کره جنوبی بچه های بیشتری می خواهد، فقط در این مکان ها نیست

سئول – کره جنوبی کمترین نرخ زاد و ولد را در جهان دارد، اما والدین می گویند که وقتی صدها مرکز عمومی در سراسر کشور به عنوان “منطقه ممنوعه کودکان” تعیین شده اند، دولت برای آنها بچه دار شدن را آسان نمی کند.

در اوایل این ماه، یک قانونگذار کودک نوپای خود را به مجلس ملی برد و از دولت خواست این سیاست را غیرقانونی اعلام کند که به رستوران‌ها، موزه‌ها، کافه‌ها و سایر موسسات اجازه می‌دهد ورود کودکان را ممنوع کنند.

در سخنرانی خود، یونگ هی این، نماینده حزب درآمد پایه، گفت که تشکیل خانواده در شهرهایی که کودکان را از مناطق خاص منع می کنند دشوارتر می شود. او گفت که خلاص شدن از مناطق ممنوعه برای کودکان و ایجاد جامعه ای با پذیرش بیشتر کودکان به کشور کمک می کند تا بر نرخ پایین زاد و ولد غلبه کند.

خانم می گوید: «زندگی با یک کودک آسان نیست. یونگ در حالی که پسرش را در مجلس ملی در آغوش گرفته بود. اما با این حال، ما باید جامعه ای را بازسازی کنیم که در آن بتوانیم با فرزندان خود همزیستی کنیم.

بر اساس آمارهای دولتی، سال گذشته، کره جنوبی نرخ زاد و ولد 0.78 داشت. بسیاری از زوج‌های جوان در این کشور به دلیل افزایش هزینه‌های مراقبت از کودک و مسکن، کمبود شغل و نگرانی فزاینده درباره آینده، فرزنددار نشدن را انتخاب می‌کنند. برای سال‌ها، دولت مشوق‌هایی مانند یارانه‌های ماهانه به ارزش صدها دلار به خانواده‌های دارای فرزند ارائه کرده است، اما نتوانسته به اندازه کافی به بحران جمعیتی رسیدگی کند.

صدها منطقه بدون کودکان در سراسر کره جنوبی وجود دارد. برای مثال، کتابخانه ملی کره، ورود افراد زیر 16 سال را بدون مجوز خاص ممنوع می کند. (اخیراً برخی از مکان‌ها نیز سعی کرده‌اند سالمندان را ممنوع کنند و بحثی را در فضای مجازی به راه انداخته‌اند.)

این دومین بار است که خانم یونگ با فرزندش در مجلس ملی حاضر شده است. در تابستان 2021، زمانی که پسرش تنها چند هفته داشت به همراه پسرش آمد. مجلس شورای ملی ورود افراد غیر از اعضای مجلس و پرسنل مجاز را ممنوع می کند و خود منطقه ممنوعه کودکان محسوب می شود.

ام‌اس. یونگ در سال 2021 “قانون همراهی کودک اتاق مجلس ملی” را معرفی کرد و از نوزادان زیر 24 ماه خواست تا اجازه ورود به طبقه اصلی مجلس را داشته باشند. این لایحه هنوز تصویب نشده است.

بحث در مورد اینکه بچه‌ها کجا باید و نباید اجازه داده شوند، سال‌هاست که ادامه دارد و نه فقط در کره جنوبی. مسافران عصبانی اغلب این سوال را مطرح کرده اند که چرا شرکت های هواپیمایی محل های نشستن را برای خانواده های دارای فرزندان کوچک معرفی نمی کنند.

چندین کشور از جمله استرالیا و ایالات متحده به کودکان اجازه ورود به ساختمان های دولتی را می دهند. پس از آن که سناتور تامی داکورث، که حضورش برای تایید مدیر جدید ناسا ضروری بود، در کمتر از دو هفته قبل از رای گیری در سال 2018، نوزادان نوزادان ابتدا اجازه ورود به مجلس سنا را پیدا کردند.

استلا کریزی، عضو پارلمان بریتانیا، در سال 2021 به دلیل آوردن نوزادش به سالن وست مینستر لندن مورد تنبیه قرار گرفت.

ام‌اس. یونگ در سال 1990 در بوچئون، شهری در حومه سئول به دنیا آمد و در سال 2020 قانونگذار شد. علاوه بر خلاص شدن از شر مناطق ممنوعه کودکان، او همچنین در حال برنامه ریزی برای ارائه قانونی است که به کودکان و خانواده های آنها اجازه می دهد از آنها اجتناب کنند. خطوط در مکان هایی مانند موزه ها و پارک های تفریحی.

طبق آمار دولتی، تقریباً 3.5 میلیون کودک زیر 10 سال در کره جنوبی وجود دارد و بیش از 11000 مکان عمومی برای بازی کودکان طراحی شده است.

افکار عمومی در مورد مناطق عاری از کودکان نشان می دهد که اکثر مردم کره جنوبی از آنها حمایت می کنند. یک نظرسنجی در سال 2022 توسط Hankook Research، یک شرکت نظرسنجی مستقر در سئول، نشان داد که 73 درصد از پاسخ دهندگان موافق مناطق ممنوعه کودکان بودند در حالی که تنها 18 درصد مخالف آنها بودند. (9 درصد دیگر از پاسخ دهندگان بلاتکلیف بودند).

حامیان این سیاست می گویند که کودکان می توانند برای مشتریان مزاحمت ایجاد کنند. لی چان هی، دانشجوی مهندسی در سئول که در کافه‌ای که کودکان را ممنوع می‌کند، این هفته در مصاحبه‌ای گفت: «من معمولاً برای مطالعه به کافه‌ها می‌روم، نمی‌خواهم با گریه‌های بچه‌ها مزاحم شوم.

از دیگر دلایل حمایت از مناطق می توان به جلوگیری از حوادث و آسیب های مالی و همچنین آسیب به کودکان خردسال اشاره کرد. حمایت از حقوق صاحبان مشاغل کوچک نیز مورد توجه قرار گرفت.

اما جزر و مد ممکن است در حال تغییر باشد.

تلاش برای خلاص شدن از مناطق ممنوعه کودکان هفته گذشته زمانی که کمیته ایمنی بهداشت و رفاه در جزیره ججو – یک مقصد توریستی محبوب در منتهی الیه جنوبی شبه جزیره کره – شتاب بیشتری گرفت. .

قانونگذاران در جزیره اواخر ماه جاری جلسه ای را برای تصمیم گیری در مورد تصویب یا عدم تصویب این لایحه برگزار خواهند کرد. در صورت تصویب، اولین قانون در نوع خود در کره جنوبی خواهد بود.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما