مکرون می‌گوید در حالی که هند ریاست گروه ۲۰ را برعهده می‌گیرد به «دوست»م مودی اعتماد کنید تا ما را دور هم جمع کند اخبار جهان

دهلی نو: در حالی که هند ریاست گروه 20 را برعهده گرفت، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه روز یکشنبه (4 دسامبر 2022) گفت که به “دوست” نخست وزیرش نارندرا مودی اعتماد دارد تا ما را گرد هم آورد.

مکرون در توییتی نوشت: “یک زمین. یک خانواده. یک آینده. هند ریاست #G20 هند را بر عهده گرفته است! من به دوستم نارندرا مودی اعتماد دارم که ما را برای ساختن صلح و جهانی پایدارتر دور هم جمع کند.”

از آنجایی که هند به طور رسمی ریاست گروه ۲۰ را در روز پنجشنبه بر عهده گرفت، نخست وزیر مودی گفت که این کشور با الهام از موضوع «یک زمین، یک خانواده، یک آینده» و تروریسم، تغییرات آب و هوایی، بیماری همه گیر به عنوان بزرگترین چالش ها برای ارتقای وحدت تلاش خواهد کرد. که به بهترین نحو می توان با هم مبارزه کرد.

او در مقاله‌ای که در چندین روزنامه منتشر شد و در وب‌سایتش نیز منتشر شد، گفت: اولویت‌های هند در G20 با مشورت نه تنها با شرکای G20، بلکه با همسفران ما در جنوب جهانی که صدای آنها اغلب شنیده نمی‌شود، شکل خواهد گرفت.

وی افزود: دستور کار هند در گروه 20 فراگیر، جاه طلبانه، اقدام محور و تعیین کننده خواهد بود.

نخست وزیر مودی خاطرنشان کرد: “بیایید به یکدیگر بپیوندیم تا ریاست G20 هند را به ریاست شفا، هماهنگی و امید تبدیل کنیم. بیایید با هم برای شکل دادن به یک الگوی جدید؟ جهانی سازی انسان محور کار کنیم.”

نخست وزیر گفت که کشور مشتاقانه منتظر است تا روی تشویق سبک زندگی پایدار، سیاست زدایی از عرضه جهانی غذا، کود و محصولات پزشکی از جمله موضوعات دیگر کار کند.

اجلاس بعدی رهبران گروه 20 در سطح سران کشورها/دولت ها قرار است در 9 و 10 سپتامبر در دهلی نو برگزار شود.

G20 یا گروه 20 یک مجمع بین دولتی از اقتصادهای بزرگ توسعه یافته و در حال توسعه جهان است.

این کشور شامل آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، جمهوری کره، مکزیک، روسیه، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، ترکیه، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا است. (اتحادیه اروپا).

آنها با هم بیش از 80 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی، 75 درصد تجارت بین المللی و دو سوم جمعیت جهان را تشکیل می دهند.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما