مداخله کارشناسان سازمان ملل در پرونده آلودگی زامبیا

شکایت علیه غول معدنی Anglo American به نمایندگی از زنان و کودکان در ناحیه مرکزی Kabwe زامبیا، که قربانیان مسمومیت با سرب هستند، تشکیل شد.

کارشناسان سازمان ملل – که وظایف آنها موضوعاتی مانند آلودگی سمی و حقوق بشر، تجارت و حقوق بشر، و تبعیض علیه زنان و دختران را در بر می گیرد – به دنبال مداخله در این پرونده بودند.

وظیفه مراقبت

دادگاه عالی گوتنگ جنوبی در ژوهانسبورگ این هفته به بحث هایی مبنی بر اینکه آیا ماهیت ادعای خسارت توسط قربانیان قابل بررسی است یا خیر رسیدگی خواهد کرد.

متقاضیان ادعا می کنند که انگلو آمریکای آفریقای جنوبی، از طریق مشارکت قبلی خود در فعالیت های معدن سرب محلی در Kabwe، وظیفه مراقبت نسبت به ساکنان، به ویژه محافظت در برابر قرار گرفتن در معرض سرب را بر عهده گرفته است.

سرب یک ماده سمی تجمعی است که بر سیستم های مختلف بدن تأثیر می گذارد و می باشد به ویژه برای کودکان خردسال مضر استکارشناسان سازمان ملل گفتند.

اثرات “عمیق” سلامتی

علاوه بر این، سازمان جهانی بهداشت (WHO) آن را به عنوان یکی از 10 ماده شیمیایی مورد نگرانی عمده بهداشت عمومی معرفی کرده است که نیازمند اقدام کشورها برای محافظت از سلامت کارگران، کودکان و زنان در سنین باروری است.

“بر اساس WHO، وجود دارد بدون سطح قرار گرفتن آنها افزودند که سربی که بدون اثرات مضر است.

«کودکان خردسال ممکن است رنج ببرند اثرات نامطلوب عمیق و دائمی بر سلامت و ناتوانیاز جمله در رشد مغز و سیستم عصبی. قرار گرفتن زنان باردار در معرض سرب می تواند باعث شود سقط جنین، مرده زایی و زایمان زودرس سوگند وزن کم هنگام تولد

برخلاف تعهد

کارشناسان گفتند که دادگاه استدلال های مبتنی بر قوانین بین المللی حقوق بشر، از جمله اصول راهنمای سازمان ملل در زمینه تجارت و حقوق بشر را بررسی خواهد کرد.

این دستورالعمل‌ها، کسب‌وکارها را متعهد می‌سازد که به حقوق بشر احترام بگذارند، در حالی که به تأثیرات نامطلوب حقوق بشر مرتبط با فعالیت‌های تجاری که با آنها درگیر هستند، رسیدگی می‌کنند.

آنها همچنین بر اهمیت دسترسی به راه حل در صورت تخلف تاکید می کنند.

کارشناسان استدلال کردند که آنگلو امریکن برخلاف تعهدات اعلامی خود در قبال حقوق بشر در تجارت عمل می‌کند که حتی با بررسی این دعوای گروهی با دیوان مخالفت کرد.

آنها گفتند: “انگلیسی آمریکایی آفریقای جنوبی داوطلبانه خود را متعهد به پیروی از اصول راهنما، از جمله تعهد به حمایت از دسترسی به عدالت در مواردی که تأثیرات حقوق بشر رخ داده است و همکاری در فرآیندهای طراحی شده برای تعیین اینکه آیا برای این تأثیرات مقصر است یا خیر، متعهد شده است.” . .

این 13 کارشناس توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو منصوب شدند و در سمت های فردی خود خدمت کردند.

آنها کارکنان سازمان ملل نیستند و برای کارشان حقوقی دریافت نمی کنند.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.