چگونه تنیس تحت تأثیر حمله روسیه به اوکراین قرار گرفته استCNN

هر رشته ورزشی در اروپا – از فوتبال گرفته تا شمشیربازی تا UFC – باید با پیامدهای تهاجم روسیه به اوکراین دست و پنجه نرم کند و تنیس نیز از این قاعده مستثنی نیست.

از آغاز جنگ، بازیکنان روسیه و بلاروس به بازی در تورنمنت ها و گرند اسلم ها ادامه داده اند، اما باید این کار را به عنوان بازیکنان بی طرف بدون نمایش پرچم یا کشورشان انجام دهند.

تنها استثنا ویمبلدون بود که سال گذشته بازیکنان این دو کشور را محروم کرد – اگرچه تورهای ATP و WTA با حذف امتیاز مسابقات پاسخ دادند.

نهادهای حاکم بر تورهای مردان و زنان هر دو گفتند که با “تبعیض” علیه بازیکنان بر اساس ملیت مخالفند.

ویمبلدون که تبعیض‌آمیز بودن محرومیتش را رد کرد، از آن زمان اعلام کرده است که امسال از روس‌ها و بلاروس‌ها شرکت می‌پذیرد، تا زمانی که بازیکنان به عنوان بی‌طرف رقابت کنند و از جنگ حمایت نکنند.

بازیکنانی که از دولت های روسیه یا بلاروس کمک مالی دریافت می کنند، از جمله بازیکنانی که از شرکت هایی که توسط آن ایالت ها اداره یا کنترل می شوند، حمایت مالی دریافت می کنند، مجاز به رقابت نخواهند بود.

در ویمبلدون سال گذشته یک تماشاگر پرچم اوکراین را در دست دارد.

در ماه آوریل، برگزارکنندگان ویمبلدون گفتند که هزینه دو اتاق را برای تمام بازیکنان قرعه کشی اصلی و واجد شرایط از اوکراین برای کل فصل زمین چمن پوشش خواهند داد – اقدامی که توسط بازیکن روسی داریا کاساتکینا تحسین شد.

“[Ukrainian players] به گزارش بی‌بی‌سی، کاساتکینا گفت: نمی‌توانند به خانه برگردند، آنها باید همیشه در جاده باشند و باید تمام وقت را برای اقامت بپردازند، بنابراین فکر می‌کنم این کار بسیار منطقی است.

برای برخی از بازیکنان اوکراینی، مواجهه با حریفانی از روسیه و بلاروس باعث ناامیدی آنها شده است.

شماره جهانی 39 مارتا کوستیوک که اهل کیف است، در ابتدای سال گفت که با بازیکنان روسی یا بلاروسی دست نمی دهد در حالی که جنگ در کشور آنها بیداد می کند.

او در اوپن فرانسه زمانی که از دیدار با آرینا سابالنکا از بلاروس در دروازه خودداری کرد، هو شد، در حالی که سابالنکا این هو را محکوم کرد و گفت که می‌داند چرا بازیکنان اوکراینی با او دست نمی‌دهند.

سابالنکا پس از پیروزی در دور اول مقابل کوستیوک گفت: “در مورد وضعیت جنگ، بارها و بارها گفتم، هیچ کس در این جهان – ورزشکاران روسی، ورزشکاران بلاروس – از جنگ حمایت نمی کند، هیچ کس.” “چگونه می توانیم از جنگ حمایت کنیم؟ مردم عادی هرگز از آن حمایت نخواهند کرد.”

کوستیوک (راست) و سابالنکا در مسابقات آزاد فرانسه با یکدیگر روبرو می شوند.

لسیا تسورنکو بازیکن اوکراینی نیز از دست دادن با حریفان روسی و بلاروسی پس از مسابقات خودداری کرده است.

او از مسابقه دور سوم خود در برابر سابالنکا در ایندین ولز در ماه مارس به دلیل “دلایل شخصی” انصراف داد – که باعث درخواست برای حمایت بیشتر از بازیکنان اوکراینی در تور WTA شد.

جهان شماره می گوید: “راستش، من به دختران اوکراینی بسیار احترام می گذارم، زیرا اگر بمبی در کشورم فرود بیاید یا خانه ام ویران شود، نمی دانم می توانم از عهده آن بر بیایم.” 1 ایگا Świątek مدت کوتاهی پس از انصراف Tsurenko از مسابقات اعلام شد، در حالی که روسیه شماره جهانی روسیه. 2 دانیل مدودف گفت که “احساس می کند[s] متاسفم برای همه بازیکنان اوکراینی و آنچه که آنها تجربه می کنند.

در آن زمان، تور WTA گفت که “به طور مداوم حمایت کامل ما از اوکراین را منعکس کرده است و اقداماتی که توسط دولت روسیه انجام شده است را به شدت محکوم می کند.”

پس از پیروزی در دور اول در مسابقات آزاد فرانسه، تسورنکو که در ولادیمیریک به دنیا آمد و در نوجوانی به کیف رفت، از غم و اندوه خود از آغاز جنگ گفت.

او به خبرنگاران گفت: دیروز بخشی از یک موشک در 100 متری خانه من فرود آمد. «می‌دانی این می‌تواند من را ناراضی کند، و احتمالاً صورت من فقط به این دلیل خوشحال نیست. نه به این دلیل که به رختکن می روم و نسبت به کسی نفرت پراکنده می کنم.”

به نظر می‌رسد تسورنکو به اظهاراتی اشاره می‌کند که سابالنکا در مسابقات آزاد میامی در ماه مارس انجام داد، که در آن رتبه شماره یک جهان. 2 گفت که برای درک “تنفر” او در رختکن در میان تیرگی روابط با برخی از بازیکنان پس از تهاجم روسیه تلاش می کند.

چندین بازیکن – از جمله Świątek لهستانی، Anna-Karolína Schmiedlová از اسلواکی و Elina Svitolina از اوکراین – رنگ های آبی و زرد اوکراین را در مسابقات بر تن کرده اند.

سویتولینا، شماره سابق جهان. 3 و پرافتخارترین بازیکن اوکراین، برنده‌های خود را از مسابقات بین‌المللی استراسبورگ در ماه مه به کمک‌های بشردوستانه برای کودکان در کشورش اهدا کرد و او همچنین بخشی از برنامه بازسازی اوکراین است که برای بازسازی ساختمان‌های مسکونی آسیب دیده در جنگ بودجه جمع‌آوری می‌کند.

Świątek در مسابقات آزاد فرانسه سال گذشته روبانی به حمایت از اوکراین بر تن کرد.

این زن 28 ساله مدت کوتاهی پس از حمله روسیه بازی را متوقف کرد و اوایل امسال پس از تولد اولین فرزندش به تنیس رقابتی بازگشت.

هنگامی که از سویتولینا در مورد حادثه پس از بازی بین کوستیوک و سابالنکا پرسیده شد، سویتولینا به خبرنگاران گفت که “آشغال های زیادی” در حال رخ دادن است که تمرکز را از “نقطه اصلی آنچه در حال وقوع است” منحرف می کند.

وی افزود: بسیاری از مردم اوکراین به کمک و حمایت نیاز دارند و ما روی چیزهای زیادی تمرکز می کنیم، مانند کلمات پوچ، چیزهای پوچ که به وضعیت کمک نمی کند.

حضور پرچم‌ها و نمادهای روسیه در مسابقات تنیس باعث ایجاد تنش شده است.

WTA “رسما” به آناستازیا پوتاپووا بازیکن روس به دلیل پوشیدن پیراهن فوتبال اسپارتاک مسکو قبل از مسابقه در ایندین ولز امسال “اخطار داد” و آن را “قابل قبول و اقدام مناسبی” خواند.

در مسابقات اوپن استرالیا دو ماه قبل از آن، برگزارکنندگان پرچم روسیه و بلاروس را پس از به نمایش گذاشتن پرچم روسیه در ملبورن پارک ممنوع کردند.

سرجان جوکوویچ، پدر نواک جوکوویچ، قهرمان اوپن استرالیا، در این مسابقات زمانی که با مردی که علامت Z بر روی پیراهنش پوشیده بود و پرچم روسیه با چهره ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را حمل می کرد، عکس گرفت، مورد بررسی قرار گرفت.

نماد “Z” به عنوان نشانه ای از حمایت از روسیه، از جمله تهاجم روسیه به اوکراین در نظر گرفته می شود. روی تجهیزات و لباس های روسی در اوکراین دیده شده است.

کوستیوک 20 ساله شاید صریح ترین بازیکن در مورد تهاجم روسیه به کشورش باشد. سال گذشته، او به CNN Sport گفت که بازیکنان روسیه و بلاروس مسئولیت دارند در برابر جنگ موضع بگیرند.

کوستیوک گفت: «همه یک انتخاب دارند. «تعدادی تنیسور هستند که منابعی برای انتقال خانواده خود به خارج از کشور دارند [Russia]. و با این حال آنها آن را انجام نمی دهند. چرا؟ من نمی دانم.”

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.