کشتی‌رانی تازه‌کار هندی به عرضه نفت روسیه به بازار کمک می‌کند

روسیه توانسته است نفت خود را به سمت بازارهای جهانی حفظ کند و نگرانی ها مبنی بر اینکه تحریم های اعمال شده در ماه گذشته منجر به کاهش صادرات شود را به چالش کشید.

یک دفتر کوچک در حومه بمبئی به توضیح چگونگی ادامه جریان نفت خام روسیه کمک می کند. این آدرس خانه یک شرکت کشتیرانی هندی است که تا سال 2022 حتی یک کشتی را مدیریت نمی کرد. پس از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، کنترل دوجین تانکر را به دست گرفت و آنها را به کار فرستادن نفت خام روسیه در امتداد مسیرهای تجاری تازه تاسیس به مقصد رساند. مدیترانه، ترکیه و هند، مالکیت کشتی و داده های ردیابی نشان می دهد.

«مدیریت کشتی گاتیک» یکی از فعال‌ترین شرکت‌های تازه‌کار است که نفت‌کش‌های قدیمی را برای جایگزینی کشتی‌های متعلق به غرب که دیگر با روسیه معامله نمی‌کنند، خریداری کرده است. به گفته مدیران کشتیرانی، دلالان و داده های ردیابی کشتی، مالکیت و بیمه، این ناوگان موازی به مسکو کمک می کند تا نفت خام را به خریداران آسیایی برساند.

فردی که در دفتر گاتیک به تلفن پاسخ داد تأیید کرد که این شرکت حدود 25 نفتکش را مدیریت می کند. او گفت که کارمند شرکتی است که بخشی از همان گروه شرکتی گاتیک است.

لارس بارستاد، مدیر اجرایی مالک نفتکش فرانت لاین، گفت: «بازار کشتیرانی همیشه توانسته خود را با تغییرات سیاسی وفق دهد. Ltd.

تحریم نفتی اتحادیه اروپا و محدودیت قیمتی به رهبری آمریکا، نحوه عرضه نفت روسیه به بازار را افزایش داده است. سقف قیمت، حمل و نقل و بیمه‌گران غربی را از معامله با نفت خام روسیه که بالای 60 دلار در هر بشکه معامله می‌شود، منع می‌کند. بسیاری از مالکان نفتکش ها ترجیح داده اند به طور کامل از بازار روسیه دور بمانند. نفت روسیه در حال حاضر بیشتر به خریداران آسیایی فروخته می شود که در مقایسه با اروپا به کشتیرانی بسیار طولانی تری نیاز دارد.

انعطاف‌پذیری صادرات نفت روسیه نشان می‌دهد که سقف قیمت‌ها همان‌طور که در نظر گرفته شده عمل می‌کند و از افزایش قیمت نفت ناشی از تحریم اروپا جلوگیری می‌کند و در عین حال توانایی مسکو را برای کسب دلار بالا از صادراتش پیچیده می‌کند.

دیوید وچ، اقتصاددان ارشد شرکت Vortexa، گفت: «هیچ نشانه واقعی مبنی بر کمبود کشتی برای حمل و نقل نفت وجود ندارد.

شاخص جهانی برنت در حدود 87 دلار در هر بشکه معامله می شود که خیلی بالاتر از زمانی است که تحریم ها در دسامبر اعمال شد. 5.

صنعت نفت روسیه، رگ حیات اقتصاد این کشور، هنوز با چالش های سختی مواجه است. مهمترین آنها تخفیف زیادی است که بر روی نفت خام خود برای جذب خریداران ارائه می دهد. دور دیگری از تحریم ها در ماه آینده به صادرات حیاتی سوخت های تصفیه شده مانند گازوئیل ضربه خواهد زد.

بر اساس گزارش شرکت داده‌های کالای Kpler، روسیه در مسیر صادرات 158 میلیون بشکه نفت خام از طریق دریا در این ماه قرار دارد. این یکی از پنج ماه اول ثبت شده خواهد بود، اما تا حدی بازگشتی از کاهش محموله ها پس از اعمال تحریم ها در دسامبر است.

مدیران کشتیرانی روسیه گفتند که در دسترس بودن نفتکش ها مشکلی ایجاد نمی کند.

همچنین در حال انجام باربری سنگین: یک شرکت تابعه غول کشتیرانی دولتی روسیه PAO Sovcomflot در دبی. برخی از شرکت‌های بزرگ کشتیرانی غربی، از جمله یکی از بزرگترین شرکت‌های یونان، نفت خام روسیه را نیز منتقل می‌کنند و نفت را زیر سقف قیمتی معامله می‌کنند.

یک سخنگوی Sovcomflot به سوالات پاسخ نداد.

از جمله کسانی که تانکرها را تامین می کنند، گاتیک است. بر اساس پایگاه داده کشتیرانی اتحادیه اروپا، این کشور از ژوئن 25 کشتی را زیر بال خود گرفته است. میانگین سنی آنها 17 سال است، زمانی که مالکان نفتکش معمولاً به فکر فرستادن کشتی ها به اسقاط هستند.

براساس پایگاه داده اتحادیه اروپا، گاتیک مدیر کشتی ها است نه مالک. مالکان ثبت شده 20 نفتکش – که بسیاری از آنها به نام شخصیت های اساطیری یونانی مانند الکترا، اودیسه و هکتور نامگذاری شده اند – آدرس بمبئی مشابه گاتیک دارند. شرکتی که مالک یک نفتکش گاتیک به نام بوئنا ویستا است که نفت خام روسیه را در این ماه به هند تحویل داد، Social Club Inc است.

نفتکش Hector که توسط Gatik Ship Management اداره می شود و در ماه دسامبر در پایانه رودخانه تیمز در انگلستان لنگر انداخته بود.


عکس:

جان کیبل/ گتی ایماژ

ساختارهای شرکتی که در آن تانکرهای منفرد متعلق به شرکت های پوسته متمایز هستند، در صنعت کشتیرانی رایج هستند.

در اواسط ژانویه، آتالانتا 249 متری گاتیک، نفت خام اورال روسیه را در پریمورسک در دریای بالتیک بارگیری کرد. از آنجا خیابان St. داده‌های Refinitiv و MarineTraffic نشان می‌دهند که نفتکش با پرچم کیتس اند نویس به سمت وادینار در سواحل غربی هند حرکت کرده است.

شش نفتکش دیگر گاتیک که بین دسامبر بر روی نفت خام روسیه بارگیری شدند. 5 و ژانویه داده‌های ردیابی کشتی نشان می‌دهد که 14، از جمله سفری که دو بار این سفر را انجام داده است.

کشتی‌های گاتیک از بنادر دریای بالتیک و دریای سیاه روسیه که در آن نفت خام زیر سقف معامله می‌شود، حرکت کرده‌اند.

شرکت دولتی PAO Sovcomflot روسیه نیز نفت خام روسیه را به بازارهای جهانی ادامه می دهد.


عکس:

استرینگر/رویترز

ایالات متحده تحریم ها را طوری طراحی کرد که باشگاه های بیمه غربی و ژاپنی – انجمن هایی که در برابر حوادثی مانند نشت نفت پوشش می دهند – تانکرها را پذیره نویسی کنند. به گفته پایگاه داده بیمه و یکی از مدیران ارشد باشگاه، گاتیک این پوشش را که بیمه حفاظت و غرامت نامیده می شود، از باشگاه آمریکایی گرفته است.

بیمه‌گران از اپراتورهای نفتکش‌هایی که نفت خام روسیه را جابه‌جا می‌کنند می‌خواهند برای پایبندی به تحریم‌ها، تضمین کتبی مبنی بر اینکه قیمت زیر سقف سقف خواهد بود، بدهند.

سایر کشتی های حامل نفت مسکو خارج از مکانیسمی که در کلاهک مشخص شده است این کار را انجام می دهند. بیش از 75 بارگیری نفت خام روسیه از دسامبر 5 تا ژانویه داده های بیمه نشان می دهد که 14 تانکر سوار بر نفتکش هایی بودند که فاقد بیمه نامه از باشگاه های غربی و ژاپنی بودند که بر بیمه کشتیرانی غالب هستند.

نفتکش هایی که توسط Sun Ship Management، زیرمجموعه Sovcomflot دوبی اداره می شوند، 46 مورد از بیش از 160 بارگیری نفت خام روسیه در آن دوره را به خود اختصاص دادند.

به گفته ین لینگ سونگ، تحلیلگر S&P Global Commodities at Sea، در مجموع، نفتکش های تحت کنترل شرکت هایی در امارات متحده عربی، هنگ کنگ، چین، هند و روسیه بیش از 60 درصد از نفت خام روسیه را از زمان اعمال سقف قیمتی حمل کردند. در حالی که 29 درصد با کشتی های تحت کنترل اروپا حرکت کردند که عمدتاً از یونان و ترکیه بودند. در مقابل، اپراتورهای اروپایی و آمریکایی بیش از 90 درصد از محموله‌های نفت قزاقستان از بنادر روسیه را به خود اختصاص داده‌اند که نشان می‌دهد کشتی‌های غربی چگونه از نفت خام مسکو اجتناب می‌کنند. کشتی های حامل نفت روسیه به طور متوسط ​​شش سال قدیمی تر بودند.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

ایالات متحده و متحدانش چگونه باید به توانایی روسیه برای حفظ جریان نفت خود به بازارهای جهانی پاسخ دهند؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

برخی از اپراتورهای اصلی نفتکش از سقف قیمت استفاده می کنند. یکی از فعال ترین آنها TMS Tankers Ltd. یونان است که توسط سرمایه دار کشتیرانی جورج اکونومو و بخشی از گروه TMS تاسیس شده است. تانکرهای تحت مدیریت TMS بین دسامبر 14 بار نفت خام روسیه را بارگیری کردند. 5 و ژانویه 14، داده های حمل و نقل نشان می دهد.

سخنگوی TMS به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد. نفتکش های TMS از جمله لیپاری، استاموس و لوینا نفت خام روسیه را در ماه ژانویه از بالتیک و مورمانسک تحویل گرفتند. افراد آشنا با محموله ها گفتند.

تانکرهای TMS توسط شرکت نروژ Gard P. & I. (برمودا) با مسئولیت محدود بیمه شده بودند. به گفته سخنگوی اتحادیه بیمه او گفت: “هیچ کس نمی خواهد یک نفتکش بدون بیمه در سواحل آنها زمین گیر شود.”

قیمت گاز ایالات متحده در طول سال بالا و پایین بوده است و اکنون با آغاز تحریم اتحادیه اروپا بر واردات نفت روسیه همراه با سقف قیمت نفت خام از روسیه، عدم اطمینان بیشتری در افق در پیش است. WSJ توضیح می‌دهد که چگونه این حرکت‌ها می‌تواند بر قیمت‌ها در پمپ برای آمریکایی‌ها تأثیر بگذارد. تصویر: WSJ

برای جو والاس در [email protected]، کاستاس پاریس در [email protected] و آنا هیرتنشتاین در [email protected] بنویسید.

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما