چالش های سلامت روان زنان در محل کار سلامت نیوز

یکی از بزرگترین چالش ها فشار مداوم برای کامل بودن، انجام همه کارها و داشتن همه آن است. جامعه انتظارات غیرواقعی از زنان دارد که ابرزن باشند – مادران، همسران، دختران، دوستان و زنان حرفه‌ای در یک زمان. این می تواند مانند یک چرخه بی پایان از تلاش برای برآورده کردن انتظارات همه، از جمله انتظارات خودمان، و احساس شکست در همه زمینه ها باشد.

این فشار می تواند منجر به چالش های سلامت روانی مانند اضطراب، افسردگی و فرسودگی شغلی شود. زمانی که دائماً نیازهای دیگران را در اولویت قرار می دهیم، پیدا کردن زمان و منابع برای مراقبت از خود چالش برانگیز است. زمانی که احساس می کنیم باید بتوانیم به تنهایی از پس همه چیز برآییم، جستجوی کمک یا حمایت می تواند دشوار باشد.

چالش دیگر عدم حمایت و درک در محل کار است. بسیاری از زنان بر اساس جنسیت، نژاد یا موقعیت خانوادگی خود با تبعیض و تعصب مواجه می شوند که می تواند پیشرفت در حرفه خود یا احساس ارزشمند بودن در نقش های خود را چالش برانگیز کند. این می تواند منجر به احساس انزوا و بی کفایتی شود که می تواند بر سلامت روان تأثیر بگذارد.

همچنین بخوانید: 5 تکنیک مدیتیشن برای کمک به کاهش فشار خون بالا

به عنوان یک مادر مجرد، برخی از مادران به طور مستقیم تاثیر این چالش ها را بر سلامت روان خود تجربه کردند. مواقعی وجود داشته است که او احساس غرق، اضطراب و تنهایی کرده است. او باید یاد بگیرد که چگونه استرس خود را مدیریت کند و با توجه به سلامت روانش اولویت بندی کند، حتی زمانی که احساس می کند زمان یا انرژی برای مراقبت از خود باقی نمانده است.

یکی از مهمترین چیزهایی که او آموخته است، قدرت اجتماع است. ارتباط با سایر زنان شاغل که چالش ها و مبارزات را درک می کنند برای او راه نجاتی بوده است. دانستن اینکه ما تنها نیستیم و دیگران نیز با مبارزات مشابهی روبرو شده اند، می تواند اطمینان بخش باشد.

او همچنین اهمیت تعیین حد و مرز و نه گفتن در مواقع ضروری را آموخته است. زمانی که احساس می کنیم دائماً به جهات مختلف کشیده می شویم، اولویت بندی نیازهای خود می تواند چالش برانگیز باشد. یادگیری نه گفتن و تعیین حد و مرز می تواند قدرت بخش باشد و به ما کمک کند تا زندگی خود را کنترل کنیم.

مراقبت از سلامت روان ما سفری است که نیاز به صبر، دلسوزی به خود و حمایت دارد. ضروری است زمانی که نیاز داریم به دنبال کمک باشیم و مراقبت از خود را در اولویت قرار دهیم، حتی زمانی که احساس می کنیم زمان و انرژی باقی نمانده است.

به عنوان یک زن شاغل، او معتقد است که برای ما ضروری است که در مورد چالش های سلامت روان خود صحبت کنیم و از تغییر حمایت کنیم. این شامل فشار برای سیاست‌های حمایت‌کننده‌تر در محل کار، مانند ترتیبات کاری انعطاف‌پذیر و برنامه‌های حمایت از سلامت روان است. همچنین به معنای به چالش کشیدن انتظارات و کلیشه های اجتماعی است که فشار برای کامل بودن را تداوم می بخشد.

ما باید بدانیم که چالش های سلامت روان نشانه ضعف نیست، بلکه بخشی طبیعی از تجربه انسان است. ما باید با هم کار کنیم تا انگ سلامت روان را از بین ببریم و جامعه ای حامی تر و دلسوزتر ایجاد کنیم.

در نتیجه، چالش های سلامت روانی که زنان شاغل با آن مواجه هستند واقعی و قابل توجه است. من به عنوان یک مادر مجرد، هنرمند موسیقی و کارآفرین، تأثیر این چالش ها را بر سلامت روان خود تجربه کرده ام. با این حال، قدرت اجتماع، تعیین مرزها و اولویت دادن به مراقبت از خود را نیز آموخته ام. ضروری است که ما همچنان در مورد تجربیات خود صحبت کنیم و از تغییر در محل کار و جوامع خود دفاع کنیم. ما با هم می توانیم جهانی حمایت کننده تر و دلسوزتر برای همه زنان ایجاد کنیم.

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما