فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام، قانونی را برای حمایت از پزشکانی که قرص های سقط جنین را به ایالت های دیگر ارسال می کنند، امضا کرد.

ساکرامنتو، کالیفرنیا – فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام، قانون جدیدی را در روز چهارشنبه امضا کرد که هدف آن جلوگیری از تعقیب پزشکان و داروسازانی که در مکان‌هایی که این عمل ممنوع است به بیماران قرص‌های سقط جنین می‌دهند، توسط ایالت‌ها متوقف شود.

کالیفرنیا در حال حاضر قانونی دارد که از پزشکانی که سقط جنین انجام می دهند در برابر دعاوی خارج از ایالت محافظت می کند. اما این قانون برای محافظت از پزشکانی که بیماران سایر ایالت ها را که به کالیفرنیا سفر می کنند، درمان می کنند، ایجاد شد.

قانون جدید با ممنوعیت همکاری پزشکانی که برای بیماران در سایر ایالت ها قرص های سقط جنین تجویز می کنند، با تحقیقات خارج از ایالت منع می کند. این قانون همچنین شکارچیان جایزه یا گروفروشان را از رهگیری پزشکان و داروسازان در کالیفرنیا و انتقال آنها به سایر ایالت ها برای محاکمه به دلیل ارائه سقط جنین منع می کند.

سایر ایالت ها از جمله نیویورک و ماساچوست قوانین مشابهی دارند. اما قانون کالیفرنیا همچنین شرکت های دولتی رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک را از اجرای احضاریه ها، حکم ها یا سایر درخواست های ثبت شده خارج از ایالت برای شناسایی بیمارانی که به قرص های سقط جنین دسترسی دارند، منع می کند.

سناتور نانسی اسکینر، آر-برکلی، گفت: “ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی که به طور فیزیکی در کالیفرنیا قرار دارند، می توانند خدماتی را به مردم ایالت هایی ارائه دهند که دسترسی به مراقبت های ضروری را قطع کرده اند و توسط قوانین سختگیرانه آن ایالت ها محافظت می شوند.” دموکرات و نویسنده این لایحه در این بیانیه آمده است.

این قانون فقط از پزشکان و داروسازانی که در کالیفرنیا زندگی می کنند حمایت می کند. اگر یک پزشک یا داروساز کالیفرنیا را برای مراقبت از بیمار در ایالت دیگر ترک کند، قانون از آنها محافظت نمی کند.

نیوسام در بیانیه‌ای با اعلام اینکه این قانون را امضا کرده است، گفت: «ما به محافظت از زنان و کارکنان بهداشتی که به دنبال مراقبت‌های ضروری هستند و ارائه می‌دهند، ادامه خواهیم داد.

کنفرانس کاتولیک کالیفرنیا با این قانون مخالفت کرد و ادعا کرد که این ایالت “درگیر استعمار ایدئولوژیک علیه ایالت ها و شهروندانی است که خواهان سقط جنین نیستند.”

در نامه ای به قانونگذاران در اوایل سال جاری، این انجمن نوشت که “انکار منافع مشروع سایر کشورها در حفاظت از کودکان متولد نشده و سلامت عمومی یک سابقه خطرناک است.”

سال گذشته، دادگاه عالی ایالات متحده تصمیم 1973 را که دسترسی به سقط جنین را در سراسر کشور تضمین می کرد، لغو کرد. از آن زمان، نیمی از ایالت ها قوانینی را تصویب کرده اند که دسترسی به سقط جنین را ممنوع یا محدود می کند.

در برخی ایالت ها، از جمله تلاش برای محدود کردن دسترسی به داروی سقط جنین میفپریستون، که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شده است، تا هفته دهم بارداری. در حال حاضر رایج ترین روش سقط جنین در کشور است.

گروه مدافع اتحاد دفاع از آزادی، تاییدیه FDA را در مورد میفپریستون به چالش کشید. در ماه آوریل، یک قاضی فدرال تایید FDA را لغو کرد، حکمی که این دارو را در ایالات متحده ممنوع می کرد، اما دادگاه عالی ایالات متحده تصمیم گرفت تا زمانی که حکم قاضی در حال تجدید نظر است، تایید FDA را متوقف کند.

این قانون یکی از هشت قانون است که نیوسام روز چهارشنبه برای محافظت از دسترسی به سقط جنین امضا کرد. دموکرات‌هایی که مجلس قانونگذاری کالیفرنیا را کنترل می‌کنند، از زمان سرنگونی Roe v. Wade، حفاظت از دسترسی به سقط جنین را در اولویت قرار داده‌اند.

حق چاپ © 2023 واشنگتن تایمز، LLC.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما