5 نکته ای که باید در مورد پول و ازدواج به فرزندان خود بیاموزید

فرارو- مهم ترین درس هایی که می توانید در مورد پول به فرزندان خود بدهید چیست؟ این سوال دشوار است زیرا درس های بسیاری وجود دارد که کودکان از والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها یا سرپرستان خود می آموزند. با این حال، یک نکته بسیار درست است: نحوه رفتار ما در اواخر زندگی اغلب می تواند به طور مستقیم با آنچه که قبلا در جوانی یاد گرفته ایم مرتبط باشد.

بر اساس این گزارش، درست و نادرست در مورد کیپلینگر به کودکان آموزش داده می شود. آنها می توانند اخلاق کار سخت را در سنین پایین بیاموزند و آن را در خود تلقین کنند. آنها حتی می توانند در ریاضیات برتر باشند. با این حال، بیشتر اوقات، بزرگسالان ممکن است خود را به مشکل برسانند، زیرا آنها درک درستی از آنچه در مسائل مالی درگیر است ندارند.

در اینجا مواردی وجود دارد که برای آموزش به کودکان و نوجوانانی که با آنها دوست دارید مهم است:

1- ارزش پول

احتمالا همه ما وقتی بزرگ شدیم این جمله را شنیده ایم: «پول روی درخت نمی روید». با این حال، این جمله برای کودکی که به بیرون نگاه می کند و می بیند که علف روی درختان نمی روید چه معنایی دارد؟ کودکان باید موارد بسیار بیشتری را یاد بگیرند، مانند: پول از کجا می آید؟ چه مفهومی داره؟ ، چگونه آن را کشف می کنید؟ و چه چیزی می توانید با آن بخرید؟

با یک دختر، پسر یا نوه دور هم جمع شوید. “هزینه این بازی چقدر است؟” با او در فروشگاه بازی کنید تا بدانید که چرا ممکن است یک کالا از سایر اقلام گران تر باشد. به آنها کمک کنید تا اصول عرضه و تقاضا را درک کنند. به عنوان مثال، به آنها توضیح دهید که هر چه مردم بیشتر چیزی را بخواهند (یعنی تقاضای بالا)، فروشگاه‌های بیشتری می‌توانند برای آن پول بپردازند، یا اگر محصول به سختی پیدا می‌شود (یعنی کمبود عرضه)، فروشگاه می‌تواند هزینه بیشتری برای آن بپردازد. مثال های مخالف را نیز بیاورید.

حتی یک درس در مورد نان در یک روز می تواند به کودکان در درک ارزش نان (و پول) کمک کند. از آنها بپرسید: “آیا نانی را می خواهید که تازه از فر بیرون آمده باشد یا نانی که یک هفته است در فروشگاه مانده است؟” سپس بپرسید “چقدر بیشتر برای نان می پردازید؟”

برای کودکانی که کمی بزرگتر هستند، آنها را به فروشگاه ببرید و به آنها کمک کنید تا مفهوم تورم را درک کنند و اینکه یک دلار امروز به اندازه یک دلار وقتی بزرگ شدند ارزش ندارد، که منجر به ایجاد تفکر در مورد نیاز به سرمایه گذاری.

2-زندگی بر اساس یک بودجه

یکی از غم انگیزترین مشکلاتی که می توان دید این است که حتی افراد ثروتمند هم نمی توانند در حد توان خود زندگی کنند. خرج کردن بیش از حد اغلب منجر به استرس و اضطراب می شود. این موضوع می تواند به رتبه های اعتباری آسیب برساند و منجر به افزایش نرخ بهره، بدهی و حتی ورشکستگی شود. بدتر از آن، خرج کردن بیش از حد می تواند منجر به طلاق و پایان زندگی زناشویی شود. دلایل اصلی طلاق در ایالات متحده معمولاً ناسازگاری، خیانت و مشکلات مالی است.

با بالا بودن آمار طلاق، بسیاری از زوجین باید قبل از اینکه مشکلات آنقدر بزرگ شود که امکان غلبه بر آن وجود نداشته باشد، برای حل این مشکلات یک مشاور ازدواج داشته باشند. آنها همچنین باید یک برنامه ریز مالی داشته باشند که به آنها کمک کند تا با مسائل مالی که زوج ها با آن مواجه هستند و معمولاً با آنها سروکار دارند، مقابله کنند.

بنابراین، قبل از اینکه بچه ها در سال های بعدی زندگی خود مشکلی داشته باشند، زمانی را اختصاص دهید و در مورد خرج کردن پول در مدرسه با آنها صحبت کنید.آب به ارزش 1 دلار بخرید. وقتی بزرگتر شدند، آنها را به فروشگاه ببرید و 100 دلار برای خرید غذا به آنها بدهید و دوباره به آنها بگویید که نمی توانند پول بیشتری خرج کنند. سپس در سال های نوجوانی به آنها کمک کنید تا بفهمند بودجه چقدر است و چگونه با آن زندگی کنند.

اجازه دهید بچه ها بدانند که وقتی روی کارت های اعتباری خود بیش از حد خرج می کنند چه اتفاقی می افتد. به آنها نشان دهید که بدهی چگونه ایجاد می شود و نرخ بهره چقدر است. توضیح دهید که امتیاز اعتباری چیست و وقتی می خواهند ماشین یا خانه بخرند، این امتیازات چگونه می تواند بر آینده زندگی تأثیر بگذارد.

3- خرج کردن همیشه باعث شادی می شود

از یک کودک بپرسید: “آیا خوردن کیک شکلاتی شما را خوشحال می کند؟” احتمالاً پاسخ «بله» است. (اگر پاسخ منفی است، دسر دیگری انتخاب کنید) سپس به او بفهمانید که شادی ناشی از خوردن یک کیک یا دسر برای همیشه ماندگار نیست. این مفهوم “خوشبختی زودگذر است” است که شما می خواهید آنها را درک کنند.

سپس از آنها بپرسید: “آیا لازم است هر بار که اولین عروسی به پایان می رسد یک کیک بخورید؟” امیدواریم آنقدر بزرگ شده باشند که بفهمند خوردن کیک ۲۴ ساعته چیز بدی است، زیرا در غیر این صورت ممکن است در آینده منجر به یک رژیم غذایی بسیار ناسالم شود. اگر آنها بفهمند که چاقی می تواند مشکلات سلامتی زیادی ایجاد کند و سلامتی برای ازدواج مهم است، ممکن است بفهمند ازدواج واقعی چیست (یا حداقل ازدواج کوتاه مدت در مقابل ازدواج طولانی مدت).

حالا آن درس را بگیرید و از آن در خرید استفاده کنید. توضیح دهید که یک ازدواج کوتاه مدت وجود دارد که افراد هنگام خرید متوجه می شوند که چه می خواهند. بیشتر اوقات این ازدواج از بین می رود. به آنها کمک کنید تا بفهمند که درست مانند خوردن بیش از حد کیک می تواند منجر به چیزهای بد شود، خرید بیش از حد محصولات (و خدمات) نیز می تواند منجر به ناراحتی شود.

4- درس پس انداز (در فروشگاه و بانک)

قبل از کلاس ششم به کودک کمک کنید تا مفهوم برند یا نام تجاری را درک کند. در این صورت، او می فهمد که ممکن است کیفیت در محصولات برخی از شرکت ها بهتر باشد. با این حال، گاهی اوقات اقلام یکسان هستند اما نام برند هزینه بیشتری دارد. به عنوان مثال، در مورد یک تی شرت بگوییم: یک تی شرت بدون لوگو ممکن است 10 دلار ارزش داشته باشد، اما همان تی شرت با آرم روی آن ممکن است 25 دلار ارزش داشته باشد.

به کودکان کمک کنید بفهمند که پول بیشتری می پردازند و اگر ارزشش را دارد، اجازه دهید بدون سردرگمی تصمیم خودشان را بگیرند. همچنین این موضوع به آنها کمک می کند تا بدانند خرید ارزان ترین محصول همیشه بهترین تصمیم نیست، به خصوص اگر محصول یا خدمات ضعیف باشد.

وقتی بچه‌ها به سن نوجوانی می‌رسند، به آنها کمک کنید بفهمند که شادی از دانستن اینکه پول کافی برای خرید چیزهای مورد نیاز خود دارید، حاصل می‌شود. این همیشه به این معنی نیست که شما پول کافی برای خرید چیزهایی که می خواهید دارید. بین کلمات “نیاز” و “خواستن” تفاوت زیادی وجود دارد. اگر نوجوانان بتوانند درس «آنچه را که نیاز دارید بخرید، اما همیشه آنچه را که می خواهید بخرید» را بیاموزند، احتمالاً پس انداز بیشتری خواهند داشت.

به آنها کمک کنید تا شادی را درک کنند که پس از شادی، اندکی پس انداز حاصل می شود، زیرا باعث “آرامش روحی” نیز می شود. به آنها بگویید که اکنون تصمیماتی می گیرند که سال ها بعد بر زندگی آنها تأثیر می گذارد. اگر برای بازنشستگی پس انداز نکنند، احتمالاً خودشان را گول می زنند تا بعداً در زندگی با خوشبختی ازدواج کنند.

5-در مورد پول دادن بحث کنید و علامت بزنید

خرج کردن پول نباید همیشه در کانون توجه باشد. به عنوان مثال، کمک مالی برای حمایت از یک موسسه خیریه می تواند باعث خوشحالی شود حتی اگر این پول به افراد دیگر کمک کند. درک این مفهوم در سنین پایین دشوار است. وقتی در مورد بخشش و کمک به دیگران صحبت می کنید، ممکن است بچه ها این پاسخ را به شما بدهند: «این پول مال من است و نمی خواهم آن را به دیگری بسپارم». این یک واکنش کاملا طبیعی است.

به خیریه ای که به این منظور به نیازمندان غذا می دهد کمک کنید. در همان زمان داوطلب شوید تا کودک جذب شود. این پول برای کمک به غذا دادن به کسانی که به دنبال غذای کافی برای خوردن هستند مصرف می شود.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما