چرا تماس پوست به پوست با نوزاد تازه متولد شده مهم است؟

فرارو- این روزها بیشتر از گذشته پیش می آید که پدران و همه والدین پس از تولد نوزاد را مستقیماً روی سینه خود قرار دهند. این تماس پوست به پوست اغلب “مراقبت از کانگورو” نامیده می شود، زیرا روشی را تقلید می کند که کانگوروها گرما و امنیت را برای نوزادان فراهم می کنند.

لطفا از کپی کردن گفتگو خودداری کنید، دهه هاست که مادران تشویق به مراقبت از کانگوروها (نوزادان) شده اند و بسیاری از آنها به طور غریزی پس از زایمان این کار را انجام می دهند. نشان داده شده است که این کار به مادر و کودک کمک می کند تا رابطه خود را با شیردهی حفظ کنند.

تعداد فزاینده ای از مطالعات نشان می دهد که مراقبه کانگورو فوایدی برای نوزادان و والدین دارد.

یک مطالعه سطوح کورتیزول (هورمون استرس) و فشار خون را در پدران جدید اندازه گیری کرد و دریافت که پدرانی که برای اولین بار نوزادان خود را پوست به پوست نگه داشتند، کاهش قابل توجهی در پاسخ های استرس فیزیولوژیکی نشان دادند. مطالعه دیگری در تایوان که شامل پدران و نوزادان (نوزادان) بود، مزایای پیوند و دلبستگی را نشان داد: نتایج این مطالعه تأثیر مثبت تماس پوست به پوست را بر سرعت مراقبت از کودک توسط پدران از نظر همراهی نشان داد. ، لمس و مراقبت و پدر دلبستگی به نوزاد را تأیید می کند.

عزیزم

در مقاله ای که توسط دانشگاه استرالیای جنوبی منتشر شده، آمده است: «مطالعات چندین فواید مدیتیشن مثبت کانگورو برای پدران را گزارش کرده اند، مانند کاهش استرس، بهبود نقش پدری و تقویت پیوند بین پدر و نوزاد». همچنین، در مطالعه‌ای که تجربه پدرانی را که در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان در بیمارستان زنان و کودکان آدلاید صاحب یک نوزاد شدند، بررسی کرد، مشخص شد که کانگوروها (نوزادان) به پدران کمک می‌کنند تا با نوزادان خود در محیط مراقبت‌های ویژه پیوند برقرار کنند. . . این دستور بر اعتماد به نفس و عزت نفس پدران تأثیر مثبت داشت.

در آن بررسی، پدری گفت: “فکر می‌کنم تماس پوست به پوست حتی پس از این استرس می‌تواند برای من آرامش‌بخش باشد.” من می توانم فرزندم را در آغوش بگیرم. در آن زمان ما هر دو آرام هستیم و استرس ندارم.»

پدر دیگری می گوید: وقتی بچه را در آغوش می گیرید، صدای ضربان قلبتان را می شنوید. مهمترین چیز این است که شما به بچه ها نزدیک باشید. این بهترین راه برای ایجاد رابطه زودهنگام است.” البته، این مطالعه نشان داد که برای برخی از پدران، نظارت بر کانگورو چالش برانگیز بود زیرا می تواند زمان بر باشد.

عزیزم

در مطالعه دیگری به این نکته اشاره شد که پدران ممکن است گاهی اوقات احساس کنند که هنگام تولد نوزاد در حاشیه هستند. در نتیجه، تشویق و آموزش نحوه مراقبت از کانگوروها برای آنها روشی ارزشمند برای مشارکت در مراقبت از نوزاد است. اگر زایمان سزارین مراقبت از کانگورو را برای مادر دشوارتر می کند، پس پدر بهترین فردی است که می تواند این کار را انجام دهد.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما