبه گفت: «در جامعه UCLA، تقریباً مانند یک جنگ داخلی است. «افراد در یک طرف با یکدیگر می جنگند. من گروه‌های تقویت‌کننده را می‌شناسم که در هر دو طرف قضیه هستند.»

وی افزود: پول در این امر بسیار تاثیرگذار است. برخی از تقویت‌کننده‌های بزرگ می‌گویند UCLA برای پول برای ورزشکارانش نزد ما می‌آید و این فرصتی است که برخی از آنها را دریافت کنیم و حالا نمی‌خواهید این کار را به ما اجازه دهید؟ از طرف دیگر، ما سنت‌گرایان داریم که ناراحت می‌شوند، زیرا این کار باعث ناراحتی گاری سیب می‌شود.»

Regents همچنین عواقب قانونی جلوگیری از این حرکت را در نظر گرفت، اگرچه بیشتر آنها احتمالاً با خرید 15 میلیون دلاری در قرارداد UCLA با Big Ten کاهش می یافت – رقمی که Pac-12 نشان داده است که مایل به پرداخت آن است.

لیب، وکیل دادگستری می گوید: «هرکسی می تواند در مورد هر چیزی شکایت کند. «احساس من این است که ما واقعاً بر اساس آن هدایت نمی‌شویم. ما بر اساس آنچه درست است هدایت می‌شویم.»

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما