یوزپلنگ ها در مقابل پلنگ ها در مقابل جگوارها یوزپلنگ ها پس از 70 سال در هند می دوند & گربه های بزرگ مختلف خود را بشناسید! اخبار هند

پس از 7 دهه طولانی انقراض، دوباره صدای غرش یوزپلنگ ها در هند شنیده می شود. یک هواپیمای باری ویژه بوئینگ 747 که حامل 8 یوزپلنگ از نامیبیا بود، روز شنبه در ایستگاه نیروی هوایی هند در گوالیور، مادیا پرادش به زمین نشست. نخست وزیر نارندرا مودی امروز در 72 سالگی خود یوزپلنگ ها را در پارک ملی کونو در مادیا پرادش رها می کند. یوزپلنگ‌ها، جگوارها و پلنگ‌ها اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند، اما واقعیت این است که همه این سگ‌های بزرگ ویژگی‌های متمایز خود را دارند. در حالی که یوزپلنگ ها سریع ترین هستند، جگوارها بزرگ ترین هستند. پلنگ ها به راحتی از درختان بالا می روند. بیایید برخی از تفاوت های جذاب بین سه گربه بزرگ را بررسی کنیم. گربه های بزرگ دیگر عبارتند از ببر، شیر، پلنگ و گربه گربه.

یوزپلنگ:

یوزپلنگ های شگفت انگیز با توانایی رسیدن از صفر به بیش از 96 کیلومتر (60 مایل) در ساعت تنها در سه ثانیه، سریع ترین پستانداران جهان در خشکی هستند. یوزپلنگ بالغ می تواند بین 34 کیلوگرم تا 56 کیلوگرم وزن داشته باشد و نرها در سمت سنگین تر قرار دارند. کت خز قهوه ای مایل به زرد یا قهوه ای مایل به نارنجی با لکه های گرد سیاه پوشیده شده است و هر کت یک حیوان با دیگری متفاوت است. نشنال جئوگرافیک می‌گوید، آنها همچنین دارای نوارهای سیاه پررنگی هستند که مانند اشک از گوشه داخلی چشم‌هایشان تا دو طرف دهانشان می‌ریزد و انتهای دم‌های پرپشت آنها با حلقه‌های سیاه احاطه شده است. یوزپلنگ ها در بین این سه گربه در خطر انقراض هستند. یوزپلنگ های آسیایی در هند یافت شدند، اما به لطف شکار گسترده و از دست دادن زیستگاه، در سال 1952 به طور کامل از هند منقرض شدند.

جگوارها:

در میان سه گربه بزرگ – جگوار، پلنگ و یوزپلنگ – جگوارها بزرگترین هستند. آنها بعد از ببر و شیر سومین گربه بزرگ جهان محسوب می شوند. جگوارها می توانند بین 65 تا 140 کیلوگرم وزن داشته باشند. اما ماده های کوچکتر و جگوارهای نر فوق العاده بزرگ نیز وجود داشته است. پوشش جگوار از زرد کم رنگ تا قهوه ای مایل به قهوه ای یا زرد متمایل به قرمز، با قسمت زیرین مایل به سفید و پوشیده از لکه های سیاه متغیر است. در حالی که مانند پلنگ، جگوارها روی بدن خود لکه هایی به شکل گل رز دارند، اما در مورد دومی بین هر دو گربه، نقطه سیاهی بین روزت های آن خواهید دید. جگوارها توانایی شنای بالایی دارند و در هند یافت نمی شوند.

پلنگ:

پلنگ ها در جنوب صحرای آفریقا، شمال شرق آفریقا، آسیای مرکزی، هند و چین زندگی می کنند. اما در خارج از آفریقا، این حیوانات تا حد زیادی در خطر انقراض هستند. بدن عضلانی تخصصی آنها به آنها اجازه می دهد تا به راحتی از درختان بالا بروند. همانطور که نشنال جئوگرافیک اشاره می‌کند، “اکثر پلنگ‌ها رنگ‌های روشن با لکه‌های تیره مشخصی دارند که به آنها گل سرخ می‌گویند، زیرا به شکل گل رز شباهت دارند.” این گربه ها پاهای کوتاه تری نسبت به بدن بلندشان دارند و همچنین دارای سرهای پهن و جمجمه بزرگ هستند. این گربه‌های وحشی که بخش زیادی از وقت خود را روی درختان می‌گذرانند، کوچک‌ترین اعضای دسته گربه‌های بزرگ هستند و می‌توانند حداکثر تا شش فوت رشد کنند. پلنگ برفی یکی دیگر از گونه های متمایز آن است که بومی رشته کوه های آسیای مرکزی و جنوبی است.

همچنین بخوانید: 8 یوزپلنگ نامیبیا در روز تولد نخست وزیر نارندرا مودی به هند می آیند – 10 امتیاز

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما