مجلس تگزاس به استیضاح کن پکستون رای داد

قانونگذاران در مجلس تگزاس روز شنبه به استیضاح کن پکستون، دادستان کل جمهوری خواه ایالت رای دادند و او را به دلیل استفاده از موقعیت انتخابی خود به نفع خود و یکی از اهداکنندگان کمپین انتخاباتی، موقتاً از سمت خود برکنار کردند.

پس از گذشت چهار ساعت در مقابل یک گالری مملو از جمعیت، رای گیری با قدرتی عظیم در ساختمان کنگره تگزاس، جایی که یکی از صاحبان دفتر در سراسر ایالت بیش از یک قرن است که استیضاح نشده بود، از زمانی که مجلس قانونگذاری به برکناری جیمز ای، فرماندار فعلی، رای داد، رسید. فرگوسن، در سال 1917، به دلیل اختلاس و سوء استفاده از بودجه عمومی.

قبل از رای گیری، اندرو مور، نماینده جمهوری خواه کمیته تحقیق مجلس نمایندگان که استیضاح را توصیه کرده بود، با ترغیب همکاران خود به استیضاح پایان داد. وی با بیان اینکه مدارک ارائه شده به شما قانع کننده است و برای توجیه حضور در دادگاه بیش از حد کافی است، افزود: این را به دادگاه ارسال کنید.

رای نهایی 121 عضو به نفع استیضاح – یک ائتلاف دو حزبی که تقریباً همه دموکرات‌ها و اکثریت جمهوری‌خواهان مجلس را شامل می‌شد – و 23 نفر مخالف و دو رای ممتنع بود. همانطور که آنها رای دادند، تابلوی جلوی اتاق با چراغ سبز نشان دادن حمایت روشن شد. از 75 مورد ضروری فراتر رفت.

جف لیچ، نماینده جمهوری خواه منطقه دالاس که به استیضاح رای مثبت داد، پس از رای گیری گفت: “یک کار سخت، سخت، واقعا سخت بود.”

طبق قانون تگزاس، فرماندار گرگ ابوت ممکن است یک دادستان کل موقت را در انتظار محاکمه سنا منصوب کند، اما او مجبور به این کار نیست. سخنگوی دفتر او به درخواستی برای اظهار نظر در مورد آنچه او قصد انجام آن را داشت پاسخ نداد.

با رای استیضاح آقای. پکستون بلافاصله از سمت خود برکنار شد و در انتظار محاکمه سنا بود. هیچ تاریخی برای شروع آن تعیین نشده بود.

محاکمه سنا توسط معاون فرماندار، دن پاتریک، یک محافظه کار ارشد و همسو با بسیاری از آقایان، ریاست خواهد شد. حامیان پکستون آقای. پاتریک این هفته در نظرات عمومی موضعی خنثی داشته است. دو سوم آرا برای محکومیت در سنا ضروری است، جایی که جمهوری خواهان با 19 به 12 برتری دارند.

سرعت پیشروی وقایع، قانونگذاران، مقامات تگزاس و دیگر ناظران سیاسی را متحیر و متحیر کرد: همین چند روز پیش، تقریباً هیچ کس در کاپیتول حتی از این که چنین تحقیقات مهمی در مورد آقای آقای قاجار انجام شده بود، آگاه نبود. پکستون در راه بود، چه رسد به اینکه رای استیضاح نتیجه آن باشد.

هموطنان جمهوری خواه او که 20 ماده استیضاح را معرفی کردند، آقای او را معرفی کردند. پکستون به عنوان یک مقام دولتی سرکش که در دفتری که اشغال کرده بود قابل اعتماد نبود. آنها این کار را با اشاره به آقای. اقدامات پکستون، که به گفته آنها در بسیاری از موارد جنایت بود، و آنها را با صداقت کسانی که در مقابل او ایستادند، که بسیاری از آنها جمهوری خواهان محافظه کار بودند، مقایسه کرد.

دیوید اسپیلر، یکی از اعضای جمهوریخواه کمیته تحقیق روز شنبه در سخنانی در مجلس نمایندگان گفت: دادستان کل پکستون به طور مداوم و آشکار قوانین، قوانین، سیاست ها و رویه ها را نقض می کرد. او گفت: «به عنوان یک بدن نباید در این رفتار شریک باشیم». “تگزاس بهتر از این است.”

آقای. پکستون بلافاصله پس از رای گیری بیانیه ای منتشر کرد و این روند را “غیرقانونی، غیراخلاقی و عمیقا ناعادلانه” خواند.

من مشتاقانه منتظر یک قطعنامه سریع در سنای تگزاس هستم، جایی که اطمینان کامل دارم این روند منصفانه و عادلانه خواهد بود. پکستون نوشت. او متحدان زیادی در سنا محافظه کارتر دارد، از جمله همسرش آنجلا و دوستان شخصی.

مواد استیضاح آقای. پکستون با سوء استفاده از مقام خود به طرق مختلف، از جمله گرفتن رشوه، بی توجهی به وظیفه رسمی خود، ممانعت از اجرای عدالت در یک پرونده جداگانه کلاهبرداری اوراق بهادار که علیه او در جریان است، اظهارات نادرست در مورد اسناد رسمی و سوء استفاده از اعتماد عمومی.

بسیاری از مقالات بر آقای. استفاده ادعایی پکستون از دفتر خود برای نفع یک اهداکننده خصوصی به نام نیت پل، سرمایه گذار املاک در آستین که 25000 دلار کمک های سیاسی به آقای دکتر کرده است. پکستون. کسانی که از دفتر برای مداخله در یک اختلاف حقوقی استفاده کردند که آقای. پل با یک سازمان غیرانتفاعی معاشرت می‌کرد و یک وکیل قراردادی برای کار در دفتر دادستانی کل، در Mr. درخواست پل و اعتراضات کارکنان ارشد در دفتر دادستان کل، به منظور بررسی یک تحقیق فدرال از آقای. پل.

آقای. پولس همچنین مزایای دیگری را برای آقای. پاکستون، مواد استیضاح، از جمله دادن شغل به زنی که در جریان مراحل استیضاح او به عنوان آقای. “معشوقه” پکستون و ارائه تعمیرات گران قیمت خانه، از جمله میزهای پیشخوان به ارزش حدود 20000 دلار.

آقای. پکستون 60 ساله که هر گونه تخلفی را رد کرده است، از حامیان جدی دلایل قانونی محافظه کارانه و یکی از مخالفان اصلی دولت بایدن در مورد طیف وسیعی از مسائل، از جمله قانون مراقبت مقرون به صرفه و مهاجرت در مرز جنوبی بوده است. آقای. پکستون همچنین نتایج انتخابات 2020 را در دادگاه به چالش کشید، یک مبارزه شکست خورده که باعث حمایت رئیس جمهور سابق دونالد جی ترامپ شد.

او سال گذشته برای سومین دوره انتخاب شد، حتی پس از آن که جرایم ادعا شده به طور برجسته در طول مبارزات انتخاباتی مطرح شد، از جمله توسط جمهوریخواهانی که در انتخابات مقدماتی با او رقابت کردند. او رهبری معتدل‌تر جمهوری‌خواه مجلس را متهم کرده است که با دموکرات‌ها برای برکناری او هماهنگ عمل می‌کند.

تعداد زیادی از طرفداران آقای. پکستون گالری خانه را پر کرد – با درخواست عمومی از آقای آقای درخواست شد که در آنجا حضور داشته باشد. پکستون شب قبل – و جلسات را بیشتر در سکوت تماشا کرد. هیچ طغیان یا تلاشی برای اخلال در رای گیری صورت نگرفت.

روند استیضاح کن پکستون، دادستان کل در مجلس نمایندگان در کنگره تگزاس در آستین روز شنبه.اعتبار…مایک آزبورن برای نیویورک تایمز

آنچه که بسیاری از ناظران در کنگره تگزاس را متعجب کرد، ماهیت اتهامات مطرح شده علیه آقای دکتر نبود. پکستون، اما بالاخره به او رسیدند. بسیاری از تخلفاتی که این هفته توسط بازرسان آن به کمیته تحقیق مجلس نمایندگان ارائه شد، شناخته شده بود.

اتهامات فساد و سوء استفاده از مقام در سال 2020 توسط چند تن از دستیاران ارشد وی شرح داده شد و خواستار تحقیق درباره آقای او شدند. پکستون. دستیارانی که صحبت کردند یا استعفا دادند یا مجبور به اخراج یا اخراج شدند. چهار نفر از آنها به دلیل اخراج خود شکایت کردند. دفتر تحقیقات فدرال نیز تحقیقاتی را آغاز کرد و در ماه فوریه، وزارت دادگستری گفت که تحقیقات توسط بازرسان در واشنگتن انجام شده است.

چیزی که امسال تغییر کرد این بود که آقای. پکستون به دنبال پول دولتی بود تا جدی ترین موضوع را پشت سر بگذارد، و برای توافقی که با چهار دستیار به آن رسیده بود، 3.3 میلیون دلار از بودجه دولتی درخواست کرد. خانه تگزاس با آغاز تحقیقات در مورد این درخواست و اتهامات اساسی پاسخ داد. یافته های آنها مبنی بر اینکه آقای. اقدامات پکستون نادرست و احتمالاً غیرقانونی بود، اولین محکومیت رسمی رفتار او را فراهم کرد.

بسیاری از برجسته ترین صداهای ملی در حزب جمهوری خواه، از جمله آقای. ترامپ و سناتور تد کروز از تگزاس به دیدار آقای ترامپ آمدند. دفاعیات پکستون، با این استدلال که استیضاح با انگیزه سیاسی و در خدمت منافع دموکرات ها بوده است.

“در 9 سال گذشته، کن قوی ترین محافظه کار AG در کشور بوده است.” آقای. کروز روز شنبه نوشت. “من درک می کنم که مردم نگران چالش های قانونی کن هستند. اما دادگاه باید آنها را حل کند.”

آقای. ترامپ به صراحت جمهوری خواهان تگزاس را که از آقای ترامپ حمایت می کردند، تهدید کرد. استیضاح پکستون و کمتر از یک ساعت قبل از شروع آن، از آنها خواست که با آن پیش نروند. آقای “من با شما می جنگم اگر چنین شود.” ترامپ نوشت. “کن پکستون را آزاد کن!”

آقای. به گفته نماینده چارلی گرن، نماینده جمهوری‌خواه کمیته تحقیق، گفته می‌شود که خود پکستون نیز تهدیدات مشابهی را انجام داده است، و به‌عنوان آخرین تلاش برای اجتناب از استیضاح و “شخصاً آنها را با پیامدهای سیاسی در انتخابات بعدی خود تهدید کرده است.” . .

در جریان رسیدگی، آقای. حامیان جمهوریخواه پکستون از اقدامات او دفاع نکردند، اما مسائل مربوط به انصاف و روند قانونی را مطرح کردند. چند نفر شکایت کردند که به آنها زمان یا اطلاعات کافی برای تصمیم گیری داده نشده است، یا اینکه از آنها خواسته شده است به جای اینکه بتوانند شواهد علیه آقای آقای را بررسی کنند به “شنیده ها” در قالب شهادت به کمیته تحقیق استناد کنند. Paxton به تنهایی.

خود کمیته به طور مستقیم شواهد را در نظر نگرفت. در عوض بر شهادت از آن تکیه کرد بازرسان، که اسنادی را جمع آوری کرده و با کارمندان دادستانی کل و دیگران به عنوان بخشی از تحقیقات خود که در ماه مارس آغاز شد، مصاحبه کرده بودند.

برایان هریسون، یکی از مخالفان اصلی، برایان هریسون، یکی از اعضای جمهوری‌خواه گروه آزادی فوق‌العاده محافظه‌کار مجلس نمایندگان، گفت: «من با این قطعنامه مخالفم، نه به این دلیل که به بی‌گناهی دادستان کل متقاعد شده‌ام». اما، او گفت، این روند “به اندازه کافی گناه او را مستند نمی کند” و او آن را “راه آهن ساختگی یک دشمن سیاسی” خواند.

یکی دیگر از مخالفان جمهوری خواه، جان اسمیتی، تلاش کرد برای جمهوری خواهانی که ممکن است در حصار باشند، جایگزینی ارائه دهد: روز شنبه رای منفی بدهید، و برای یک “جلسه یک روزه” که در آن مدارک می تواند به طور کامل ارائه شود و آقای دکتر در آن حضور داشته باشند، بازگردید. پکستون فرصتی برای دفاع از خود خواهد داشت.

آقای می‌گوید: «اگر قرار است بخشی از روند استیضاحی باشم که در واقع منجر به استیضاح یک افسر می‌شود، نمی‌خواهم مانند یک اوباش روز شنبه برای لینچ کردن بعدازظهر ظاهر شوم.» اسمیتی، پس از تکمیل سخنانش، بخش بزرگی از گالری عمومی در کف زدن فوران کردند.

دموکرات‌ها تا حد زیادی سکوت کرده بودند، زیرا جمهوری‌خواهان در میان خود بحث می‌کردند و به نظر می‌رسید که می‌خواهند استیضاح را به یک موضوع حزبی تبدیل نکنند.

تری کانالز، نماینده دموکرات که پدرش زمانی که نماینده ایالتی بود، در سال 1975، آخرین باری که چنین رأیی گرفته شد، مقالاتی را برای استیضاح یک قاضی منطقه ارائه کرد، گفت: «شما مدام می شنوید «چرا حالا؟» آقای دکتر “هیچ وقت زمان اشتباهی برای انجام کار درست وجود ندارد.” کانالز گفت و بر روی سخنرانی جلوی مجلس کوبید.

در خارج از کاپیتول، تعداد کمی از مخالفان و طرفداران آقای. پکستون اعتراض می کرد و گهگاهی با هم مقابله می کرد. یک مدیر سیستم های اطلاعاتی 76 ساله از آستین که از ذکر نام خود خودداری کرد، گفت: “کاری که او انجام می دهد کار درستی است و سخنران کار اشتباهی انجام می دهد.”

ایلان لوین، 54 ساله، دستیار مدیر یک سازمان غیرانتفاعی آستین، در کنار دوچرخه خود ایستاده و با او بحث می کرد. حامیان پکستون یک تابلوی مقوایی در دست داشت که روی آن نوشته شده بود استیضاح!!! اما او گفت که فکر نمی کند رای استیضاح تاثیر زیادی داشته باشد.

او گفت: «بسیاری از مردم تگزاس تا چرخه انتخابات آینده آن را فراموش خواهند کرد.

جی دیوید گودمن سوگند جیمز دابینز گزارش از آستین، تگزاس، و نیکلاس بوگل باروز از نیویورک. دیوید مونتگومری در سوگند آستین آنوشکا پاتیل در نیویورک به ارائه گزارش پرداخت.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما