Navratri 2022: وهان های مختلف Maa Durga چیست و چه چیزی را نشان می دهد | فرهنگ نیوز

ناوراتری 2022: جشنواره نه روزه ناوراتری نزدیک است. با ماهالایا – روزی که طبق اعتقاد هندوها، الهه دورگا نزول خود را از خانه بهشتی خود به زمین آغاز می کند – دوره ناخوشایند “شراد” به پایان می رسد و ماتری پاکشا آغاز می شود. الهه دورگا در 9 آواتار مختلف در 9 روز ناوراتری پرستش می شود. در اینجا وهاناهای مختلف Maa Durga و اهمیت آنها آورده شده است.

واهاناهای مختلف ماآ دورگا:

شیر: این مهم ترین واهانا ماآ دورگا است. بر اساس اسطوره‌شناسی، زمانی که خدایان مختلف سلاح‌های مختلفی به او دادند و او برای مبارزه با ماهیساسورا آماده شد، ارباب کوه‌ها شیری به او داد. شیر نماینده چیزهای زیادی است – قدرت، شجاعت، رهبری، اراده و عزم. همچنین نمایانگر «دارما» است. ماا دورگا سوار بر شیر نشان دهنده تسلط او بر همه این ویژگی ها است.

ماآ دورگا به غیر از شیر، چهار واهانا دیگر دارد – فیل، اسب، قایق و پالانک. اعتقاد بر این است که او با دو وسیله نقلیه مختلف وارد و خارج می شود و انتخاب وسیله نقلیه او برای سرنوشت بشر مهم است. همچنین اعتقاد بر این است که اگر او در همان واهانا وارد و خارج شود، به معنای روز قیامت است – این بدان معنی است که بشر باید با بلایای طبیعی، ناآرامی سیاسی و سایر مشکلات اجتماعی روبرو شود.

در اینجا چهار واهانا ماا دورگا و معنای آنها آمده است:

فیل: این نشان دهنده صلح و رفاه است. اگر ماا دورگا به فیل رسید یا رفت، به این معنی است که به برکت او، زندگی شما پر از شادی خواهد شد. به گفته دریک پانچانگ، اگر الهه دورگا روی یک فیل بیاید، خوش شانسی محسوب می شود. اعتقاد بر این است که در سال آینده بارندگی زیادی را برای برداشت سپر به ارمغان می آورد.

قایق: قایق وسیله نقلیه آب است و هم نشان دهنده سیل و هم برداشت خوب است. وقتی او این کار را انجام داد، به این معنی است که او به شما برکت خواهد داد تا به هدف نهایی خود برسید.

پالانکوین: همانطور که در کتاب مقدس آمده است، ورود ماا دورگا به پالانک ​​نشان دهنده شیوع یک بیماری همه گیر است.

اسب: آمدن الهه دورگا بر روی اسب چندان خوش شانس نیست. به گفته دریک پانچانگ، اعتقاد بر این است که این یک نشانه جنگ احتمالی در بین کشورها است.

دورگا پوجا 2022: امسال الهه دورگا سوار بر فیل می آید.

دورگا پوجا 2022: امسال الهه دورگا با قایق می رود.

همچنین بخوانید: Durga Puja 2022: تاریخ ها و اهمیت هر 10 سلاح


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم