Met Gala تم، میزبان و هر آنچه که باید بدانید

اولین چیزها: مت گالا چیست؟

به‌طور رسمی، این مزیت مؤسسه لباس‌های موزه هنر متروپولیتن است، مراسمی با کراوات مشکی که اولین دوشنبه ماه می برای جمع‌آوری پول برای بخش مد موزه برگزار شد.

به طور غیررسمی، این جشن سال است، اسکار ساحل شرقی و “یک دستگاه خودپرداز برای Met” (آخرین به گفته پل ویلموت، روزنامه نگار). برای درک دومی، در نظر بگیرید که رویداد سال گذشته 17.4 میلیون دلار جمع آوری کرد – در حالی که مراسم معمولی قدیمی بهار گالا کمی بیش از 2.6 میلیون دلار جمع آوری کرد. چطور ممکن است؟ سس راز چیست؟

دو کلمه: آنا وینتور. سردبیر Vogue از سال 1999 پس از امضای قرارداد برای اولین بار در سال 1995، مغز متفکر اصلی گالا بوده است و او این رویداد را از یک جشن خیریه معمولی به یک نمایشگاه بزرگ برای نگاه Vogue به جهان تبدیل کرده است – مشهورترین فرد. کوکتل قدرت نام‌های معروف مد، فیلم، فناوری، سیاست، ورزش و (اکنون) رسانه‌های اجتماعی. هر برندی پشت هر برند دیگری را خراش می دهد.

ما آن را به عنوان بازی های مد X یا بازی همه ستاره ورودی ها در نظر می گیریم.

امسال، D-Day روز اول ماه مه نیز هست: دوشنبه، 1 مه. در تئوری، ورودهای زمان‌بندی شده – به هر مهمان یک فرصت اختصاص داده شده است – از ساعت 5:30 بعد از ظهر شروع می‌شود، معمولاً با میزبانان عصر، و حدود ساعت 8 بعد از ظهر به پایان می‌رسد. سعی کنید به بیانسه بگویید چه زمانی باید ظاهر شود! معروف ترین ها معمولاً هر زمان که بخواهند می رسند، گاهی اوقات تا ساعت 9:30 شب

این مهمانی نشان دهنده افتتاحیه سالانه نمایش پرفروش مؤسسه لباس است و مهمانی معمولاً با موضوع نمایشگاه برگزار می شود. نمایش امسال «کارل لاگرفلد: خط زیبایی» است که ادای احترام به تخیل و خلاقیت آقای. لاگرفلد، طراح قدیمی شانل، فندی و خط تولید خود، که در سال 2019 درگذشت و به شکل گیری (جناسی مورد نظر) نه تنها کمد لباس مدرن، بلکه به دنیای مد مدرن کمک کرد.

آقای. لاگرفلد به طور مشهور از گذشته‌نگر متنفر بود – او یک بار گفت: “من نمی‌خواهم آن همه لباس‌های قدیمی را ببینم” (او چیزهای زیادی گفت و اغلب به نظر می‌رسید که از نظر سیاسی نادرست بود) – بنابراین این بیشتر به عنوان یک کاوش در مورد زیبایی شناسی او

به مهمانان دستور داده شده است – شگفت زده – “به افتخار کارل” لباس بپوشند. انتظار دیدن تعداد زیادی از Chanel، Fendi و Lagerfeld، و همچنین Chloé، Balmain و Patou (جایی که آقای لاگرفلد در اوایل کار خود در آنجا کار می کرد) را داشته باشید. امیدواریم که این به معنای پرنعمت زیادی باشد، که می تواند این رویداد را به پایدارترین مت گالا تبدیل کند – یک امکان هیجان انگیز.

مطمئناً، به احتمال زیاد نسبت به مضامین گذشته کم‌رنگ‌تر خواهد بود. (برای نمایشگاه “کمپ” در سال 2019، بیلی پورتر، با لباس ققنوس طلایی، توسط شش مرد بدون پیراهن در بستر حمل شد؛ در “جسم آسمانی” سال قبل، ریحانا با لباس پاپ آمد.) با این حال، ممکن است وجود داشته باشد. خیلی شبه کارل باشید. آقای. لاگرفلد، به هر حال، به خاطر استایل شخصی اش که اخیراً شامل دم اسبی پودری سفید، عینک تیره، دستکش چرمی بدون انگشت، شلوار جین مشکی، پیراهن های سفید یقه بلند Hilditch & Key و کت های مشکی بود، مشهور بود. همچنین تعداد زیادی جواهرات Chrome Hearts. (در اوایل دوران حرفه ای خود، قبل از اینکه وزن زیادی کم کند و یک کتاب رژیم غذایی بنویسد، طرفداران زیادی را دوست داشت؛ انتظار بسیاری از آنها را نیز داشته باشید.)

به علاوه، ممکن است یک یا دو Choupette وجود داشته باشد، با توجه به اینکه چقدر Mr. لاگرفلد به سراغ گربه بیرمن سفیدش رفت که پرستار بچه و حساب اینستاگرام خودش را داشت. حداقل، انتظار لباس هایی به رنگ «شوپت آبی» را داشته باشید. لاگرفلد مجموعه های شانل خود را معرفی کرد و به افتخار چشمان حیوان خانگی خود نامگذاری کرد.

پیوستن به خانم وینتور به عنوان رئیس مشترک گالا امسال پنلوپه کروز، میکالا جوئل، راجر فدرر و دوآ لیپا هستند. مانند مهمانی، ترکیب میزبان همه چیز در مورد ترکیب است: ورزش، موسیقی، فیلم. ام‌اس. کروز از سال 2018 سفیر شانل بوده است. وینتور، یک طرفدار مشهور تنیس و یک بازیکن معمولی، از دوستان نزدیک آقای. مال فدرر دوآ لیپا و مایکلا جوئل هر دو سال گذشته روی جلد مجله Vogue ظاهر شدند. به علاوه، آنها باحال هستند. و خانم لیپا یک بار در افتتاحیه فروشگاه Chanel در شانگهای اجرا کرد.

رویا در بر خلاف دیگر جمع‌آوری‌کننده‌های سرمایه فرهنگی، مانند گالا اپرای متروپولیتن یا بال یاران جوان مجموعه فریک، مت گالا فقط دعوت‌نامه است و ورود فقط به قیمت نیست – که امسال 50000 دلار برای یک بلیط است و میزها از 300000 دلار شروع می‌شوند. (قیمت ها نسبت به سال گذشته افزایش یافته است؛ تورم!). صلاحیت‌های گنجاندن بیشتر به هیاهو و موفقیت (و زیبایی) – انجیل به گفته آنا – مربوط می‌شود تا پول. ام‌اس. وینتور در مورد هر دعوت و شرکت کننده حرف آخر را می زند.

این بدان معناست که حتی اگر هزاران تن پول به موزه بدهید، لزوماً واجد شرایط نخواهید بود، و حتی اگر شرکتی یک میز بخرد، نمی‌تواند هر کسی را که پشت آن میز بنشیند انتخاب کند. باید هر مهمانی را با او و Vogue پاک کند و برای تایید دعا کند. به گفته سخنگوی موسسه لباس، امسال نیز مانند سال 2022، حدود 400 نفر برگزیده وجود دارد.

لیست میهمانان با پنهان کاری وسواس گونه اعضای ایلومیناتی تا خود شب محافظت می شود، اما شایعات حاکی از آن است که ممکن است بریتنی گرینر امسال حضور داشته باشد. سفیران سابق و فعلی شانل مانند نیکول کیدمن، مارگو رابی، ماریون کوتیار، کریستن استوارت، شارلوت کازیراگی و فارل ویلیامز ممکن است ظاهر شوند.

طراحان تمایل دارند با تاریخ‌های معروف وارد شوند، که اتفاقاً بسیاری از آنها سفیران برند هستند، که باعث می‌شود مهمانان به تبلیغات خانه‌های مد و همچنین خود رویداد بپردازند. به عنوان مثال، سال گذشته، نیکلاس گسکیر از لباس زنانه لویی ویتون، اما استون، جونگ هو یون، جما چان، سینتیا اریوو، فیبی داینور، سوفی ترنر و جو جوناس را به همراه داشت. جرمی اسکات که در آن زمان از Moschino بود، مگان تی استالیون، آیریس لاو و میکالا جائه رودریگز را آورد.

برای لحظه‌ای شایعه‌ای منتشر شد مبنی بر اینکه کارداشیان امسال دعوت نشده‌اند، اما معلوم شد که درست نیست و احتمال ورود کیم وجود دارد. تصمیم او در سال گذشته برای گرسنگی دادن به خود در فیلم معروف مرلین مونرو “تولدت مبارک، آقای. لباس پرزیدنت به جنجال شب تبدیل شد که این بار ظاهر او را به شدت بالا می برد.

برخی از طرفداران سرسخت در خیابان پنجم پشت موانع پیاده‌رو و افسران امنیتی روبروی پله‌های موزه (چادردار) صف می‌کشند، به امید اینکه نگاهی اجمالی به چهره‌های مشهور مورد علاقه‌شان در حین بیرون آمدن از ون‌های سیاه رنگ و ماشین‌های شهری خود داشته باشند، اما ووگ به‌خاطر چشم‌اندازی محکم بر روی پله‌های موزه قرار می‌گیرد. پخش زنده (بدون “Live From E!” برای فرش قرمز Met)، و این لحظه ای برای مردم نیست. از صفحه نمایش کوچک یا کامپیوتر خود دید بهتری خواهید داشت. ما ورودی‌ها را به صورت زنده وبلاگ‌نویسی می‌کنیم، بنابراین اینجا را هماهنگ کنید.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.