هزینه سفر با تاکسی، هواپیما، قطار و اتوبوس را مقایسه کنید

در رفتن– هزینه سفر با ماشین شخصی حداقل سه میلیون و 200 هزار تومان در مسیر تهران – مشهد می باشد. رانندگان خودروهای معمولی مانند سمند و پژو برای سفر 10 تا 12 ساعته تهران به مشهد چنان مبلغی پیدا می کنند که اگر سراغ مدل های گران تری مانند تویوتا کمری و هیوندای سانتافه بروید شش میلیون تومان از شما می گیرند. .

لطفا فرار کنید حالا یک خانواده سه نفره را تصور کنید که قرار است با هواپیما، قطار یا اتوبوس از تهران به مشهد بروند. در نیمه دوم شهریور ماه امسال بین تهران و مشهد سه میلیون و 600 هزار تومان می فروشند. برای این خانواده خرید بلیط قطار تهران به مشهد باید بین 450 تا 918 هزار تومان هزینه داشته باشد و خرید بلیط اتوبوس سه روزه در این مسیر کمتر از 750 هزار تومان است.

هزینه سفر در مسیر تهران – مشهد

قیمت بلیط هواپیما تهران به مشهد هم اکنون حدود یک میلیون و 200 هزار تومان است. شرکت هواپیمایی وارش قیمت بلیط هواپیما تهران – مشهد در نیمه دوم شهریور ماه را یک میلیون و 150 هزار تومان اعلام کرده است و خرید بلیط هواپیما در این مسیر از ایران ایرتور حدود یک میلیون و 190 هزار تومان خواهد بود.

به این ترتیب خرید بلیط هواپیما برای یک خانواده سه نفره تقریباً سه میلیون و ششصد هزار تومان هزینه دارد. قیمت بلیط قطار اتوبوس تهران به مشهد به عنوان ارزان ترین گزینه حدود 150 هزار تومان است و بلیط قطار چهار ستاره این مسیر 306 هزار تومان به فروش می رسد. یعنی قیمت بلیط قطار تهران به مشهد برای یک خانواده سه نفره بین 450 تا 918 هزار تومان خواهد بود.

پیدا کردن بلیت اتوبوس بین شهری در روزهای باقی مانده از شهریور ماه امسال همزمان با سفر مسافران ایرانی به عراق کار آسانی نیست، اما معمولاً مدل های 25 نفره VIP بلیط اتوبوس تهران-مشهد هم اکنون 248 هزار تومان به فروش می رسد. و یک خانواده سه نفره می توانند بلیط اتوبوس بخرند باید 744 هزار تومان کنار بگذارند.

از رانندگان خودروهای پژو و سمند برای مسیر تهران – مشهد سه میلیون و 200 هزار تومان و برای تویوتا کمری و هیوندای سانتافه شش میلیون تومان از طریق آژانس های مسافرتی دریافت می شود.

هزینه سفر در مسیر تهران-ریشت

قیمت بلیط اتوبوس تهران به رشت حدود 100 هزار تومان است. معمولا ارزان ترین بلیط اتوبوس تهران 98000 تومان و بلیط اتوبوس VIP این مسیر 108000 تومان است. خانواده 3 نفره ای که قصد سفر با اتوبوس از تهران را دارند باید حدود 300 هزار تومان بپردازند. هزینه سفر را با سواری پرداخت کردم.

رانندگان پژو و سمند برای این مسیر 1 میلیون و 400 هزار تومان می گیرند و اگر بخواهید با خودروهایی مانند تویوتا کمری و هیوندای سانتافه به رشت بروید، باید دو میلیون تومان بپردازید؛ در صورتی که با خودروهای سواری مانند تویوتا کمری و هیوندای سانتافه راهی رشت شوید. تقریبا معادل هزینه بلیط پرواز 3 روزه تهران به رشت. زیرا ایرانایرتور بلیط هواپیما تهران به رشت را به قیمت تقریبی 690 هزار تومان می فروشد و این هزینه برای سه نفر کمی بیشتر از دو میلیون تومان خواهد بود.

قیمت بلیت قطار تهران-ریشت در نیمه دوم شهریورماه امسال 204 هزار تومان و هزینه آن برای سه نفر 612 هزار تومان محاسبه شده است.

هزینه سفر تهران – بندرعباس

بلیط هواپیما تهران به بندرعباس معمولا یک میلیون و 300 هزار تومان فروخته می شود. خرید بلیط هواپیما تهران بندرعباس از ورش یا ایرانایرتور برای نیمه دوم شهریور ماه یک میلیون و 315 هزار تومان و هزینه خرید بلیط سه روزه به سه میلیون و 900 هزار تومان می رسد.

برای مسیر 16 ساعته تهران – بندرعباس رانندگان خودروهای پژو و سمند سه میلیون و ششصد هزار تومان و رانندگان کمری و سانتافه هشت میلیون تومان خواهند داشت. خرید بلیط قطار سه روزه در این مسیر بین 681 تا یک میلیون و 422 هزار تومان هزینه دارد و اگر به اتوبوس های VIP 25 نفره نگاه کنیم، خرید بلیط اتوبوس سه روزه حدود 975 هزار تومان هزینه دارد.

هزینه سفر با تاکسی، هواپیما، قطار و اتوبوس را برای یک خانواده سه نفره مقایسه کنید

مسیر حداقل هزینه سواری حداکثر هزینه سواری هواپیما قطار – تعلیم دادن اتوبوس
تهران – مشهد 3 میلیون و 200 هزار تومان شش میلیون تومان 3 میلیون و 600 هزار تومان 450 تا 918 هزار تومان 744 هزار تومان
تهران – رشت 1 میلیون و 400 هزار تومان دو میلیون تومان دو میلیون و 70 هزار تومان 612 هزار تومان 300 هزار تومان
تهران – بندرعباس 975 هزار تومان هشت میلیون تومان 3 میلیون و 900 هزار تومان 681 هزار تومان تا یک میلیون و 422 هزار تومان 975 هزار تومان

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما