5 روش سریع & درمان جوش صورت& در خانه

رفع جوش

پزشک معمولا در این موارد داروهای حاوی بنزوئیل پراکسید یا اسید سالیسیلیک، آنتی‌بیوتیک‌های قوی ضد باکتری، رتینوئیدها و قرص‌های ضدبارداری را توصیه می‌کند. اگر استفاده از داروها موثر واقع نشود، پزشک ندول‌ها را با دست تخلیه کرده یا از لیزر برای لایه‌برداری شیمیایی استفاده می‌کند. این نوع جوش‌ها معمولا با عفونت نیز همراه هستند و به همین دلیل می‌توان آن‌ها را از انواع جوش‌های وخیم دانست که می‌توانند لک یا زخم‌های ماندگار بر روی پوست ایجاد کنند. بنابراین برای درمان آن‌ها حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

بعضی از بیماری های پوستی ممکن است در ظاهر شبیه آکنه باشند، که ضایعات شبه آکنه نامیده می شوند و به اشتباه تحت درمان با داروهای ضد آکنه قرار  می گیرند. از جمله این بیماری ها فولیکولیت، روزاسه، کراتوز پیلار و واکنش دارویی را می توان نام برد.

– انتخاب روش درمان جوش صورت و بدن برای بیمار مبتلا به آکنه

پماد هیدروکورتیزون برای آکنه می تواند مفید و مؤثر باشد زیرا با قرمزی و التهاب مبارزه می کند و به سرعت این کار را انجام می دهد. هیدروکورتیزون ممکن است به ویژه در ترکیب با سایر داروها مانند بنزوئیل پراکسید مؤثرتر باشد.

رفع جوش

درمان‌های زیادی برای جوش وجود دارند و متخصص پوست بر اساس نوع آکنه و شدت آن یکی را انتخاب می‌کند. داروهای مختلف ضد جوش با کاهش چربی پوست، از بین بردن باکتری‌هایی که باعث ایجاد یا بدتر شدن آکنه می‌شوند، یا با کاهش التهاب ناشی از جوش‌ها عمل می‌کنند. اکثر داروها یک یا دو ماه طول می‌کشد تا نتایج خود را نشان دهند.

روغن رزهیپ

این پماد یکی از بهترین محصولات برای رفع آکنه روی پوست محسوب می‌شود. بسیاری از افرادی که می‌خواهند آکنه خود را درمان کنند، از این پماد بهره می‌برند.

رفع جوش

ژل کرم ضد جوش سینره محصولی با موثرترین و به روزترین ترکیبات موثر بر جوش‌ها است. ژل کرم ضد جوش سینره حاوی سالیسیلیک اسید، نیاسین آمید، روغن درخت چای و پروپولیس است که هر کدام عملکرد خاصی را در این محصول ایفا می‌کنند.

جوش‌های ندولار یا ندول از انواع وخیم جوش‌ها هستند که به شکل برجستگی گوشتی، قرمز و سفت در عمق پوست ایجاد می‌شوند. دردناک و ملتهب‌اند و محل تجمع نوعی باکتری به نام کاتی‌باکتریوم محسوب می‌شوند. یخ زمانی می‌تواند موثر باشد که جوش‌ها به‌تازگی سر از پوست درآورده و هنوز عفونی یا ملتهب نشده‌اند. استفاده از یخ می‌تواند غدد چربی پوست را منقبض کرده و از ترشح بیش‌ازحد سبوم جلوگیری کند.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما