گوترش خواستار «چالش‌های عظیم» پیش روی شمال نیجریه برای ایجاد امید جدید باشید.

آنتونیو گوترش این اظهارات را پس از بازدید از یک مرکز ادغام مجدد تحت حمایت سازمان ملل برای کودکانی که با گروه های مسلح درگیر بوده اند، در مایدوگوری، پایتخت و بزرگترین شهر ایالت بورنو، بیان کرد.

بورنو یکی از کانون های افراط گرایی خشونت آمیز و فعالیت های تروریستی در نیجریه و در سراسر منطقه ساحل بوده است.

ناامنی در 12 سال گذشته مرتبط با گروه های مسلح از جمله گروه تروریستی بوکوحرام بوده است. معیشت را مختل کرد و منجر به آواره شدن حدود 2.2 میلیون نفر شد مردم طبق آمار سازمان ملل

رئیس سازمان ملل از مرکز مراقبت موقت بولومکوتو که در ژوئن 2016 افتتاح شد، بازدید کرد. این مرکز ترانزیت برای 7036 نفر از جمله 4018 کودک (2756 پسر و 1262 دختر) سرپناه، حفاظت و سایر خدمات نجات جان خود را برای آماده سازی برای ادغام مجدد به جوامع خود ارائه کرده است. .

بسیاری از این کودکان مجبور شدند – یا به دلیل کمبود فرصت های دیگر – برای پیوستن به گروه های تروریستی انتخاب شدند و به عنوان رزمنده اسلحه به دست بگیرید. برخی از آنها پس از مظنون شدن به دست داشتن در اعمال خشونت آمیز بازداشت و سپس آزاد شدند.

همانطور که یکی از رهبران مذهبی محلی امام ملام ابا بلال گونی توضیح داد در بولومکوتو به آنها فرصت تازه ای داده می شود تا زندگی جدیدی را آغاز کنند. “ما یک برنامه توبه و پاداش را به عنوان بخشی از روند ادغام مجدد ایجاد کردیم. ما آموزش و پرورش و آموزش شغلی ارائه می دهیم تا این جوانان بتوانند آینده ای داشته باشند.”

آقای گوترش پس از ملاقات با گروهی از کودکان گفت: «از اینکه امروز در مرکز دیدم کسانی که تروریست بوده‌اند، می‌خواهند ادغام شوند و به جامعه کمک کنند، شگفت‌زده شدم. سیاستی که در اینجا وجود دارد، سیاست آشتی و ادغام مجدد است

بحران های همپوشانی

تروریسم و ​​خشونت و ناامنی که نه تنها در نیجریه بلکه در بسیاری از کشورهای همسایه برای جوامع به ارمغان آورده است، یکی از نشانه های ترکیب پیچیده ای از بحران های همپوشانی است.


آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد با کودکان در مرکز مراقبت موقت بولومکوتو در مایدوگوری در ایالت بورنو ملاقات می کند.

عکس سازمان ملل/اسکیندر دبیبه

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد با کودکان در مرکز مراقبت موقت بولومکوتو در مایدوگوری در ایالت بورنو ملاقات می کند.

تغییر شرایط آب و هوایی، از جمله کاهش بارندگی، منجر به رقابت و گاهی درگیری بر سر منابع محدود شده است. جنگل‌زدایی و چرای بی‌رویه، محیطی را که مردم عمدتاً عشایری ساحل برای بقا به آن تکیه می‌کنند، بی‌اثر کرده است و بسیاری از آنها را به مهاجرت به مناطق مختلف سوق داده است و بر خدمات اولیه مانند بهداشت و آموزش فشار وارد می‌کند. هزاران مدرسه مجبور به تعطیلی شده اند، عمدتاً به دلیل ناامنی.

نیازهای بشردوستانه در مقیاس بزرگ

سازمان ملل می گوید نیازهای بشردوستانه در شمال شرقی نیجریه است همچنان در مقیاس بزرگ ادامه می‌یابد که با همه‌گیری COVID-19 و وخامت وضعیت امنیت غذایی ترکیب شده است، با توجه به چالش هایی که کشاورزان هم برای رشد و هم فروش محصولات با آن مواجه هستند.

حدود 8.4 میلیون نفر به کمک های بشردوستانه و حفاظتی نیاز دارند. از این تعداد حدود 3.2 میلیون نفر غذای کافی برای خوردن دریافت نمی کنند.

طرح واکنش بشردوستانه برای نیجریه خواستار کمک 1.1 میلیارد دلاری برای کمک به افراد نیازمند در شمال شرق این کشور است و در حال حاضر تنها 8.7 درصد از آن تامین می شود.

هزینه عملیات های بشردوستانه اخیراً افزایش یافته است، تا حدی به عنوان اثر جنگ در اوکراین، با قیمت گازوئیل نسبت به دوره قبل از بحران 52 درصد افزایش یافته است، در حالی که قیمت کودها نزدیک به 49 درصد افزایش یافته است.

آقای. گوترش گفت که این استدرک این نکته کاملا ضروری است که در شرایطی مانند این، ارائه کمک های بشردوستانه کافی نیست. وی از جامعه بین المللی خواست که “در بورنو امید سرمایه گذاری کند، از پروژه های دولت بورنو و جامعه مدنی حمایت کند تا شرایط برای توسعه واقعی، شرایطی که در آن مدارس کار می کنند، بیمارستان ها کار می کنند و مشاغل وجود دارد؛ شرایطی که در آن مردم می توانند در صلح و همبستگی زندگی کنند.”

وی افزود: جامعه بین المللی باید حمایت کند.نه تنها یک حالت امید، بلکه یک وضعیت واقعیت که در آن جایی برای تروریسم وجود ندارد


حدود 3.2 میلیون نفر در شمال شرقی نیجریه به اندازه کافی غذا نمی‌خورند.

UNOCHA/دامیلولا اونافووا

حدود 3.2 میلیون نفر در شمال شرقی نیجریه به اندازه کافی غذا نمی‌خورند.

“نقش بزرگ” نیجریه در صحنه جهانی

دبیرکل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در کنار محمد بوهاری، رئیس‌جمهور نیجریه، در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت که این کشور به مردمش دست می‌دهد.نقش مهمی در شکل‌دهی راه‌حل‌های بحران‌های جهانی دارند دنیای ما را در بر می گیرد.»

نیجریه ستون همکاری قاره ای و جهانی و شریک ثابت سازمان ملل متحد است.“، او اضافه کرد.

نیجریه بیش از هر چیز، کشوری است که در آن “وعده و پتانسیل آفریقا در آن زنده می شود”، او با تاکید بر نشست هایی که در اوایل روز با زنان و جوانان داشت، گفت.که بینش و تعهدش عمیقاً الهام بخش بود

او به خبرنگاران گفت: «من همچنین با رهبران مذهبی و فرهنگی که نماینده قلب تپنده چند قومیتی نیجریه بودند و رهبران تجاری که اقتصاد نیجریه را به جلو می برند، ملاقات کردم.

او با اشاره به سفر یک روز قبل خود به بورنو، گفت که این ایالت را ترک کرده است، با این احساس که نیجریه تهدید تروریسم را که مدت طولانی است شمال شرق را درگیر کرده است، شکست خواهد داد.

ما در حمایت از تلاش‌های بشردوستانه دولت نیجریه بسیار فعال هستیم و به همین دلیل است که خواستار 351 میلیون دلار اضافی به عنوان بخشی از کل 1.1 میلیارد دلار برای طرح واکنش بشردوستانه برای نیجریه شده‌ایم.

اما با وجود همه چیزهایی که دیده اند و تحمل کرده اند، افرادی که ملاقات کردم امیدوار و متعهد به بازگشت به جوامع خود و از سرگیری زندگی خود هستند.”

آقای. گوترش گفت که “روح امید در میان سختی ها – و همبستگی در مبارزه” – در مرکز گفتگوهای او با رئیس جمهور بوهاری بوده است.

“ما بحث کردیم اهمیت زمینه سازی برای تضمین انتخابات مسالمت آمیز و دموکراتیک سال آینده – و مشارکت کامل زنان و جوانان نیجریه در همه زمینه ها. همچنین درباره اقدامات دولت برای رسیدگی به چالش‌های امنیتی در سراسر کشور گفتگو کردیم.»

سنگال و نیجر

سفر دبیر کل سازمان ملل به منطقه در آخر هفته در سنگال آغاز شد. پس از آن او به نیجر سفر کرد و در آنجا خواستار در اختیار قرار دادن منابع بیشتر برای مبارزه با بلای تروریستی در منطقه شد و با تعدادی از هزاران نفری که به دلیل ترکیب تروریسم، ناامنی افسارگسیخته و عوامل دیگری مانند تغییرات آب و هوایی آواره شده بودند، ملاقات کرد.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما