نظر سقوط طولانی و سخت رودی جولیانی

جولیانی که به دلیل رهبری آرام خود پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 به عنوان قهرمان مورد ستایش قرار گرفت، این هفته متوجه شد که هدف تحقیقات جنایی در تلاش برای براندازی اراده رای دهندگان گرجستان در انتخابات ریاست جمهوری 2020 است.

جولیانی در بیش از دو دهه پس از کسب مقام «شهردار آمریکا» درگیر حوادث عجیب، مشکوک و مشکوک زیادی بوده است که مورد علاقه مجریان برنامه های گفتگوی آخر شب و شنبه شب شده است. جعلان زنده

او تبدیل به یک کاریکاتور از خودش شده است، اما این جولیانی به تنهایی — نه کمدین هایی که او را مسخره می کنند — است که زندگی او را به یک تراژیک کمدی تبدیل کرده است.

اوج کار او به راحتی به پاییز دردناک 2001 مشخص می شود. اما چه چیزی نادر است؟ آیا اتفاق افتاده است؟ یا اینکه ترامپ که یک بار دادستانی به رئیس جمهور سابق تبدیل شده بود همچنان در حال سقوط است؟

تاریخ مملو از چهره های غم انگیز است (بیشتر آنها مردان) که قدرت یا شهرت یا شهرت خوب خود را هدر دادند. آرون بور، بندیکت آرنولد (که نام او تبدیل به یک توهین شد)، جفرسون دیویس و رابرت ای لی بودند. اخیراً، رئیس جمهور سابق ریچارد نیکسون و چهره های غیرسیاسی مانند او جی سیمپسون، هاروی واینستین و بیل کازبی را داشتیم که فقط چند مورد را نام برد. برخی دونالد ترامپ را اضافه می کنند، اما داستان او برای یک روز دیگر است.
جولیانی وقتی واگن خود را به ستاره ترامپ می‌چسباند چیزهای زیادی برای از دست دادن داشت. قدرت شهرداری او به پایان رسیده بود، اما او همچنان در شهری که زمانی رهبری می کرد، حضوری فرمانده داشت. معاملات تجاری او برای او ثروت به ارمغان آورد. شهرت او لکه دار شد اما از بین نرفت. به هر حال هنوز نه
نظر: ترامپ پس از جستجوی FBI نگران است - و باید باشدنظر: ترامپ پس از جستجوی FBI نگران است - و باید باشد
روز چهارشنبه، جولیانی حدود شش ساعت در برابر یک هیئت منصفه ویژه در شهرستان فولتون، جورجیا، که در حال تحقیق درباره تلاش‌های تیم ترامپ برای لغو پیروزی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در آن ایالت بود، شهادت داد. اگرچه وکیل او از بحث درباره محتوای شهادتش امتناع کرد، اما حضور او در دادگاه آتلانتا، جولیانی را به بالاترین عضو حلقه درونی ترامپ برای شهادت در تحقیقات تقلب در انتخابات تبدیل کرده است.
جولیانی در دسامبر 2020 به قانونگذاران جورجیا گفت که شواهدی دال بر تقلب در رأی دهندگان دارد، ادعاهایی که نشان می دهد مقامات انتخاباتی جمهوری خواه این ایالت نادرست هستند. این که او اکنون هدف تحقیقات است به این معنی است که دادستان سابق فدرال می تواند متهم شود. این قطعاً پایین ترین نقطه او خواهد بود. حداقل تا اینجا.

اما، البته، ممکن است این پایان مشکلات حقوقی او نباشد. و مطمئناً آغاز کار نیست.

سال گذشته، دادگاه استیناف نیویورک مجوز قانونی جولیانی را در پاسخ به ادعاهای دروغین تقلب در انتخابات در جورجیا و تعدادی از ایالت های دیگر به حالت تعلیق درآورد. واشنگتن دی سی نیز از همین روش پیروی کرد. او و یکی دیگر از وکیل ترامپ، سیدنی پاول، از جمله کسانی هستند که توسط Dominion Voting Systems به دلیل ادعای دروغین این شرکت در دستگاه های رای گیری تقلب کرده اند تا به پیروزی بایدن کمک کنند.
چه خبر از تحقیقات و پرونده های قضایی علیه دونالد ترامپچه خبر از تحقیقات و پرونده های قضایی علیه دونالد ترامپ
به گزارش نیویورک تایمز، در یک خبر خوب برای جولیانی، به نظر می رسد که او در تحقیقات فدرال در مورد اینکه آیا او به طور غیرقانونی با دولت ترامپ برای برکناری سفیر وقت آمریکا در اوکراین لابی کرده است یا خیر، متهم نخواهد شد. ماریا ال یووانوویچ، سفیر این کشور، نقش مهمی در اولین محاکمه استیضاح ترامپ داشت.
با این حال، مشکلات حقوقی مداوم او نشان دهنده سقوط خیره کننده یک وکیل سابق ایالات متحده است که نام خود را با سیاستمداران فاسد، رؤسای اوباش و غول های وال استریت، شهردار که بزرگترین شهر کشور را در برخی از تاریک ترین روزهای آن رهبری کرد، بر سر زبان ها انداخت. در واقع، عبارت “سقوط از لطف” عبارتی است که اغلب در داستان های مربوط به مسیر حرفه جولیانی یافت می شود.
حتی زمانی که جولیانی یک مقام قابل احترام بود، بحث و جدل در اطراف او چرخید. جولیانی در پاییز 1992، اندکی قبل از اینکه برای شهرداری نامزد شود، در یکی از بزرگترین شورش های نیویورک تحریک کننده بود، زمانی که بیش از 10000 تظاهرکننده، که بسیاری از آنها افسران پلیس خارج از وظیفه بودند، ترافیک را مسدود کردند و در حالی که پلیس یونیفرم پوش ایستاده بود، به تالار شهر یورش بردند. بیکار آشوبگران عمدتا سفیدپوست بودند و به اولین شهردار سیاهپوست شهر، دیوید دینکینز اعتراض کردند.

در طول دو دوره ریاست جمهوری او، جنایات خشونت آمیز به سرعت کاهش یافت، همانطور که در تعدادی از شهرهای بزرگ در دهه 1990 کاهش یافت. جولیانی به دلیل سرکوب مردان قیچی، بستن تئاترهای درجه X و اساساً ایمن‌تر و قابل زندگی‌تر کردن نیویورک برای مردم عمدتاً سفیدپوست که منهتن و محله‌های کارگری دیگر محله‌ها را نجیب می‌دادند، شناخته شد. عبارت “به وقت جولیانی” در میان کسانی که به خوبی توسط شهردار خدمات رسانی می کردند، به یک جملات رایج تبدیل شد.

با این حال، برای افراد بی‌سرپرست و رنگین پوستان، به‌ویژه جوانان سیاه‌پوست و لاتین تبار که اغلب تحت جست‌وجوی‌های بی‌وقفه قرار می‌گرفتند، دوران بدی بود که سال‌ها بعد خلاف قانون اساسی اعلام شد.
نظر: پایگاه اصلی ترامپیسم بعید استنظر: پایگاه اصلی ترامپیسم بعید است
میراث جولیانی با حوادث مکرر و فجیع خشونت پلیس علیه مردان سیاه پوست خدشه دار شد. دو افسر پلیس پس از اینکه آبنر لوئیما، مهاجر از هائیتی را با یک توالت لواط کردند، محکوم شدند. (یک محکومیت بعداً لغو شد.) چهار نفر پس از کشتن آمادو دیالو، یک مهاجر غیرمسلح از گینه، که در حالی که در درب ساختمان آپارتمانش ایستاده بود با 41 گلوله مورد اصابت گلوله قرار گرفت، تبرئه شدند. برای بسیاری از نیویورکی‌ها، این قسمت‌ها تأیید می‌کرد که نژادپرستی در دولت نفوذ کرده است و به همان اندازه مهم، به نظر می‌رسد که شهردار نسبت به آن بی‌تفاوت است.

آیا چشم بستن بر وحشیگری پلیس در قبال سیاه پوستان کف دست بود؟

جولیانی همچنین در سهم خود در جنجال‌سازی شرکت داشت، مانند یک طرح کمدی در سال 2000 که در آن لباس درگ به تن کرد و تاجر آن زمان دونالد ترامپ صورت خود را در آغوش شهردار فرو برد. این بسیار پایین بود، اما احتمالاً پایین نبود.
سپس 11 سپتامبر آمد. جولیانی راهنمای پرزیدنت جورج دبلیو بوش به آوارهای برج‌های دوقلو بود، شخصیتی پدرانه که اعلام کرد نیویورک بازسازی خواهد شد و “قوی‌تر از قبل از آن بیرون خواهد آمد.”

اپرا وینفری او را «شهردار آمریکا» خطاب کرد. مجله تایم او را به شخصیت سال تبدیل کرد. این یک تراژدی ملی طول کشید، اما جولیانی با آن لحظه روبرو شد و به اوج موفقیت خود رسید. و او درست می‌گفت: نیویورک بازسازی می‌شود، اما در درجه اول در زمان جانشین جولیانی، مایکل بلومبرگ، که در ژانویه به ریاست جمهوری رسید. 1، 2002.

نظر: ترامپ پس از جستجوی FBI نگران است - و باید باشدنظر: ترامپ پس از جستجوی FBI نگران است - و باید باشد
مدتی پس از کاهش تمجیدها، لغزش جولیانی آغاز شد. دو طلاق بحث برانگیز وجود داشت که یکی از آنها را قبل از گفتن به همسرش علناً اعلام کرد. (اولین ازدواج او پس از 14 سال به این دلیل که این زوج پسر عموی دوم بودند باطل شد.) یک نامزدی کوتاه مدت برای ریاست جمهوری سال 2008 (که در آن او یک بار در طی یک سخنرانی تبلیغاتی به تماس همسر سومش پاسخ داد) و یک رقابت سنا در سال 2020 سقط شد. . یک تجارت پرسود وجود داشت که به دلیل نمایندگی Purdue Pharma، سازنده OxyContin و بعداً برای کارهای مربوط به اوکراین مورد بررسی قرار گرفت.

دست انداز در جاده، اما نه کف سنگ.

جولیانی در سال 2016، زمانی که به کمپین ترامپ پیوست و نقش بزرگی ایفا کرد، به عرصه عمومی بازگشت. استیو بنن، مدیرعامل سابق کمپین انتخاباتی به رولینگ استون گفت: «من چندان مطمئن نیستم که رئیس جمهور ترامپ بدون رودی باشد. پس از انتشار نوار اکسس هالیوود (چیزی که خیلی ها فکر می کردند نقطه ضعف ترامپ است)، جولیانی به طور معمول داوطلب شد تا در برنامه های خبری برای دفاع از او شرکت کند. جولیانی می خواست در ازای آن وزیر امور خارجه شود، اما هرگز محقق نشد.
در عوض، جولیانی وکیل شخصی ترامپ و نظریه پرداز توطئه مشترک شد. در جریان انتخابات 2016، او سعی کرد شایعه نادرستی مبنی بر بیماری هیلاری کلینتون را منتشر کند. در سال 2020، او اظهار داشت که چین به طور هدفمند ویروس کرونا را منتشر کرد.
اما بزرگ‌ترین و خشن‌ترین آن‌ها، ادعاهای جولیانی بود که بارها و بارها از بین رفته بود، مبنی بر اینکه تقلب گسترده در انتخابات به قیمت کار ترامپ تمام شد. دروغ های انتخاباتی که توسط ترامپ، جولیانی و دیگران ترویج می شد، با گذشت زمان بزرگتر و وحشیانه تر شد. در نهایت، آنها وفاداران ترامپ را تحریک کردند تا در 6 ژانویه 2021، روزی که کنگره برای تایید انتخاب بایدن به واشنگتن سفر کند.
در آن روز، جولیانی به هزاران نفر از حامیان ترامپ که در بیضی جمع شده بودند گفت که مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور، که بر صدور گواهینامه نظارت خواهد کرد، اختیار دارد که انتخابات را به ایالت‌ها بازگرداند. این دروغ بود. او سپس در حالی که ترامپ از پیروان خود خواست تا به سمت ساختمان کنگره راهپیمایی کنند، ایستاد.

مردم مردند. دموکراسی آویزان بود. پایین سنگ؟

البته، همانطور که هر ناظر جولیانی می داند، او همچنین نقاط ضعف کمتر جدی (بعضی می گویند با صدای بلند خنده دار) داشته است. به عنوان مثال، زمانی بود که او در یک فیلم بورات، دستانش را پایین شلوارش فرو کرد. یا زمانی که صورتش را در رستوران فرودگاه تراشید. آن کنفرانس خبری عجیب و پر از تئوری توطئه در پارکینگ Four Seasons Total Landscaping در فیلادلفیا برگزار شد.
شاید شرم آورترین لحظه جولیانی زمانی رخ داد که یک مایع تیره رنگ که به نظر می رسید رنگ مو باشد، در طی یک کنفرانس خبری که قصد جلب توجه به تقلب در رأی دهندگان را داشت، روی صورتش چکید. علوفه آخر شب عالی است، اما احتمالاً پایین نیست.

اما اکنون همه چیز برای سرگرد سابق با چشمان گشاد جدی است. اکنون ممکن است عواقب قانونی در گرجستان و احتمالاً جاهای دیگر وجود داشته باشد.

شاید جولیانی بالاخره به پایین ترین سطح خود رسیده است. یا شاید یکی از تحقیقات بی شمار در مورد تقلب در انتخابات منجر به پایین ترین سطح جدید شود. اتهامات جنایی، حبس، یک عمر ذلت؟ سخت است که بدانیم جولیانی چقدر از “قهرمان” دور می شود.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما