نظر پوتین تاکتیک جدیدی در زمستان دارد

یادداشت ویراستار: جان لاف همکار برنامه روسیه و اوکراین در چتم هاوس و نویسنده «مشکل روسیه آلمان» است. نظراتی که در تفسیر بیان شده نظر خود اوست. نظرات بیشتر را در CNN مشاهده کنید.CNN

با نزدیک شدن به زمستان، با نزدیک شدن به عصرها، چراغ ها در سراسر اوکراین خاموش می شوند.

این هفته، ایرینا ورشچوک، معاون نخست‌وزیر اوکراین تا آنجا پیش رفت که به شهروندانی که هنگام حمله روسیه از کشور فرار کردند، هشدار داد که در زمستان امسال در میان خاموشی‌های ناشی از اعتصابات در شبکه برق به خانه باز نگردند.

او گفت: “ما باید در این زمستان زنده بمانیم.”[If people come back] شبکه برق ممکن است از کار بیفتد.”

سهمیه بندی برق به واقعیت تلخ جدید جنگ تبدیل شده است، زیرا روسیه تلاش می کند ظرفیت اقتصادی اوکراین را از بین ببرد و رهبران آن را به پای میز مذاکره وادار کند.

زنی در روز 20 اکتبر در جریان قطع برق در بورودیانکا، منطقه کیف، به بیرون از پنجره نگاه می کند. حملات هوایی باعث قطع برق و آب هزاران اوکراینی در اوایل هفته شد.

روسیه در هفته‌های اخیر زیرساخت‌های حیاتی اوکراین را با رگبار حملات موشکی و پهپادی هدف قرار داده است – 30 درصد از نیروگاه‌های این کشور تخریب شده‌اند. بر این اساس به رئیس جمهور ولودیمیر زلنسکی

وزیر انرژی او هشدار داده است که اوکراین ممکن است برای زنده ماندن در زمستان نیاز به واردات برق داشته باشد. تا همین اواخر، اوکراین برق را به بازار اتحادیه اروپا صادر می کرد.

عملکرد ضعیف ارتش روسیه در میدان نبرد، به ویژه در ماه های اخیر، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین و ژنرال هایش را مجبور به تغییر تاکتیک کرده است. در حالی که نیروهای اوکراینی به پیشروی خود برای بازپس گیری شهر مهم استراتژیک خرسون ادامه می دهند، کمپین نظامی روسیه به محروم کردن غیرنظامیان از برق و گرما تبدیل شده است.

در حالی که اوکراینی ها برای آماده شدن برای قطع برق در دمای زمستانی که به طور مرتب زیر 20- درجه سانتیگراد (4- فارنهایت) می رسد، شمع و هیزم ذخیره می کنند، رهبران غربی باید در نظر بگیرند که برای جلوگیری از هدف قرار دادن پوتین غیرنظامیان اوکراینی و ایجاد یک کمک بشردوستانه چه کاری می توانند انجام دهند. فاجعه.

برای کشورهای اروپایی، این نگرانی واقعی وجود دارد که تخریب زیرساخت‌های انرژی اوکراین می‌تواند اقتصاد را به زانو درآورد و تعداد پناهندگانی را که به سمت غرب می‌روند به‌طور چشمگیری افزایش دهد. بر اساس داده‌های ویزای شینگن، حدود 8 میلیون اوکراینی برای فرار از جنگ به کشورهای اتحادیه اروپا گریخته‌اند.

پوتین به طور فزاینده ای مجبور است با ابزارهای نامتقارن جدید در جنگ بجنگد، زیرا ارتش روسیه که عملکرد ضعیفی دارد، در صورت تضعیف بیشتر، خطر شکست در میدان جنگ را تهدید می کند. عقب نشینی چشمگیر نیروهای مستقر در شمال شرق اوکراین در ماه سپتامبر نشان دهنده شکنندگی ارتش روسیه بود.

در مقابل، ارتش اوکراین همچنان انعطاف پذیری بیشتری از آنچه کرملین انتظار داشت از خود نشان می دهد. کشورهای غربی به اندازه کافی تجهیزات و آموزش برای آن فراهم کرده اند تا بتواند یک ضد حمله جدی را انجام دهد و تهدید کند که تمام قلمروهای تصرف شده از زمان شروع تهاجم گسترده در فوریه را دوباره تصرف خواهد کرد.

بسیج اخیر روسیه متشکل از حدود 300000 سرباز با گزارش هایی مبنی بر اعزام برخی از آنها به جبهه بدون تجهیزات مناسب یا هر نوع آموزش تکمیلی، نامطلوب به نظر می رسد. اگر انگیزه مبارزه نداشته باشند، این تقویت‌ها به سرعت به یک بدهی تبدیل می‌شوند تا دارایی.

برای جمعیت روسیه، بسیج اولیه به این معنی است که درگیری در اوکراین دیگر انتزاعی نیست که در تلویزیون در قالب یک “عملیات نظامی ویژه” دیده می شود، همانطور که پوتین همچنان آن را می نامد. در عوض، این جنگی است که در آن انتظار می‌رود روس‌های متوسط ​​به دلایلی که نه واضح و نه قانع‌کننده هستند، بمیرند.

تغییر مسیر مسکو به هدف قرار دادن نیروگاه های برق، نقض آشکار قوانین بین المللی بشردوستانه است. هدف آن تحمیل رنج به مردم غیرنظامی و متقاعد کردن اوکراینی ها است که بهای ادامه جنگ بسیار بالاست.

در ماه های اولیه جنگ، حملات موشکی روسیه بزرگترین پالایشگاه نفت اوکراین و بسیاری از تأسیسات ذخیره سوخت آن را ویران کرد. هدف این بود که ارتش اوکراین در حرکت خودروهای خود متوقف شود. علیرغم اختلال اولیه که منجر به کمبود گازوئیل و بنزین در کیف و سایر شهرهای بزرگ شد، اوکراین منابع جایگزینی از چندین کشور اتحادیه اروپا پیدا کرد که تا کنون ثابت نگه داشته اند.

در عین حال، تلاش‌های پوتین برای استفاده از گاز به‌عنوان سلاحی برای متقاعد کردن متحدان اروپایی اوکراین به توقف حمایت از تلاش‌های جنگی، علی‌رغم هزینه‌های هنگفت یارانه‌های جایگزین گران‌قیمت برای گازپروم، شکست خورده است.

مهمتر از همه، آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپایی که 55 درصد گاز خود را قبل از جنگ از روسیه وارد می کرد، اکنون گاز کافی از منابع دیگر در انبار دارد تا زمستان را بدون اختلال عمده طی کند.

برای مقابله با تشدید تنش اخیر پوتین، دولت های اروپایی باید آماده پذیرش پناهجویان بیشتر در کوتاه مدت باشند. در عین حال، کشورهای ناتو باید تسلیحات بیشتری برای تقویت دفاع هوایی اوکراین و همچنین فراهم کردن منابعی برای کمک به مهندسان اوکراینی برای تعمیر آسیب‌های وارده به نیروگاه‌ها فراهم کنند.

پوتین در رقابتی ناامید کننده با زمان است. هر چه جنگ بیشتر ادامه یابد، خطر تضعیف تلفات اقتصادی و انسانی روسیه بر قدرت بیشتر خواهد بود. حمایت از جنگ رو به کاهش است و تحریم‌های بی‌سابقه غرب به‌طور فزاینده‌ای قربانی خود را می‌گیرد.

چین و هند، مهم ترین متحدان روسیه نیز نسبت به اقدامات پوتین ابراز نگرانی کرده اند.

در حالی که مسکو تلاش می کند غرب را با این احتمال که می تواند یک سلاح هسته ای در اوکراین مستقر کند، بترساند، یک استراتژی متعارف را برای تلاش برای برعکس کردن شانس خود در میدان جنگ انتخاب کرده است.

اوکراین تاکنون به خوبی با اثرات اقتصادی جنگ کنار آمده است. خدمات پایه از جمله حمل و نقل و مخابرات ادامه داشته و با وجود کاهش 30 درصدی ارزش ارز، سقوط نکرده است.

با این حال، کسری بودجه کشور در حال افزایش است و پیش بینی می شود تا پایان سال به 40 میلیارد دلار برسد که معادل 30 تا 40 درصد تولید ناخالص داخلی است.

با توجه به تمرکز روسیه بر تخریب بخش انرژی، نیاز اوکراین به حمایت مالی کلان از سوی متحدان غربی خود می تواند به طور چشمگیری افزایش یابد.

آزمون واقعی تعهد غرب به اوکراین در راه است. برای اینکه اوکراین در این جنگ پیروز شود، دولت‌های غربی باید عمیق‌تر کاوش کنند و منابع نظامی و مالی مورد نیاز کشور را برای ادامه جنگ فراهم کنند.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما