هفته در تجارت نبرد در حال افزایش بر سر ESG

جمهوری‌خواهان سنا، به همراه دو دموکرات، روز چهارشنبه به تصویب قطعنامه‌ای رای دادند – که قبلاً توسط مجلس تصویب شده بود – برای جلوگیری از قانون وزارت کار که به مدیران برنامه‌های بازنشستگی اجازه می‌دهد ملاحظات زیست‌محیطی، اجتماعی و حاکمیت شرکتی را در تصمیم‌های سرمایه‌گذاری خود بگنجانند. این رویه که به عنوان ESG شناخته می‌شود، تقریباً به مدت 20 سال یک هنجار پذیرفته‌شده در محافل مالی بود تا اینکه اخیراً به هدف محافظه‌کاران و دیگرانی تبدیل شد که استدلال می‌کردند سرمایه‌گذاری ESG به کسب‌وکارها آسیب می‌زند و چیزی بیش از روندی که آن‌ها آن را «سرمایه‌داری بیدار» می‌نامیدند. قانون وزارت کار برای براندازی سیاست دوران ترامپ بود که گزینه‌های سرمایه‌گذاری را به مسائل صرفاً مالی محدود می‌کرد. دولت بایدن استدلال کرد که لازم است به مشاوران بازنشستگی اجازه داده شود تا در مسائلی مانند تغییرات آب و هوایی که پیامدهای اقتصادی دارد، نقش داشته باشند. انتظار می رود پرزیدنت بایدن از اولین وتوی ریاست جمهوری خود برای نادیده گرفتن اقدامات ضد ESG استفاده کند.

دادگاه عالی هفته گذشته استدلال هایی را در پرونده ای شنید که درباره سرنوشت حدود 26 میلیون وام گیرنده وام دانشجویی که درخواست لغو بدهی های خود را بر اساس طرح بخشش پرزیدنت بایدن داشتند، تصمیم گیری کند. موضوع مورد بحث این نیست که آیا حذف میلیاردها بدهی دانشجویی قانون اساسی است یا خیر، بلکه این است که آیا آقای دکتر. بایدن این اختیار را دارد که بدون تایید کنگره این کار را انجام دهد. آقای. بایدن این سیاست را در ماه اوت با فرمان اجرایی معرفی کرد و اعلام کرد که دولت فدرال تا سقف 20000 دلار به ازای هر وام گیرنده را لغو خواهد کرد. پس از مواجهه با انبوهی از چالش های قانونی، آقای. اجرای طرح بایدن در ماه نوامبر توسط دادگاه بدوی مسدود شد. در طول بحث های هفته گذشته، قضات محافظه کار در دیوان عالی – که اکثریت دارند – به نظر می رسید که نسبت به قدرت دولت بایدن برای لغو گسترده بدهی ها شک دارند، در حالی که اعضای لیبرال دادگاه گفتند که سابقه ای وجود دارد که وزیر آموزش به موارد اضطراری مانند رسیدگی کند. بحران بدهی دانشجویان

با گذشت یک سال از جنگ در اوکراین، صدها شرکت غربی با وجود مجموعه گسترده تحریم‌ها و همچنین فشار کمپین‌های بایکوت و گروه‌های حقوق بشر در روسیه باقی می‌مانند. برخی از این شرکت ها بلافاصله پس از تهاجم روسیه شروع به کاهش فعالیت های خود کردند، اما هنوز خروج کامل از کشور را کامل نکرده اند. برای مثال فایزر سرمایه گذاری در روسیه را متوقف کرد اما همچنان برخی از محصولات را در آنجا می فروشد و سود حاصل از آن را به گروه های بشردوستانه اوکراینی ارسال می کند. کارلسبرگ، سومین آبجوساز بزرگ جهان، گفت که روسیه را در مارس گذشته ترک می‌کند، اما همچنان در تلاش است تا خریدار برای آبجوسازی‌های روسی خود پیدا کند که موافقت کند پس از پایان جنگ، آنها را دوباره بخرد. شرکت‌ها با موانع دیگری برای خروج از روسیه مواجه شده‌اند، از جمله، هاینکن سازنده آبجو، هشدار دادستان‌های روسی مبنی بر اینکه بسته شدن یا تعلیق عملیات به عنوان ورشکستگی عمدی تلقی می‌شود.

پس از اینکه گزارش مشاغل در ژانویه از پیش‌بینی اجماع گذشت – کارفرمایان 517000 نفر اضافه کردند که نسبت به ماه قبل 260000 افزایش یافته بود – نمی‌توان با قطعیت گفت که گزارش فوریه در روز جمعه چه چیزی را نشان می‌دهد. تحلیلگران انتظار داشتند که ببینند اقتصاد در ماه گذشته 215000 شغل ایجاد کرد که با روند نزولی کلی مشاغل گزارش شده تا ژانویه مطابقت دارد. اما آن اعداد غافلگیرکننده نشان می‌دهد که ممکن است نزولی آرام یا قابل پیش‌بینی برای بازار کار نباشد. این نگرانی فزاینده ای برای مقامات فدرال رزرو است که به دنبال نشانه هایی هستند که تلاش های آنها برای مهار تورم در کل اقتصاد در حال فیلتر شدن است.

در حالی که فاکس نیوز به سمت محاکمه با Dominion Voting Systems پیش می رفت، شرکتی که فاکس را به افترا در یک پرونده 1.6 میلیارد دلاری متهم می کرد، روپرت مرداک، رئیس فاکس، اذعان کرد که چندین میزبان شبکه های او این روایت نادرست مبنی بر سرقت انتخابات 2020 از رئیس جمهور دونالد ترامپ را تبلیغ کردند. جی ترامپ او می‌گوید: «دوست داشتم در تقبیح آن در گذشته قوی‌تر باشیم. مرداک در گزارشی که هفته گذشته منتشر شد، گفت. او اضافه کرد که می توانست جلوی این میزبانان از جمله شان هانیتی، جینین پیرو، لو دابز و ماریا بارتیرومو را بگیرد، اما این کار را نکرد. در دو هفته گذشته بارها افشاگری هایی از این دست وجود داشته است، از جمله پرونده های حقوقی با پیام های خصوصی بین مجریان فاکس نیوز که نشان می دهد آنچه آنها به طور عمومی می گویند اغلب با دیدگاه های خصوصی آنها در تضاد است. اما پوشش خبری این پرونده ها عمدتاً در اکثریت قریب به اتفاق رسانه های محافظه کار وجود ندارد. فاکس نیوز و رسانه خواهرش، فاکس بیزینس، نیز تاکنون از این داستان اجتناب کرده اند.

جروم اچ پاول، رئیس فدرال رزرو، روز سه شنبه در کمیته بانکی سنا و روز چهارشنبه در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان حاضر خواهد شد. رئیس فدرال رزرو دو بار در سال به کنگره گزارش می دهد تا در مورد چگونگی واکنش بانک مرکزی به شرایط اقتصادی و چشم انداز کلی اقتصادی بحث کند. او همچنین سوالاتی از نمایندگان مجلس خواهد گرفت. وقتی آقای پاول آخرین بار در ژوئن با کمیته دیدار کرد و بر تعهد فدرال رزرو برای کاهش نرخ تورم به هدف 2 درصدی که به طور فزاینده ای دشوار شده بود، تأکید کرد. او افزود که رکود یک “احتمال” است. در جلسه استماع این هفته، آقای پاول احتمالاً به تعداد زیاد مشاغل و سرعت مداوم تورم رسیدگی خواهد کرد. اما او احتمالاً از گفتن هر چیزی خیلی قطعی خودداری خواهد کرد، زیرا یک گزارش شغلی دیگر و داده‌های تورم جدید قبل از تصمیم بعدی فدرال رزرو در اواخر این ماه منتشر می‌شود.

برخی از قانونگذاران کنگره نگرانند که پیشرفت های هوش مصنوعی به مراتب از توانایی آنها در تنظیم این فناوری پیشی گرفته باشد. دولت بایدن روز سه‌شنبه قوانینی را برای برنامه «تراشه‌ها برای آمریکا» اعلام کرد که 50 میلیارد دلار برای حمایت از تحقیقات و تولید نیمه‌رساناها در ایالات متحده اختصاص می‌دهد. و اعتصاب معدن زغال سنگ که تقریباً دو سال به طول انجامید، روز جمعه بدون توافق پایان یافت. انتظار می رود مذاکرات بر سر قرارداد پس از بازگشت معدنچیان به کار ادامه یابد.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ