کوهی از شواهد FTX ایمیل ها، گزارش های چت، کد و یک نوت بوک

تکه هایی از کدهای کامپیوتری بیش از شش میلیون صفحه ایمیل، پیام های Slack و سایر رکوردهای دیجیتال. و یک دفترچه کوچک مشکی، پر از مشاهدات دست نویس.

برای ماه‌ها، دادستان‌های فدرال که پرونده جنایی علیه سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سقوط کرده ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دادند، مجموعه‌ای از شواهد بسیار متنوع و غیرمعمول را جمع‌آوری کردند. این اسناد شامل گزارش تراکنش های رمزنگاری و چت های گروهی رمزگذاری شده از آقای. صرافی ورشکسته بانکمن-فرید، FTX، و همچنین بازتاب های شخصی شگفت انگیزی که توسط یک شاهد کلیدی در پرونده ثبت شده است.

طبق داده‌های ارائه شده توسط یک فرد مطلع، این کوه از شواهد در ردیف بزرگترین شواهد جمع‌آوری شده در یک پرونده کلاهبرداری اوراق بهادار یقه سفید است که توسط مقامات فدرال در منهتن تحت تعقیب قرار گرفته است. به عنوان مثال، در پیگرد قانونی مارتا استوارت در مورد کلاهبرداری اوراق بهادار در سال 2004، دادستان ها 525000 صفحه مدرک را به تیم دفاعی ارائه کردند، اما این تعداد در سال های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

تنوع و حجم فزاینده مواد در پرونده FTX بر چالش های قانونی پیش روی آقای دکتر تاکید می کند. بانکمن-فرید، 31 ساله، که به 13 اتهام جنایی متهم است، از جمله اتهامات سوء استفاده از میلیاردها دلار از پول مشتریان، کلاهبرداری از سرمایه گذاران و نقض قوانین مالی کمپین. او اعتراف به بی گناهی کرده است.

با تعیین محاکمه برای ماه اکتبر، دادستان ها شواهدی را از تلفن و لپ تاپ گرفته تا محتویات آقای دکتر جمع آوری کرده اند. حساب‌های Google Bankman-Fried که تنها به 2.5 میلیون صفحه می‌رسید. در جلسه ای در ماه مارس، نیکلاس روس، دادستان فدرال که FTX را بررسی می کند، گفت که دولت یک لپ تاپ مملو از اطلاعات زیادی به دست آورده است که تکنسین های FBI در تلاش برای رمزگشایی همه آن هستند.

مویرا پنزا، دادستان فدرال سابق که اکنون در بخش خصوصی به سر می برد، گفت: «مقدار هنگفتی است که باید از طریق آن بررسی کرد، و گاهی اوقات می توان اطلاعات فوق العاده مفیدی را یافت. “این یک چالش واقعی است.”

به طور معمول، شواهد در یک پرونده جنایی تا قبل از محاکمه تا حد زیادی مخفی باقی می مانند. غرفه در Mr. پرونده Bankman-Fried، مصاحبه‌ها و بررسی پرونده‌های اخیر دادگاه، نگاهی اجمالی به مجموعه‌ای از سوابق منحصربه‌فرد که دادستان‌های FTX جمع‌آوری کرده‌اند، ارائه کرده‌اند.

این تحقیقات در ماه نوامبر، پس از سقوط FTX که بازار ارزهای دیجیتال را به آشفتگی کشاند، آغاز شد. تقریباً به محض پایان یافتن مبادله، دادستان ها شروع به جمع آوری اسناد، ارسال احضاریه برای کارکنان FTX و جستجوی سوابق از کمپین های سیاسی کردند. بانکمن-فرید تامین مالی شد.

درخواست ها اغلب گسترده بود. یکی از افرادی که احضاریه دریافت کرد، گفت که دادستان ها هر سند مرتبط با FTX را می خواهند و گروهی از کارشناسان داده را اعزام کردند که روزها طول کشید تا اطلاعات را از مجموعه ای از دستگاه ها استخراج کنند.

در حالی که بسیاری از آنچه دادستان ها جمع آوری کرده اند، کرایه های معمولی شرکتی است، سایر مطالب به پویایی شخصی غیرمعمول در FTX اشاره می کند.

دفترچه سیاه که به عنوان یک دفتر خاطرات توصیف می شود، متعلق به آقای. سه نفر از آشنایان به این موضوع گفتند که دوست دختر بنکمن-فرید، کارولین الیسون، یک ستوان ارشد سابق در امپراتوری تجاری او.

ام‌اس. الیسون که مدیر اجرایی شرکت خواهر FTX، صندوق تامینی Alameda Research بود، مشاهداتی را نیز در مورد آقای FTX ثبت کرد. بانکمن-فرید در مجموعه ای از اسناد الکترونیکی که در بین وکلای این پرونده دست به دست می شود، سه نفر از آگاهان به این موضوع گفتند. گاهی دو نفر از مردم می گفتند خانم. الیسون نارضایتی شخصی و حرفه ای خود را نسبت به آقای. بانکمن-فرید.

وکلا و نمایندگان آقای. بانکمن-فرید و خانم الیسون یا از اظهار نظر خودداری کرد و یا به درخواست ها برای اظهار نظر در مورد شواهد موجود در پرونده پاسخ نداد. سخنگوی دادستان فدرال در منهتن از اظهار نظر در مورد روند کشف خودداری کرد.

ام‌اس. انتظار می رود الیسون شاهدی مهم باشد. او به همراه دو مدیر ارشد دیگر، گری وانگ و نیشاد سینگ، به اتهامات کلاهبرداری اعتراف کرده است و موافقت کرده است که با دادستانی که او را تعقیب می کنند، همکاری کند. بانکمن-فرید. در روزهای پس از سقوط FTX، او به کارمندان Alameda اعتراف کرد که او، آقای. بانکمن-فرید، آقای. وانگ و آقای سینگ از وجوه مشتریان FTX برای پر کردن حفره‌های حساب‌های آلامدا استفاده کرده بود. او همچنین با آقای. بانکمن-فرید و با او در پنت هاوسی در باهاما زندگی می کرد، جایی که صرافی در آنجا مستقر بود.

هر گونه نوشته شخصی از او یا شاهدان دیگر ممکن است برای وکلای مدافع در طول بازجویی متقابل مفید باشد، خانم. پنزا گفت.

او گفت: “بزرگترین خطر با یک همکار این است که دفاع بتواند در اینجا بگوید که او برای نجات خود از یک زندان طولانی همکاری می کند.” اما هیأت‌های منصفه مدرن احتمالاً به دلیل انتقام‌جویی یا یک عشق عاشقانه ناموفق، آن‌ها را شهادت می‌دهند.»

بسیاری از سوابق شرکتی FTX، از جمله ایمیل‌ها، پیام‌های Slack و گزارش تراکنش‌ها، در اختیار سالیوان و کرامول، شرکت حقوقی که کنترل صرافی را پس از اعلام ورشکستگی در دست گرفت، نگهداری می‌شد.

در پرونده اخیر دادگاه، آقای وکلای بانکمن-فرید استدلال کردند که دادستان ها به سالیوان و کرامول برای خدمت به عنوان نماینده واقعی آنها در به دست آوردن اسناد از شرکت اعتماد کرده اند. وکلای دادگستری ادعا کردند که با “برون سپاری” این فرآیند به شرکت، دادستان از مسئولیت قانونی خود در ارائه مدارک مفید بالقوه به آقای دکتر طفره رفته است. تیم دفاعی بانکمن-فرید.

کارآگاهی سالیوان و کرامول – که صورتحساب هایی بالغ بر 55 میلیون دلار را به دادگاه ورشکستگی ارسال کرده است – در حال حاضر برای دادستان ها سودمند است. در یک پرونده قضایی در ژانویه، سالیوان و کرامول گزیده‌ای از کد اصلی FTX را نشان دادند که ویژگی‌ای را نشان می‌داد که به Alameda اجازه می‌داد تقریباً مقادیر نامحدودی پول از صرافی قرض کند.

در ایمیلی به وکلای سالیوان و کرامول در آن ماه، آقای. روس برای حساب های متعلق به Mr. بنکمن-فرید، خانم الیسون، آقای وانگ، آقای سینگ و دو نفر دیگر که بر اساس سوابق دادگاه، نام آنها تغییر یافته است. او همچنین به دنبال سوابق چت گروهی در برنامه پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده سیگنال، با عنوان «پرورش کمک‌های مالی» بود که در آن مدیران FTX در مورد مسائل مالی کمپین بحث می‌کردند.

دادستان ها همچنین شواهدی را مستقیماً از مدیران اجرایی در آقایان کشف کرده اند. مدار بانکمن-فرید. ماه گذشته، FBI حکم بازرسی خانه 4 میلیون دلاری رایان سالامه در مریلند را صادر کرد، یکی از مدیران بلندپایه FTX که ده ها میلیون دلار به نامزدهای جمهوری خواه، از جمله جورج سانتوس، نماینده کنگره از لانگ آیلند نیویورک که اخیرا متهم شده بود، اهدا کرد.

ماموران آقا را گرفتند. تلفن همراه سلامه و همچنین یک تلفن متعلق به دوست دخترش، میشل باند، یک لابیست رمزنگاری، دو نفر با اطلاع از این موضوع گفتند. ام‌اس. باند سال گذشته به عنوان یک جمهوری خواه در منطقه دیگری در لانگ آیلند ناموفق بود.

در طول سال، دادستان ها مدارک خود را به آقای دکتر تحویل داده اند. وکلای بانکمن-فرید، فرآیندی که به عنوان کشف شناخته می شود.

در جلسه دادگاه مارس، آقای. روس به‌روزرسانی مفصلی در مورد این فرآیند ارائه کرد و به قاضی ناظر پرونده، لوئیس A. Kaplan توضیح داد که دادستان چهار لپ‌تاپ از جمله دستگاه آنقدر بزرگ به دست آورده است که تجزیه و تحلیل آن پیچیده است. آن لپ تاپ متعلق به آقای وانگ، دو نفر با آگاهی از این موضوع گفتند.

وکلای آقای وانگ، آقای سلام و خانم باند به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

آقای. روس همچنین گفت که دولت نزدیک به یک میلیون سند به دست آمده از شاهدان و سایر اشخاص ثالث پرونده را به تیم دفاعی تحویل داده است.

وی گفت: 927 هزار دستگاه تولید کرده ایم. “بنابراین، ریاضی سریع، شاید 110،000 برگ می شود.”

قاضی کاپلان پاسخ داد: «مطالعه قبل از خواب.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما