یک اعتراض تنهایی در پکن، جوانان چینی را ترغیب می کند تا صدای خود را بیابند

او گفت: “با خودم فکر کردم که چینی های زیادی وجود دارند که خواهان آزادی و دموکراسی هستند.” “اما کجایی؟” کجا میتونم پیداتون کنم؟ اگر در خیابان همدیگر را ملاقات کنیم، چگونه می توانیم یکدیگر را بشناسیم؟»

حدود ساعت 4 صبح روز بعد، او از اتاق خوابگاهش به طبقه پایین رفت تا چند پوستر چاپ کند. او از برخورد با دانش‌آموزان چینی دیگر، که اکثر آنها را «صورتی‌های کوچک» یا جوانانی طرفدار پکن توصیف می‌کرد، عصبی بود. او برای دوری از دوربین ها ماسک زده بود، حتی اگر چند هفته پیش از ورود به لندن به ندرت ماسک می پوشید.

او حتی از نصب پوسترها در محوطه دانشگاه عصبی تر بود. هر بار که چهره ای از شرق آسیا را می دید، می دوید تا در راهرو یا دستشویی پنهان شود. او می ترسید که نتوانند او را به سفارت گزارش دهند یا عکس های او را در شبکه های اجتماعی بگذارند. والدین او هنوز در چین هستند، بنابراین او باید امنیت آنها را در نظر بگیرد.

پس از نصب پوسترها در سراسر دانشگاه، او احساس آرامش بیشتری با خودش داشت.

یک هفته بعد، زمانی که یک گروه چت جدید با عنوان «دیوار دموکراسی «وظیفه من» در لندن در اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام راه‌اندازی شد، کتی یکی از اولین افرادی بود که به آن پیوست. در عرض یک روز، بیش از 200 چینی نیز ثبت نام کردند. تا یکشنبه، چهار روز بعد، بیش از 400 عضو وجود داشت. اکثر آنها خود را به عنوان دانشجو و متخصص در بریتانیا معرفی کردند بسیاری گفتند که برای یافتن افراد همفکر به این گروه پیوسته اند زیرا آنها مانند کتی نمی دانستند به چه کسی اعتماد کنند و احساس تنهایی و ناتوانی می کردند.

Citizens Daily CN، حساب اینستاگرام، گروه های چت تلگرام را در لندن، نیویورک، تورنتو و دو مکان دیگر سازماندهی کرد تا فضای آنلاین امنی را برای تبادل نظر چینی های خارج از کشور فراهم کند. اکثر مردم از دستگیره های آنلاین استفاده می کنند که هویت آنها را پنهان می کند.

آنها در مورد عمق ناامیدی خود از بی تفاوتی سیاسی و بهترین راه برای مقابله با جوانان طرفدار پکن بحث کرده اند. تعداد زیادی اعتراف کردند که زمانی خودشان ناسیونالیست بودند، اما اضافه کردند که سیاست خشن چین در برابر کووید صفر باعث شده است تا اهمیت داشتن دولتی پاسخگو در برابر مردمش را درک کنند. مهمتر از آن، آنها در مورد اقدامات بعدی که می توانند انجام دهند بحث کردند.

روز یکشنبه، کتی، که در اوایل 20 سالگی است، برای اولین بار در زندگی خود به تظاهرات پیوست. برای ایمنی، او ماسک و عینک آفتابی زده، با وجود اینکه هوا تاریک بود که اعتراض به سفارت چین در لندن رسید. یک زن جوان چینی شروع به سردادن شعارهایی کرد که توسط مرد پل محبوبیت یافت: «دانشجویان، کارگران، بیایید اعتصاب کنیم. شی جین پینگ خائن مستبد را خلع کنید.»

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما