گوترش پیشرفت اخیر اسرائیل در طرح های ساخت و ساز در کرانه باختری اشغالی را محکوم می کند

بیانیه شدیداً بیان شده توسط سخنگوی دبیر کل سازمان ملل مجدداً تأکید می کند که شهرک سازی ها نقض آشکار قوانین بین المللی و قطعنامه های مرتبط سازمان ملل است. آنتونیو گوترش از دولت اسرائیل خواسته است توقف و معکوس کردن گسترش شهرک ها در اراضی اشغالی فلسطین، فوراً و به طور کامل کلیه فعالیت های شهرک سازی در آنجا را متوقف کند و به تعهدات قانونی مربوطه خود احترام بگذارد.

این بیانیه به پیشبرد برنامه های روز دوشنبه اشاره دارد بیش از 5500 واحد مسکونی در شهرک‌های اسرائیلی در منطقه C کرانه باختری اشغالی، از جمله تنظیم عطف به ماسبق، طبق قوانین اسرائیل، سه پایگاه شهرک‌سازی در مجاورت شهرک الی.

شهرک سازی ها مانع از صلح می شود

آنتونیو گوترش تاکید کرد که گسترش مستمر شهرک سازی توسط اسرائیل از جمله در بیت المقدس شرقی، “نیازهای بشردوستانه را عمیق تر می کند، به خشونت دامن می زند، خطر رویارویی را افزایش می دهد، اشغال را بیشتر می کند و حق ملت فلسطین برای تعیین سرنوشت را تضعیف می کند“.

دبیرکل سازمان ملل هشدار داد که شهرک‌سازی‌های جاری امکان ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی را بر اساس خطوط قبل از 1967 از بین می‌برد و توانایی دستیابی به راه‌حل دو دولتی و صلح عادلانه، پایدار و جامع را مختل می‌کند. .

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.