چگونه به هم ریختگی دیجیتال را پاک کنیم

خواهرم هدر، معلم آموزش ویژه کلاس چهارم، یک سیستم بیش از حد سازماندهی شده در رایانه کاری خود دارد. همه دانش‌آموزان پوشه‌های مخصوص به خود را دارند که با حروف اولشان برچسب‌گذاری شده و به‌طور مرتب بایگانی شده‌اند. دسکتاپ هدر آنقدر بکر است که جدا از تعداد انگشت شماری آیکون، تنها چیزی که می‌بینید پس‌زمینه صفحه‌نمایش اوست – عکسی از کلاس فعلی‌اش، هر صورت خندان به وضوح قابل مشاهده است.

با این حال، هر کامپیوتر شخصی داستان متفاوتی دارد. وقتی چند هفته پیش به خانه اش رفتم، دسکتاپش را به من نشان داد. مملو از یادآورهای پاپ آپ، فایل های دارای برچسب مرموز، عکس ها و یادداشت های چسبنده الکترونیکی بود. هرج و مرج بصری من را به یاد یک کارت قرعه کشی خراش انداخت. او گفت: «فقط وارد شدن به سیستم، من را تحت فشار قرار می دهد.

کری لیکی، مدرس روانشناسی در دانشگاه نورثامبریا در انگلستان، که به مطالعه رفتار پیرامون داده های دیجیتالی می پردازد، گفت: در حالی که بهم ریختگی دیجیتال ممکن است فیزیکی نباشد، مانند “انباشته های عذاب” و کشوهای آشغال در خانه شما، اضطراب و پریشانی ناشی از آن واقعی است. . به گفته او، همانطور که به هم ریختگی در خانه شما می تواند باعث استرس، کاهش بهره وری و تأثیر منفی بر حس خوب شما شود، به هم ریختگی دیجیتال نیز می تواند احساسات مشابهی را ایجاد کند.

با این حال، ذخیره‌سازی داده‌ها همچنان در حال گسترش است، و باعث می‌شود «راضی ابری» آسان شود، که حتی با افزایش ناراحتی، فوریت پاکسازی را به تأخیر می‌اندازد. امانوئل مایدنبرگ، استاد بالینی روانپزشکی و علوم رفتاری زیستی در دانشکده پزشکی دیوید گفن در UCLA، گفت: بسیاری از ما برای داشتن تاییدیه یا سابقه چیزی، اسناد را ذخیره کرده ایم. وی افزود: طبیعی، پذیرفته شده، مورد انتظار است.

الکس برزوفسکی، مدیر اجرایی Be Organizing، یک شرکت مستقر در سن دیگو که متخصص است، می‌گوید اگر به‌ویژه درهم‌تنیدگی الکترونیکی شما را آزار نمی‌دهد، احتمالاً نیازی به کاهش آن ندارید، اگرچه یک پاکسازی می‌تواند نحوه عملکرد دستگاه‌های شما را بهبود بخشد. در بی نظمی دیجیتال

اما اگر انباشت بی فکر باعث می‌شود شما تکان بخورید، ممکن است زمان پاکسازی فرا رسیده باشد. و شایان ذکر است که در موارد نادری افراد احتکار دیجیتال را تجربه می‌کنند، که با مقدار خاصی از درهم ریختگی دیجیتال تعریف نمی‌شود، بلکه با احساساتی که ایجاد می‌کند، تعریف می‌شود. میدنبرگ گفت. او توضیح داد: «بین ترجیح پس‌انداز و اصرار تفاوت وجود دارد. “وقتی به یک اصرار تبدیل می شود، به این معنی است که “من باید آن را انجام دهم” و این یک پرچم قرمز است.”

با این حال، بسیاری از ما بین «صفر صندوق ورودی» و احتکار آشکار قرار می گیریم. پس چگونه می‌توان یک حساب ایمیل پر شده، تلفنی که فضای ذخیره‌سازی عکس تمام می‌شود، دسکتاپ پر از فایل‌ها را هرس کرد؟ برای بهترین نکات با کارشناسان مشورت کردم.

ابتدا به فضای ذخیره سازی دستگاه های خود نگاه کنید تا ببینید واقعاً چند فایل، ایمیل و عکس دارید (و چقدر فضای خالی باقی مانده است). ارقام ممکن است شما را شگفت زده کنند. یا شما را وحشت زده کند. یا هر دو.

در یک مطالعه در سال 2019 در مورد احتکار دیجیتال در محل کار، دکتر. لیکی و همکارانش از آزمودنی‌ها خواستند تا میزان داده‌هایی را که ذخیره کرده بودند، جستجو کنند. او به من گفت که اکثر آنها مات و مبهوت بودند. او گفت: «بعد از اینکه شروع به انجام این تحقیق کردم، وقتی به حساب ایمیل خود نگاه کردم، شوکه شدم. دکتر. لیکی بیش از 10000 ایمیل داشت که هیچکدام مهم نبودند، “اما من آنها را در صورت نیاز به آنها در آینده نگه داشتم – که هرگز نداشتم. فکر کردم، باید این را حذف کنم.»

او گفت که این چهره‌های بادکنکی می‌توانند شما را تشویق به عمل کنند. فکر کردم چند صد ایمیل روی کامپیوترم ذخیره کرده ام. وقتی چک کردم تقریبا 2000 بود. برخی از آنها پیام های پیش دبستانی دخترم بود. او 13 سال دارد.

اگر تلفن، دسکتاپ و ایمیل شما همگی برای جلب توجه با هم رقابت می کنند، برزووسکی پیشنهاد کرد که با کمترین استرس شروع کنید.

کی سی دیویس، درمانگر و نویسنده کتاب «چگونه در هنگام غرق شدن از خانه نگهداری کنیم»، گفت: حذف فایل‌ها، برنامه‌ها و ایمیل‌ها می‌تواند دلهره‌آور باشد، بنابراین این کار را با سرعتی قابل کنترل انجام دهید. او گفت: “من یک بازه زمانی کوتاه را توصیه می کنم تا هر روز به صورت دیجیتالی شلوغ شود، مانند پنج دقیقه، و اهداف کوچکی مانند لغو اشتراک هر روز دو ایمیل بازاریابی هرزنامه را توصیه می کنم.”

برزووسکی گفت: با چند پاکسازی آسان شروع کنید که به شما انگیزه می دهد که ادامه دهید. او توضیح داد: «مثل اسکرین شات های روی گوشی شما یا عکس های غروب خورشید. از مشتریان می پرسم، اصلاً یادتان هست این عکس های غروب از کجا گرفته شده است؟

برای من، ساده‌ترین مکان برای شروع فهرست وب‌سایت‌های نشانه‌گذاری شده من بود. بیشتر آنها موزه ای دلخراش از پروژه هایی را تشکیل دادند که هرگز شروع نکردم و مکان هایی که هرگز از آنها بازدید نکردم.

برزوزوفسکی گفت، وقتی تلفن خود را شلوغ می‌کنید، می‌توانید با هرس کردن برنامه‌ها شروع کنید و برنامه‌هایی را که بیشتر استفاده می‌کنید در صفحه اصلی خود قرار دهید. (این یک توصیه اساسی به نظر می رسید تا اینکه متوجه شدم صفحه اصلی من پر از برنامه هایی است که سال ها از آنها استفاده نکرده بودم.) او اضافه کرد که دو تکه درهم ریختگی تلفن همراه، برنامه های ناخواسته ای هستند که از قبل نصب شده اند و پادکست هایی که دانلود شده اند. بدون اطلاع شما

او گفت، همچنین می‌توانید پیام‌های متنی ناخواسته را حذف کنید و تلفن خود را طوری تنظیم کنید که ایمیل‌های قدیمی را به‌جای آرشیو کردن، به‌طور خودکار حذف کند، که می‌تواند فضای ذخیره‌سازی را اشغال کند.

Brzozowski گفت، در دسکتاپ خود، ممکن است حذف Jamboree خود را با پوشه Downloads شروع کنید، که اغلب مملو از فایل های PDF نامربوط است. اگر مک بوک دارید، برنامه CleanMyMac فایل ها و بارگیری های ناخواسته را جمع آوری و دور می اندازد و در دو نسخه رایگان و پولی موجود است.

ماری کوندو، نویسنده کتاب “جادوی متحول کننده زندگی مرتب کردن” و بنیانگذار KonMari Media گفت، بله، حتی در دنیای دیجیتال، می توانید از خود بپرسید که آیا یک فایل باعث شادی می شود. او گفت: «یک قانون کلی که من از آن پیروی می‌کنم این است که اگر سه یا چند سال است سندی را باز نکرده‌اید و خواندن پرونده باعث شادی نمی‌شود، وقت آن است که با سپاسگزاری آن را رها کنید.

برزوفسکی گفت، پس از اینکه فایل‌های قدیمی را شکست دادید، پوشه‌هایی را برای بقیه در دسته‌های گسترده ایجاد کنید – ماشین، پزشکی، سگ، خانه. (کندو اضافه کرد، می توانید صندوق ورودی خود را نیز بر اساس دسته بندی سازماندهی کنید.)

وقتی به 2000 ایمیل روی رایانه‌ام رسیدگی کردم، شروع کردن با قدیمی‌ترین ایمیل‌ها، که مخصوصاً قدیمی و زائد بودند، مفید بود و تا الان پیش رفتم.

Brzozowski افزود، یکی دیگر از روش‌های آسان برای حذف ایمیل‌ها این است که یک اعلان دائمی را در نوار جستجوی خود (در مورد من، آمازون) تایپ کنید و “حذف” را فشار دهید. او گفت: “این می تواند باعث شود تعداد شما فوراً به میزان قابل توجهی کاهش یابد و شما بلافاصله این آرامش را احساس خواهید کرد.”

اگر از ایمیل های بازاریابی ناخواسته رنج می برید، هم برزوزوسکی و هم دیویس برنامه رایگان Unroll.me را برای لغو اشتراک لیست های ایمیل به صورت انبوه توصیه می کنند. (یا به یک بچه پول بدهید تا این کار را انجام دهد، برزووسکی پیشنهاد کرد).

کوندو اضافه کرد که هنگام مرتب کردن دیجیتالی، “عکس ها باید برای آخرین بار ذخیره شوند، زیرا مملو از خاطرات زندگی هستند و ذخیره کردن آنها دشوارتر است.” او گفت که پس از حذف straggler ها، آنها را در فضای ذخیره سازی ابری بایگانی کنید.

کوندو گفت، هنگامی که بهم ریختگی دیجیتال خود را تا حدودی تحت کنترل گرفتید، پاکسازی های تعمیر و نگهداری منظم را برنامه ریزی کنید. او گفت: او چند بار در ماه صندوق پستی خود را مرتب می کند، “که به نظر من یک فعالیت درمانی یکشنبه است.”

اگر شما نیز مانند من به کمی تحریک نیاز دارید، «تغییر وسوسه‌سازی» را امتحان کنید، که در آن یک کار کمتر خوشایند را با چیز لذت‌بخش‌تر همراه می‌کنید – مثلاً، ایمیل‌های خود را پاک‌سازی کنید تا در پرخوری تلویزیونی پنج‌شنبه‌شب خود قرار دهید. یکشنبه گذشته، در حالی که منتظر پختن رول های پرتقال دارچینی بودم، کمی جداسازی دیجیتال انجام دادم.

من تمام این نکات را برای خواهرم هدر، که ایمیل‌هایش را از هزاران به صدها نفر کاهش داده است و در چند هفته گذشته دسکتاپ خود را ساده کرده است، ارائه کرده‌ام. او به من گفت: “وقتی کامپیوترم را باز می کنم، دیگر حوصله جیغ زدن ندارم.”


حدود 3.7 میلیارد نفر با HSV-1 زندگی می کنند، برخی از دهان و برخی از دستگاه تناسلی. با این حال، تبخال، که اغلب افراد را انگ می‌زند و می‌تواند در کنار علائم جسمی باعث فشار روانی حاد شود، اولویت اصلی محققان نیست. دنی بلوم بررسی می کند که چرا این عفونت فوق العاده رایج تا حد زیادی به حاشیه رفته است.

PS با تشکر از کسانی از شما که در مورد آزمون سلامت پرس و جو کرده اند. ما دیگر آن را به صورت هفتگی منتشر نمی کنیم، اما راه های سرگرم کننده جدیدی برای آزمایش دانش سلامتی شما در ماه های آینده ایجاد خواهیم کرد. گوش به زنگ باشید!

از اینکه مشترک هستید متشکرم

نسخه های گذشته خبرنامه را اینجا بخوانید.

اگر از مطالبی که می خوانید لذت می برید، لطفاً آن را به دیگران توصیه کنید. آنها می توانند در اینجا ثبت نام کنند. همه خبرنامه های مختص مشترکین ما را اینجا مرور کنید.

بازخورد دارید؟ ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم. به ما ایمیل بزنید [email protected].

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما