نقد و بررسی «Minx» با اعتماد به نفس و کاملاً در معرض دید بازمی‌گردد

جویس پریگر (Ophelia Lovibond) در فصل 2 “Minx” می‌گوید: “این به نظر شروع چیزی است.” او به اوایل دهه 70 اشاره می کند، زمانی که آمریکا در حال بازنگری در نقش های جنسیتی و قوانین جنسی بود و فرصتی برای او ایجاد کرد تا مجله پورنو فمینیستی را راه اندازی کند که عنوان کمدی را به آن می دهد.

اما این تقریباً پایان چیزی برای «مینکس» بود. HBO Max که فصل اول آن در سال 2022 پخش شد، در حالی که ساخت فصل دوم در حال اتمام بود، سریال را لغو کرد و طرفداران یک لفاف قهوه‌ای خالی را در دست داشتند.

فصل 1، که در آن جویس Minx را با پورنوگرافی کم اجاره، داگ رنتی (جیک جانسون) شروع کرد، یک مسابقه سخت بود. تاریخچه پاپ پرخاشگر آن و جینک های عجیب و غریب کمدی کمدی به طور کامل به هم متصل نشدند. اما من ترجیح می‌دهم نمایشی را تماشا کنم که یک کار هیجان‌انگیز را به طور متناقض انجام می‌دهد تا نمایشی که کار کسل‌کننده‌ای را به خوبی انجام می‌دهد.

این سریال توسط Starz احیا شد که آن را در روز جمعه بازگرداند. هشت قسمت جدید به طور کامل آشفتگی آزادانه آن را پاک نمی کنند، اما با شور و اشتیاق آن را جبران می کنند. “Minx” یک عکس فوری و هوشمندانه است و فقط باید برخی از ایرادات را بدون روتوش بپذیرید.

«مینکس» که توسط الن راپوپورت خلق شده است، کمی تاریخ جایگزین است. آن نوع مجله ای که تصور می کند – اساساً خانم، اگر قسمت های مرکزی کیک گوشت را اضافه می کرد و تبدیل به یک فیلم پرفروش دکه روزنامه فروشی می شد – وجود نداشت. اما این سریال یک مورد باورپذیر برای کمدی ایجاد می‌کند که اگر انرژی‌های منحل‌شده دهه 60 کمی متفاوت هدایت می‌شد، ممکن بود.

«مینکس» جویس را به‌عنوان یک فارغ‌التحصیلی آرمان‌گرا معرفی کرد که ماکت‌اش را برای مجله‌ای جدلی به نام «ماتریارشی برمی‌خیزد». داگ، یک شیطون دهن موتوری با دماغی برای زهرا، معتقد است که به چیزی برخورد کرده است، اما به شرطی که بتوانند آن را تجاری کنند. او می‌گوید: «شما باید دارو را پنهان کنید»، حتی اگر این به معنای استفاده از مدل‌های مرد باشد که چیزی برای پنهان کردن ندارند. (“Minx” ممکن است بزرگترین سنگر تلویزیون برای برهنگی با فرصت های برابر باشد.)

فصل اول پس از آن بود که شرکت داگ، Bottom Dollar Productions، به پیشاهنگان ناقص انقلاب جنسی تبدیل شد. فصل 2 مجله را موفق می بیند، اما در تلاش برای حفظ روح خود است.

جویس، که در فصل اول اغلب به‌عنوان ساده‌لوح و بی‌تفاوت کاریکاتور می‌شد (در نام خانوادگی‌اش «پریگ» است)، اکنون رئیسی با اعتماد به نفس است و به نوعی روشنفکر عمومی تبدیل می‌شود که قرار بود باشد. داگ در حال تطبیق برای دستیابی به بزرگترین موفقیت خود به قیمت زائد شدن در شرکت خود است. و جفت افلاطونی آنها چرخ سومی را به کنستانس پاپادوپولوس (الیزابت پرکینز) اضافه می کند، سرمایه گذار ثروتمندی که به زبان توانمندسازی صحبت می کند اما پولش با رشته ها به دست می آید.

اما «مینکس» با شخصیت‌های فرعی‌اش واقعا عالی است. خواهر جویس، شلی (لنون پرهام، که اجرای او معجزه کوچکی است)، پس از دعوا با بامبی (جسیکا لو)، مدیر مالی شرکت Bottom Dollar، یا “Chief Fun Officer”، درباره وجود مادر حومه شهر خود تجدید نظر می کند. تینا (آیدارا ویکتور)، ستوان داگ و معشوق دائمی داگ، جاه طلبی های شغلی خود را بررسی می کند که ممکن است با داگ سازگار نباشد.

متمایزترین داستان فرعی فصل شامل ریچی (اسکار مونتویا)، مدیر هنری و عکاس Minx است. حساسیت او به عنوان یک هنرمند همجنس گرا، زیبایی شناسی مجله را شکل داده و ارتقاء داده است، اما او باید خلاقیت خود را کنترل کند تا مبادا Minx به عنوان مجله ای برای مردان همجنس گرا دیده شود. پروژه حیوان خانگی او، یک عکاسی هنری در یک حمام، دریچه ای به روی نوع دیگری از رهایی است که نمی تواند به این راحتی جریان اصلی را طی کند.

“Minx” همه اینها را به آرامی بازی می کند، هم شگفت زده و هم سرگرم گنجینه هایی که در اتاق زیر شیروانی فرهنگ ما پیدا می کند. این لحن کمتر شبیه “The Deuce”، درام تاریخی HBO در حوزه پورن است، و بیشتر شبیه “GLOW”، کمدی نتفلیکس درباره کشتی حرفه ای زنان در دهه 1980 است. او نیز مانند داگ به مخفی کردن دارو اعتقاد دارد.

«مینکس» حسی بازیگوش دارد که چگونه سیاست یک دوره – در این مورد، کاملاً روبه‌رو – با فرهنگ عمومی‌اش آشکار می‌شود. اپیزود فصل 2 در نمایش فیلم پورنو برجسته «گلوی عمیق» اتفاق می‌افتد، که به اندازه کافی حس جریان اصلی را دارد که سریال «آلان‌ها: آلدا و آرکین» را جذب می‌کند. (جویس پیش‌فرض فیلم را مسخره می‌کند، جایی که یک زن از طریق کلیتوریس واقع در گلویش رضایت می‌یابد. تینا می‌گوید: «همیشه در آخرین جایی است که نگاه می‌کنید.)

کمدی‌های دوره‌ای مانند این اغلب از طریق نشانگرهای فرهنگی آشنا به سرعت اجرا می‌شوند. “Minx” سهم خود را از مهمانی های سوئینگر و استریکر دارد. دفتر Minx برای تماشای مسابقه تنیس “Battle of the Sexes” با بیلی جین کینگ و بابی ریگز جمع می شود.

اما «مینکس» به تاریخ فکری و هنری آن زمان نیز علاقه دارد. به عنوان مثال، در اولین نمایش «گلوی عمیق»، جویس با جون دیدیون، چهره مشهوری که او را بیشتر از آلن تحت تأثیر قرار می دهد، برخورد می کند. اپیزود دیگر با حضور نسخه‌های جوان عکاس رولینگ استون، آنی لیبوویتز و اخترشناس کارل سیگان کار می‌کند.

تمایل نمایش به زیگ در جایی که داستان های دهه 70 معمولاً زاگ دارند در زیبایی شناسی آن منعکس می شود. موسیقی متن فیلم که توسط ناظر موسیقی برین رز نظارت می‌شود، بیشتر از مظنونین معمول AM-rock اجتناب می‌کند و به نفع قطعه‌های عمیقی مانند «Jesus Was a Cross Maker» توسط جودی سیل خواننده و ترانه‌سرا است که در فصل 2 در یک جلسه جم با یک لیندستاگ راک به تصویر کشیده شده است.

این که «مینکس» به ویژه در مورد کاوش در گوشه‌های پنهان دهه 70 هیجان‌زده می‌شود – آنچه باید می‌بود همراه با نام‌های معروفش – چیزی در مورد قلب ضعیف‌اش می‌گوید. کمدی درباره اصالت و سازش باقی می ماند، چقدر می توانید دید خود را تغییر دهید تا زمانی که دیگر دیدگاه شما نباشد.

فصل 2 ممکن است از هم گسیخته و فشرده به نظر برسد، گویی برخی از مواد ارتباطی برای رسیدن به هشت قسمت قطع شده است (اول برای 10 قسمت پخش شد). اما با افزایش تضاد بر سر پروژه حمام ریچی، کار به پایان می رسد و میکس باید در نظر بگیرد که آیا صحبت کردن با مردان همجنس گرا یا حتی زنان همجنس گرا برای مجله بسیار خطرناک است.

در چنین لحظاتی، داستان تاریخی کاملاً تاریخی نیست. این ایده که آیا مخاطبان بزرگتر برای یک جمعیت خاص “آماده” هستند تا آشکارا خودشان باشند – چه یک گروه رهایی، به تعویق انداختن دیگران را توجیه می‌کند – با آنچه که امروزه گاهی می‌شنوید، برای مثال، در بحث حقوق تراجنسیتی چندان متفاوت نیست. “Minx” نگاه تند و سرگرم کننده ای است که در آغاز یک چیزی به گذشته می پردازد. اما این همچنین یادآوری است که برخی از الگوها هرگز پایان نمی یابند.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما