مجمع عمومی سازمان ملل خواستار پایان فوری جنگ در اوکراین شد

این نهاد جهانی در یازدهمین نشست ویژه اضطراری خود که از سر گرفته شد، تنها چند ساعت قبل از ورود به دومین سال خود در روز جمعه، قطعنامه جدیدی را تصویب کرد که خواستار پایان دادن به جنگ شد.

نتایج 141 کشور عضو موافق و هفت کشور مخالف – بلاروس، جمهوری دموکراتیک خلق کره، اریتره، مالی، نیکاراگوئه، روسیه و سوریه بودند. در میان 32 رای ممتنع، چین، هند و پاکستان بودند.

بر اساس مفاد قطعنامه 11 بند، مجمع مجددا خواستار خود از روسیه شد که “فوری، کامل و بدون قید و شرط تمامی نیروهای نظامی خود را از خاک اوکراین خارج کند و خواستار توقف درگیری ها شد”.

به تأثیر جهانی جنگ رسیدگی کنید

مجمع، از طریق این قطعنامه، از کشورهای عضو خواست تا با روحیه همبستگی برای رسیدگی به این موضوع همکاری کنند اثرات جهانی جنگ در مورد امنیت غذایی، انرژی، مالی، محیط زیست و امنیت و ایمنی هسته ای. مجمع همچنین با تأکید بر اینکه ترتیبات صلح پایدار باید این عوامل را در نظر بگیرد، از همه کشورها خواست تا از دبیرکل در تلاش‌های وی برای رسیدگی به این تأثیرات حمایت کنند.

جلسه از سر گرفته شده روز چهارشنبه برای شروع بحث درباره قطعنامه تشکیل شده بود رئیس مجمع عمومی، چسابا کوروسی، گفت که برای یک سال کامل، مجمع 193 عضو، دبیر کل و جامعه بین‌المللی « در فراخوان های ما برای پایان دادن به این جنگ ثابت و با صدای بلند استو به منشور سازمان ملل متحد و قوانین بین المللی پایبند باشد.

عدالت برای همه قربانیان

این قطعنامه بر تعهد مجمع به حاکمیت، استقلال، یکپارچگی و تمامیت ارضی اوکراین در محدوده مرزهای شناخته شده بین‌المللی آن تا آب‌های سرزمینی آن تاکید کرد.

مجمع همچنین بر لزوم تضمین پاسخگویی در قبال جدی ترین جنایات تحت قوانین بین المللی که از طریق اوکراین در اوکراین انجام شده است، تأکید کرد تحقیقات و پیگردهای مستقل ملی یا بین المللی برای تضمین عدالت برای همه قربانیان و پیشگیری از جنایات آینده.

یک زن پس از اصابت موشک به مجتمع مسکونی او در Zaporizka اوکراین در خانه آسیب دیده خود ایستاده است.

یک زن پس از اصابت موشک به مجتمع مسکونی او در Zaporizka اوکراین در خانه آسیب دیده خود ایستاده است.

پیشنهادات رد شده

سازمان جهانی روز پنجشنبه رد کرد دو اصلاحیه پیشنهاد بلاروس پیشنهاد اول می‌توانست چندین مفاد قطعنامه را تغییر دهد، و در طرح دوم، مجمع از کشورهای عضو می‌خواهد که از جمله از ارسال سلاح به منطقه درگیری خودداری کنند.

“فصل جدید تاریخ”

در آغاز از سرگیری جلسه روز چهارشنبه، رئیس مجلس گفت که در این «فصل جدید تاریخ»، … جهان با “انتخاب های بد” روبرو است درباره اینکه ما به عنوان یک جامعه بین المللی چه کسی هستیم. این انتخاب ها یا ما را در مسیر همبستگی قرار خواهد داد و به طور جمعی مصمم به حمایت از اصول منشور سازمان ملل متحد هستند.یا مسیر تجاوز، جنگ، عادی سازی نقض قوانین بین المللی و اقدام جهانی فروپاشید

چند روز پس از تهاجم 24 فوریه 2022، اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد پس از وتوی روسیه قطعنامه‌ای که تهاجم به اوکراین را محکوم می‌کرد، به مجمع عمومی اجازه دادند تا یازدهمین نشست اضطراری تشکیل دهد.

مطابق با قطعنامه 377A(V)، مصوب 1950، مجمع می تواند مسائل صلح و امنیت بین المللی را در زمانی که شورا موفق به انجام این کار نگردد، انجام دهد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد جلسات ویژه اضطراری، به پوشش جلسات سازمان ملل مراجعه کنید.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان