ممنوعیت کتاب و آنچه در ماه مه بخوانید

تلاش‌های ممنوعیت کتاب همچنان یکی از بزرگ‌ترین داستان‌ها در صنعت نشر باقی مانده است و در قسمت این هفته پادکست، خبرنگاران انتشاراتی ما، الکساندرا آلتر و الیزابت هریس، با مجری برنامه، گیلبرت کروز، در مورد وضعیت فعلی چنین ممنوعیت‌هایی و تفاوت آن‌ها گفتگو می‌کنند. از تلاش های مشابه در گذشته

آلتر می‌گوید: «مشاهده روند صعودی ممنوعیت کتاب و همچنین روش‌هایی که روند ممنوعیت‌ها تکامل یافته است شگفت‌انگیز است. “این خیلی سریع اتفاق افتاد. … ما بسیاری از ممنوعیت های کتاب را دیده ایم که در دو سال گذشته از سوی گروه های سازمان یافته یا قوانین جدید صورت گرفته است، که تغییر بزرگی نسبت به آنچه که کتابداران در گذشته دنبال می کردند، جایی که معمولاً می دیدند. فقط چند صد تلاش برای ممنوعیت کتاب در هر سال. و بیشتر آن‌ها از والدین نگران بودند که دیده بودند بچه‌شان در کلاس چه می‌خواند یا چه چیزی را بچه‌شان از کتابخانه عمومی به خانه آورده است. و معمولاً آن اختلافات بی سر و صدا حل می شد. اکنون افرادی دارید که در جلسات هیئت مدیره مدرسه ایستاده‌اند و متن‌های صریح را با صدای بلند می‌خوانند.”

همچنین در قسمت این هفته، جومانا خطیب نگاهی به برخی از بزرگترین کتاب های جدید برای تماشای این ماه انداخته است.

در اینجا کتاب های مورد بحث در قسمت این هفته آمده است:

  • «ستارگان زنجیره‌ای» نوشته نانا کوامه آجئی برنیاه

  • «پادشاه: یک زندگی» نوشته جاناتان ایگ

  • «بی سر و صدا متخاصم» اثر سامانتا ایربی

  • «صورت زرد» اثر RF Kuang

ما دوست داریم نظرات شما را در مورد این قسمت و به طور کلی در مورد پادکست نقد کتاب بشنویم. می توانید آنها را به [email protected].

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما