ورزش منظم می تواند به کودکان مدرسه ای کمک کند تا با استرس مقابله کنند مطالعه اخبار سلامت

یک مطالعه نشان می دهد ورزش روزانه می تواند به کودکان مدرسه ای کمک کند تا بهتر با استرس کنار بیایند و آنها را انعطاف پذیرتر کند. مطالعه ای که در مجله Science and Medicine in Sport منتشر شد نشان داد شرکت کنندگانی که طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی (WHO) بیش از یک ساعت در روز ورزش می کردند، در طول یک کار استرس زا کورتیزول کمتری تولید کردند. کودکانی که فعالیت کمتری دارند.

مانوئل هانکه، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بازل در سوئیس، می‌گوید: «پاسخ فیزیولوژیکی استرس به طور کلی در کودکانی که به طور منظم فعال هستند کاهش می‌یابد.

زمانی که کودکان به طور منظم می دوند، شنا می کنند، کوهنوردی می کنند، مغز یاد می گیرد که افزایش کورتیزول را با چیزی مثبت مرتبط کند. پاسخ بدن همیشه یک جزء شناختی دارد: این ارتباط مثبت به جلوگیری از بالا رفتن بیش از حد کورتیزول در امتحان کمک می کند. سباستین لودیگا، از دانشگاه.

همچنین بخوانید : زمان تغییر به رژیم غذایی گیاهی است؟ آجیل از حبوبات – غذاهایی که باید شامل شود، مزایا و معایب: صحبت های متخصص تغذیه

این مطالعه بر روی 110 کودک 10 تا 13 ساله انجام شد که از حسگرهایی استفاده کردند که حرکات روزانه آنها را به مدت یک هفته کنترل می کرد. سپس محققان شرکت کنندگان را در دو موقعیت مجزا به آزمایشگاه آوردند تا یک کار کنترلی استرس زا و یک کنترل بدون استرس را انجام دهند.

آنها پاسخ استرس فیزیکی کودکان را از طریق غلظت هورمون استرس کورتیزول در بزاق آنها آزمایش کردند. محققان همچنین با ثبت امواج مغزی شرکت‌کنندگان با استفاده از الکتروانسفالوگرام (EEG) و تجزیه و تحلیل نمونه‌های بزاق، پاسخ‌های شناختی به کار استرس را بررسی کردند.

هانکه گفت: “استرس می تواند در تفکر اختلال ایجاد کند. برخی از ما آن را در شدیدترین شکل خود می شناسیم – خاموشی.” اکنون هدف این تیم تعیین این است که آیا فعالیت بدنی بر این اثرات شناختی استرس نیز تأثیر می گذارد یا خیر.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق