یک اشتباه مرگبار در پارکت آرتا کشف شد و چگونه از آن اجتناب کنیم

مزیت پارکت لمینت آرتا: 1-ضمانت 10ساله. 2-قیمت مناسب نسبت سایر برندهای پارکت لمینت های ایرانی. لذا فرش مناسب برای پارکت تیره بهتر است روشنتر باشد. در ادامه به طور دقیقتر بررسی میکنیم که برای پارکتهای رنگ روشن یا پارکتهای تیره چه فرشهایی مناسبتر هستند و تصاویر مرتبط متنوعی را برای ایده گرفتن خواهیم دید. در این قسمت به مزایای پارکت لمینت برای اتاق خواب خواهیم پرداخت. به همین علت در این بخش مزایای پارکت را برای اتاق خواب ذکر خواهیم کرد. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بدانیم، آنچه امروزه در بازار به عنوان پارکت لمینت شناخته میشود، در واقع لمینت است و نه پارکتهای مرسوم. با توجه به موارد ذکر شده، پارکت یا سرامیک برای این فضا انتخاب مناسبی هستند. اغلب طراحان نیز با توجه به نوع طراحی، از انواع پارکت برای پوشش کف استفاده میکنند. این پوشش در فصول سرد چندان سرد نیست، به همین دلیل اغلب افراد در مناطق سردسیر، نسبت به خرید پارکت اقدام میکنند.

 • هر پالت 117.60 متر مربع
 • طبیعی بودن
 • مقاوم در برابر خراشیدگی اجسام نوک تیز و سایش
 • شیوه MOP
 • مقاوم در مقابل فشار و خراش

پارکت لمینت ها (به خصوص در فصول سرد سال) قبل از نصب باید ۲۴ ساعت در دمای محیط بمانند و با محیط هم دما شوند. دو روز قبل از شروع نصب، سیستم گرمایش از کف را خاموش کنید. قبل از هر چیز باید به نوع طراحی و دکوراسیون داخلی یک فضا دقت کرد. اگر نوع سیستم، گرمایش از کف باشد، باید به سازگاری کفپوش با آن توجه کرد. با توجه به اینکه هر پوششی دارای مزایا و معایبی است، نمیتوان به طور دقیق گفت که پارکت بهتره یا سرامیک! پارکت ها و سرامیک ها هر یک مزایا و معایبی دارد ، هردو یه سهولت پاک می شوند ، طرح های متنوع و زیبایی دارند ، حساسیت زا نیستند .با این تفاسیر پاسخ دادن به این سوال که پارکت لمینت بهتر است یا سرامیک کار چندان آسانی نیست . اگر صاحب یک کافی شاپ هستید یا برای فضای کاری و اداری یا منزلتان، علاقه دارید تا از تم های رنگی رنگی استفاده کنید، این کفپوش برای شما بهترین انتخاب است.

پارکت لمینت آرتا

جنس مغزی پارکت لمینت HDF که مخفف HARD DENSITY FIBERBORD می باشد، که دانسیته HDF از فاکتورهای اصلی پارکت لمینت با کیفیت می باشد و هر چه میزان فیبر HDF بیشتر شود دانسیته آن بالاتر میرود و علاوه بر افزایش استحکام قابلیت ماشین کاری آن افزایش مییابد. در چه مکان هایی می توان از پارکت لمینت استفاده کرد؟ پی وی سی ها از قیمت کمتری برخوردار می باشند و در وضعیت کاملاً ضد آب قرار می گیرند. البته معمولا فاصله کمی بین 1 الی 10 میلی متر فضای خالی را بین این لایه قرار می دهند. معمولا از کفپوش چوبی در اتاق های بزرگ و رسمی مانند نشیمن، سالن های غذاخوری یا حتی اتاق خواب های بزرگ هم استفاده می کردند . سایههای پیشنهادی مربوط به فرش مناسب پارکت روشن هم در رنگهای سفید، قهوهای تیره، نارنجی روشن، آبی کمرنگ، خاکستری روشن و تیره، دودی قرمز و… پارکتی که رنگ قرمز یا زرد نداشته باشد، معمولا بهعنوان پارکت خنثی شناخته میشود و از این جهت هر فرشی که مورد سلیقهتان است را میتوانید روی آن قرار دهید.

آیا شما هم در منزل خود پارکت دارید؟

اما اگر اصرار دارید که زیر این مورد را پارکت کنید، از ریل یا غلتک یا پایه چرخدار استفاده کنید. فقط به یک تکه پارچه مرطوب و کمی آب گرم، نیاز دارید. آیا شما هم در منزل خود پارکت دارید؟ تمرکز تنش بر روی کلیک در دراز مدت سبب خستگی کلیک در کوتاه مدت و ایجاد خیز و تغییر شکل های میکرونی در بلند مدت می گردد. پارکت از مواردی از مصرف چوب است که در هر دوره به شکل های مختلف برای کف ساختمان استفاده می گردیده که تا بحال هم همچنان از بهترین متریال های کف ساختمان محصوب میگردد. البته روند افزایش از بین رفتن درختان باعث شده که از مشتقات چوب بهره بیشتری ببرند و به جای استفاده از الوار های چوب طبیعی از پارکت های لمینت استفاده گردد. اما سنگ و مشتقات آن نشاندهنده سردی هستند و فضا سردتر از آنچه که هست، به نظر میرسد.

در نتیجه گرانقیمتتر به نظر خواهد رسید. عموما پارکتهای چوبی با رنگ روشن را میتوان با فرشهایی در طرح و الگوی شلوغتر ست کرد؛ زیرا این کفپوشها باعث ایجاد حس لُختی و خالی بودن در اتاق میشوند. در ضمن بزرگترین لطف این روش استفاده از ضایعات چوب و سلولز است که باعث حفظ منابع چوب طبیعی و جنگل ها می شود. از طرفی، از آنجا که تمام پارکتهای لمینت از جنس چوب HDF هستند، تفاوت زیادی بین جنسهای مختلف وجود ندارد. لایه اصلی لمینیت ها از جنس HDF (High Density Fiberboard) به اصطلاح عامه الیاف چوب فشرده است. برای پارکت چوبی عموما از چوب هایی مانند چوب درخت راش، چوب درخت بلوط، چوب درخت گردو، چوب درخت افرا، چوب درخت زبان گنجشک استفاده میشود . به این معنی که پارکت هایی که از درختان چوب با چگالی بالا ساخته می شوند نسبت به پارکت های با چگالی کمتر خیز کمتر و لذا صدای کمتری دارند.در بحث کلیک های پارکت علاوه بر چگالی چوب مصرفی در قسمت لایه مرکزی می توان به مواردی مانند تکنولوژی های ساخت کلیک نیز اشاره کرد.

پارکت آرتا و اثر هنری زمان مدیریت

پارکت آرتا کد 775 یکی از محصولاتی است که دارای مغزی HDF با دانسیته (چگالی) بالا و لایه روکش با مقاومت AC4 است که مناسب برای مصارف مسکونی و اداری با تردد متوسط است. پارکت آرتا کد 720 یکی از محصولاتی است که دارای مغزی HDF با دانسیته (چگالی) بالا و لایه روکش با مقاومت AC3 و AC4 است که مناسب برای مصارف مسکونی و اداری با تردد متوسط است. پارکت آرتا کد 830 یکی از محصولاتی است که دارای مغزی HDF با دانسیته (چگالی) بالا و لایه روکش با مقاومت AC4 است که مناسب برای مصارف مسکونی و اداری با تردد متوسط است. اگر به دنبال انتخاب کفپوش مناسب برای منازل خود هستید، ابتدا باید بادرنظرگرفتن ویژگیهای محیط بهترین کفپوش را انتخابکنید. همانطور که میدانید فضای خواب یکی از بخشهای مهم فضای مسکونی است و باید دارای پوشش کف، دیوار و سقف مناسب باشد. حتما میدانید که انتخاب فرشی مناسب با طرحهای جذاب و زیبا میتواند به زیبایی دکوراسیون داخلی شما بیافزاید.

چه رنگ فرشی را برای خانه با کفپوش بخریم؟ برای محیط اداری چه پارکتی بخریم ؟ پارکت و لمینت چیست و چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ پارکت یا سرامیک هر دو به صورت مشترک برای فضای مسکونی کاربرد دارند. همچنین میتوانید از سایههای تیره فرش برای تمیز ماندن و احساس آرامش استفاده کنید مخصوصا برای خانههایی که کودک و یا حیوان خانگی دارند، استفاده از فرش تیره روی پارکت کاربرد دارد. زیرا این کفپوش را تنها میتوان با استفاده از طی مرطوب تمیز کرد. بهتر است برای تمیز کردن و ازبین بردن گرد و غبار از سری نرم جاروبرقی استفاده نمایید همچینین میتوانید از یک طی نمدار برای تمیز کردن آن استفاده کنید و نگران باد کردن کفپوش خود نباشید. سپس دستمال را بردارید و با استفاده از یک بُرس نرم سرامیک را تمیز کنید. البته بهتر است پارکت یا سرامیک به صورت تکی برای یک ساختمان به کار روند. البته پارکت های لمینت اکثرا از مغزی اچ دی اف ساخته میشوند ولی سطح روی کار آن کاملا بر گرفته از چوب های طبیعی با همان نقش و نگار ، گره ، رگه و رنگ و لعاب می باشد. برای تهیه این محصول از چوب درخت راش، ابتدا چوبها را تحت تاثیر بخار آب قرار میدهند و در مرحله نهایی با فشرده سازی محصول نهایی را تهیه میکنند.

در حقیقت تفاوت اصلی و چشمگیر بین پارکت های چوبی در نوع درختی است که چوب پارکت را از آن تهیه کرده اند. پارکت طرح چوب مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار و همچنین اشعه خورشید دارد. پارکت فاقد این قابلیت است و در برابر رطوبت مقاومت کمتری دارد. سپس در مرحله بعد، پس از خشک شدن چسبهای بکار رفته و سفت شدن لایه های پارکت، سطوح بیرونی آنرا که روی آن قرار دارند را سابیده و بعد لاک می زنند تا صاف شود. AC4: این درجه بندی در منازل و مغازههای کم تردد مورد استفاده قرار میگیرد. زیرا میزان گرمای مورد نیاز در یک فضای مسکونی بیشتر از فضای تجاری است. این فضاها اغلب مسکونی، تجاری یا اداری هستند. در حال حاضر برای پوشش فضاهای تجاری بیشتر از سرامیک استفاده میشود. این پوشش در خانههای لاکچری و شیک بیشتر دیده میشود. علاوه بر اینها در صورتی که نیازمند اطلاعات بیشتر و راهنمایی برای خرید پارکت لمینت باشید، میتوانید از طریق تلفن یا واتس اپ با همکاران ما در ارتباط باشید تا به شما مشاورهی تخصصی خرید پارکت ارائه کنند.

ی با رنگ و طرح دلخواه است.

متریال متنوع موجب شدهاند که هر ساختمان با یک پوشش ارائه شود. پارکت لمینت یک پوشش مناسب برای ساختمانهای مدرن است. شاید بتوان گفت که پارکت یک پوشش مناسب برای فضاهای مسکونی است. برای مثال برای آشپزخانه و یا بیمارستان ها و محیط هایی که نیاز به شستشو است انتخاب یک پارکت قابل شستشو مهم تر از انتخاب پارکتی با رنگ و طرح دلخواه است. دو طرف هر یک از تایل های پارکت لمینت، دارای برجستگی ها و فرورفتگی هایی هستند که به آن کلیک می گویند و هنگام نصب هر کدام با دیگری قفل می شوند و به این ترتیب تایل ها چسبانده شده و بعدها در صورتی که خواستید از آن مکان بروید، می توانید براحتی تک تک تایل ها را جدا کرده و با خود به محل جدید ببرید و مجددا بهم وصل کنید. اما خوشبختانه میتوان قطعه آسیبدیده را جدا و یک قطعه جدید را جایگزین آن کرد. بعد از انتخاب پارکت مناسب برای نصب آن به یک متخصص نیاز خواهید داشت. رنگهای صامتی مانند: خاکستری، شنی و سیاه روی پارکتهای رنگ روشن، تنوع را در انتخاب فرش مناسب پارکت بالا برده و علاوهبر پدیدارشدن کنتراستی زیبا، سایه دلنشینی هم در اطراف فرش نمایان میشود.

مقاومت در برابر خطوخش: در رابطه با خطوخش پذیری نیز باید گفت که سرامیک سختتر بوده و استحکام آن در برابر خش بیشتر است. با توجه به قیمت پارکت میتوان از انواع مقاوم آن در برابر خش استفاده کرد. سپس با توجه به نوع طراحی، پوشش مناسب برای کف انتخاب کرد. برای جلوگیری از بروز عیب در این پوشش باید از انواع مناسب آن برای فضای خواب استفاده کرد. البته این عیب به تنهایی نباید معیاری برای خرید پارکت باشد. البته در انواع متنوع آن، این میزان از خط و خش متفاوت است. همچنین به مرور زمان و در اثر رفتوآمد ممکن است روی این پوشش خط و خش ایجاد شود. این پوشش موجب ایجاد صمیمت در فضای زندگی خانوادگی میشود و یادآور طبیعت است. طرح و رنگ اغلب برگرفته از چوبهای موجود در طبیعت است و برای طراحی از طبیعت الهام گرفتهمیشود. زیرا که یادآور چوب و طبیعت است. امروزه استفاده از چوب برای بسیاری از مواردی که در گذشته مصرف می گردد منسوخ و قابل استفاده نیست مثل سازه های چوبی که از مهمترین مصارف چوب در گذشته بوده است. اما این مشکل نیز در انواع مرغوب این پوشش برطرف شده است.

 • آسیب به محیط زیست
 • نصب سهلتر و سریعتر از کاشی و سرامیک
 • گارانتی این محصول به مدت 10 سال می باشد
 • عرض هر تایل 19 سانتی متر

به این معنی که ممکن است برخی از انواع آن دچار این مشکل نشوند و برای فضاهای پر رفت و آمد طراحی شدهباشند. یک مشکل برای تغییرمجدد آن وجود دارد . لمینت آرتا از یک مواد محکم و ضدخش ساخته شده و دارای یک لایه پوششی است که از ضربه و کثیفی سطح پارکت محافظت میکند. در انتخاب فرش مناسب پارکت در طراحی خانه، نکاتی را باید لحاظ کرد که دانستن آنها، خرید فرش مناسب روی پارکت را آسان میکند. همین لایهی UV پارکت لمینت را به مراتب در مقابل آب، نور و سایش تقویت میکند. به طور کلی قیمت پارکت از سرامیک در برخی مواقع ممکن است بیشتر باشد. همان طور که قبلا هم گفته شد بعضی از برندها برای جلوگیری از نفوذ آب به لمینت تمهیدی اندیشیده اند و آن استفاده از پارافین بر روی کلیک های تایل است و همین کار باعث می شود که دیگر آب از درزهای پارکت به مغز پارکت لمینت نفوذ نکند.

 • قیمت پارکت لمینت را محاسبه کنیم؟
 • تعمیر راحت؛
 • تنوع بالا در طرح و رنگ
 • دریل، چسب نجاری و گیره کشش انتهای کار
 • کاربرد پارکت لمینت در رستوران ها و فست فودها
 • مقاوم در برابر اشعههای UV سازگار با محیط
 • عایق صوتی

دقیقاً همین لایه دکوری می باشد که باعث ایجاد رنگ ها و طرح های متفاوت در این محصول شده است. خبر خوب این است که پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده تا خرید کردن برای تمامی افراد در سراسر دنیا آسان شود. شرکت آرتاپلاست با اخذ مجوز از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به شماره (8692- 194 / غ ) ، پیاده سازی سیستم مدیریت 9001:2008 ISO، دریافت نشان استاندارد در زمینه تولید فیلم پلی اتیلن و تولید روزانه بیش از 30 تن انواع فیلم های پلی اتیلن چندلایه ، گامی بلند جهت رفع نیازهای بازار داخلی و حضوری چشمگیر دربازارهای صادراتی ، برداشته است . یکی از بهترین پارکتهای لمینت ایرانی، آرتا بوده و تا به امروز در بازار پیشرو است. این محصول با نام اولایو و با 8 میلیمتر قطر در میان محصولات شرکت آرتا از جمله پر مصرف ترین مدل ها است. از جمله این موارد: رنگ، طرح، بافت فرش و نقش چوب در پارکت منزل است. پارکت لمینت از الیاف چوب شکل می گیرد. کشش در پارکت لمینت آرتا به شکل ساوی تقسیم می شود و آن به دلیل دارا بودن شیار U شکل این محصول می باشد. به علت عدم استفاده از چسب در نصب پارکت لمینتها، کف اتاق صدمه نمی بیند.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق