NBA رابرت سارور، مالک فینیکس سانز را جریمه و تعلیق کرد

بر اساس این گزارش، سارور همچنین “کلمه N را هنگام بازگویی اظهارات دیگران تکرار می کرد.” سرور هنگام تمرین تیم سازی در فصل 13-2012 در حضور بازیکنان، مربیان و اعضای ستاد حضور داشت.

او همچنین پس از یک بازی در سال 2016 از این کلمه استفاده کرد که به یکی از مربیان سانز شکایت کرد که یک بازیکن سیاهپوست در تیم حریف اجازه استفاده از این کلمه را بدون دریافت خطای فنی داشته است. بر اساس این گزارش، حتی پس از اینکه مربی به سرور به خاطر استفاده از این کلمه “توصیه” کرد، سرور چندین بار آن را با صدای بلند تکرار کرد. او بعداً از نسخه ای از این کلمه در ایمیلی به NBA استفاده کرد

با وجود اینکه چندین مربی و کارمند سیاهپوست گفتند که استفاده سارور از توهین‌های نژادی، رفتار و نظرات منفی در مورد تنوع باعث ناراحتی آنها شده است، محققان گفتند “هیچ یافته‌ای مبنی بر اینکه رفتار سارور ناشی از خصومت نژادی یا جنسیتی باشد” وجود ندارد.

شرکت حقوقی که تحقیقات را انجام داد، Wachtell، Lipton، Rosen & Katz، درخواست کلی برای مصاحبه را رد کرد و سپس به سؤالات خاصی در مورد ترکیب نژادی و جنسیتی تیم تحقیقاتی خود پاسخ نداد.

بر اساس این گزارش، سارور حداقل در 20 مورد اشاره های جنسی رکیک داشت و شورت یک کارمند مرد را در مقابل کارمندان تیم پایین کشید. اگرچه کارمند به طور کامل افشا نشد، اما خجالت کشید.

و در سال 2015، طبق این گزارش، او به شوخی گفت که تیم باید بازیکنانی داشته باشد که “برهنه‌بازهای محلی را باردار کنند تا احساس کنند با منطقه ارتباط دارند و به Suns در جذب آژانس آزاد برتری می‌دهد.” بر اساس این گزارش، او همچنین از چندین بازیکن به صورت جداگانه پرسید که آیا اندام تناسلی خود را تراشیده اند یا خیر.

در طول تحقیقات، سارور با استناد به مشارکت‌هایش در اهداف عدالت اجتماعی و نژادی و با اشاره به سابقه Suns در استخدام درصد بالایی از رنگین‌پوستان در لیگ در بخش عملیات بسکتبال، به دنبال دفاع از خود بود. سارور همچنین مالکیت خود بر تیم مرکوری، تیم WNBA را به عنوان نمونه ای از حمایت خود از زنان ذکر کرد.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما