فعالیت بدنی در مبارزه با افسردگی مؤثرتر از درمان است: مطالعه | سلامت نیوز

محققان دانشگاه استرالیای جنوبی پیشنهاد کردند که فعالیت بدنی یک استراتژی اصلی برای کنترل افسردگی است زیرا مطالعه جدید نشان داد که 1.5 برابر مفیدتر از روان درمانی یا محبوب ترین داروها است. این بررسی که در مجله British Journal of Sports Medicine منتشر شد، شامل 97 مطالعه، 1039 کارآزمایی و 128119 شرکت کننده است. این گسترده ترین تا به امروز است. این نشان می دهد که وقتی افراد از نظر جسمی فعال هستند، علائم غم، اضطراب و ناراحتی چقدر بهتر است.

به طور خاص، این بررسی نشان داد که مداخلات ورزشی که 12 هفته یا کوتاه‌تر بودند، در کاهش علائم سلامت روان مؤثرتر بودند و سرعتی را که فعالیت بدنی می‌تواند تغییر ایجاد کند را برجسته کرد. بیشترین مزایا در میان افراد مبتلا به افسردگی، زنان باردار و پس از زایمان، افراد سالم و افرادی که مبتلا به HIV یا بیماری کلیوی تشخیص داده شده بودند مشاهده شد.

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، از هر هشت نفر یک نفر در سراسر جهان (970 میلیون نفر) با اختلال روانی زندگی می کند. سلامت روان ضعیف سالانه تقریباً 2.5 تریلیون دلار برای اقتصاد جهان هزینه دارد، هزینه ای که پیش بینی می شود تا سال 2030 به 6 تریلیون دلار افزایش یابد. در استرالیا، تخمین زده می شود که از هر پنج نفر (16 تا 85 سال) یک نفر در 12 سال گذشته اختلال روانی را تجربه کرده است. ماه ها. دکتر بن سینگ، محقق ارشد UniSA، می گوید برای مدیریت بهتر موارد رو به رشد شرایط سلامت روان، باید فعالیت بدنی در اولویت قرار گیرد.

همچنین بخوانید: سلامت چشم: 7 نکته مراقبت از چشم برای مدیریت فشار ناشی از تماشای بیش از حد از صفحه نمایش

دکتر سینگ می گوید: “فعالیت بدنی به بهبود سلامت روان کمک می کند. با وجود شواهد، به طور گسترده ای به عنوان یک درمان انتخاب اول پذیرفته نشده است.” “بررسی ما نشان می دهد که مداخلات فعالیت بدنی می تواند به طور قابل توجهی علائم افسردگی و اضطراب را در تمام جمعیت های بالینی کاهش دهد و برخی از گروه ها حتی علائم بهبود بیشتری را نشان می دهند.”

ورزش با شدت بالاتر بهبود بیشتری برای افسردگی و اضطراب داشت، در حالی که مدت زمان طولانی‌تر در مقایسه با دوره‌های کوتاه مدت و میان مدت، اثرات کمتری داشت. سینگ گفت: «ما همچنین دریافتیم که همه انواع فعالیت بدنی و ورزش، از جمله تمرینات هوازی مانند پیاده روی، تمرینات مقاومتی، پیلاتس و یوگا مفید هستند.

پروفسور کارول ماهر، محقق ارشد UniSA، می‌گوید این مطالعه اولین مطالعه‌ای است که اثرات انواع فعالیت‌های بدنی را بر افسردگی، اضطراب و پریشانی روانی در تمام جمعیت‌های بزرگسال ارزیابی می‌کند. “بررسی این مطالعات به عنوان یک کل روشی موثر برای پزشکان است تا به راحتی مجموعه شواهدی را که از فعالیت بدنی در مدیریت اختلالات سلامت روان پشتیبانی می کند، درک کنند. امیدواریم این بررسی بر نیاز به فعالیت بدنی، از جمله مداخلات ورزشی ساختاریافته، به عنوان یک پایه اصلی تاکید کند. ماهر گفت: رویکردی برای مدیریت افسردگی و اضطراب.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم