چاد سیل بی سابقه بیش از 340000 نفر را تحت تاثیر قرار داده است

رودخانه های متورم نزدیک به 2700 هکتار از محصولات کشاورزی و زمین های کشاورزی و همچنین صدها خانه را از بین برده اند، در حالی که بارندگی های بی سابقه در ماه گذشته امنیت غذایی و معیشت را تهدید می کند.

جمع آوری داده ها

سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) از تلاش‌های ملی و بشردوستانه برای رسیدگی به وضعیت اضطراری و ارائه کمک‌های فوری به کسانی که بیشترین آسیب را دیده‌اند، حمایت می‌کند.

این آژانس از طریق ماتریس ردیابی جابجایی (DTM) خود با مقامات و بازیگران محلی برای ایجاد و راه‌اندازی مکانیزم جمع‌آوری داده‌های سیل کار می‌کند تا میزان سیلاب و تعداد قربانیان، از جمله افراد آواره را شناسایی کند.

گفت: «داده‌های جمع‌آوری‌شده شامل اطلاعاتی درباره تأثیرات سیل بر جمعیت‌ها و زیرساخت‌های کلیدی مانند خانه‌ها، مدارس و مراکز بهداشتی و همچنین اطلاعاتی در مورد مشخصات جمعیت آسیب‌دیده و نیازهای اولیه، به منظور اطلاع‌رسانی بهتر پاسخ‌های بشردوستانه خواهد بود». یاکین موانزا از IOM، هماهنگ کننده DTM در چاد.

مکانیسم جدید شامل یک پلت فرم اشتراک گذاری اطلاعات خواهد بود تا بازیگران کلیدی و مطلعین را قادر سازد تا داده های مفید سیل را به طور منظم گزارش و منتشر کنند.


باران شدید در سراسر چاد، پایتخت، نجامنا را زیر آب گرفت.

IOM

باران شدید در سراسر چاد، پایتخت، نجامنا را زیر آب گرفت.

وی افزود: «این مکانیسم جدید جمع‌آوری داده‌های سیل توسط عوامل خوشه‌ها و مقامات محلی اجرا می‌شود و هر ساله در طول فصل سیل فعال می‌شود تا پاسخ‌های نجات جان در مراحل اولیه سیل را اطلاع‌رسانی کند.»

بارندگی بی سابقه

بر اساس گزارش IOM، اگرچه بخش‌هایی از چاد هر سال با بارندگی‌های شدید مواجه می‌شود، اما بارش در سال 2022 بی‌سابقه است.

الگوهای آب و هوایی شدید تأثیر نامطلوب تغییرات آب و هوایی در منطقه را نشان می دهد.

آنها با افزایش طوفان و درجه بالاتری از تنوع مشخص می شوند، که باعث سیل شدیدتر با عواقب مخرب برای جمعیت، به ویژه در مناطق روستایی می شود.

با ادامه بارش ها، ما انتظار داریم که افراد بیشتری آواره شوند – مسئول IOM

بودجه محدود

علیرغم فوریت این وضعیت، کمک های مالی مانند سرپناه، غذا و اقلام غیرغذایی برای افرادی که بیشتر آسیب دیده اند، به دلیل بودجه ناکافی با مشکل مواجه است.

آن کاترین شفر، رئیس ماموریت IOM چاد، گفت: «فصل بارانی تا اکتبر ادامه دارد، اما وضعیت انسانی که اکنون شاهد آن هستیم، بحرانی است.

با ادامه بارش ها، ما انتظار داریم که افراد بیشتری آواره شوند، اما همه عوامل بشردوستانه در حال حاضر در حال اتمام ذخایر اضطراری برای کمک به مردم هستند.»

تا این ماه، تنها 33 درصد از بودجه بشردوستانه 2022 مورد نیاز برای چاد توسط فعالان بشردوستانه در محل دریافت شده است.

در یک فراخوان مشترک، دولت چاد و جامعه بشردوستانه خواستار دریافت 5.2 میلیون دلار برای تامین سرپناه، نیازهای اولیه و حفاظت از افراد آسیب دیده از سیل شدند.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما