عمیقا نگران آمریکا پس از چین 700 میلیون دلار وام به پاکستان داد اخبار جهان

واشنگتن: یک مقام ارشد وزارت امور خارجه گفت که ایالات متحده عمیقاً نگران است که وام هایی که چین به همسایگان نزدیک هند – پاکستان و سریلانکا – داده می شود، ممکن است برای اهرم اجباری استفاده شود.

دونالد لو، دستیار وزیر امور خارجه در آسیای جنوبی و مرکزی، پیش از سفر آنتونی، وزیر امور خارجه به هند، به خبرنگاران گفت: «در رابطه با وام‌های چینی به کشورهای همسایه هند، ما عمیقاً نگران هستیم که وام‌ها ممکن است برای اهرم اجباری استفاده شود. چشمک زدن.

دیپلمات ارشد آمریکایی در یک سفر رسمی سه روزه از اول تا سوم مارس به دهلی نو سفر می کند.

لو گفت که ایالات متحده در حال گفتگو با کشورهای منطقه از جمله هند است تا تصمیمات خود را بگیرند و از طرف هیچ شریک خارجی احساس اجبار نکنند.

لو گفت: ما با هند صحبت می کنیم و با کشورهای منطقه در مورد اینکه چگونه به کشورها کمک می کنیم تا تصمیمات خود را بگیرند و نه تصمیماتی که ممکن است توسط هر شریک خارجی از جمله چین مجبور شود صحبت می کنیم.

اسحاق دار، وزیر دارایی پاکستان روز جمعه اعلام کرد که هیئت بانک توسعه چین (CDB) تسهیلات اعتباری 700 میلیون دلاری به این کشور را تصویب کرده است.

لو در پاسخ به سوالی گفت که گفتگوی جدی بین هند و آمریکا در مورد موضوع چین صورت گرفته است.

او گفت: “ما گفتگوهای جدی در مورد چین، هم قبل از آخرین رسوایی بر سر این بالون نظارتی و هم پس از آن داشته ایم. بنابراین، من کاملاً انتظار دارم که این گفتگوها ادامه یابد.”
لو در پاسخ به سوالی تاکید کرد که کواد یک اتحاد نظامی نیست.

“چهار در واقع سازمانی نیست که علیه هیچ کشور یا گروهی از کشورها باشد. چهارگانه تلاش برای ترویج فعالیت‌ها و ارزش‌هایی است که از هند و اقیانوس آرام، آزاد و باز هند و اقیانوس آرام حمایت می‌کنند، اما هندوستان. او گفت: «اقیانوس آرام که مرفه است و از ارزش هایی حمایت می کند که ما به عنوان این چهار کشور نمایندگی می کنیم.»

هنگامی که از او در مورد روابط نظامی هند با روسیه پرسیده شد، او گفت که روسیه در سطح جهانی در اجرای دستورات برای قراردادهای نظامی بسیار دشوار است.

لو گفت: “ما شواهد زیادی از آن را در سراسر جهان می بینیم. و اگر به گزارش های مطبوعاتی نگاه کنید، فکر می کنم می توانید ببینید که هندی ها نیز در تعجب هستند که آیا روسیه می تواند دفاع خود را تامین کند.”

لو قویاً این ادعاها را رد کرد که هند در مورد روسیه از جنگ استفاده نمی کند.

او تاکید کرد: «هند همیشه از کلمه «جنگ» استفاده می‌کند.

شنیدید که نخست وزیر مودی در ماه اوت گفت، اکنون زمان جنگ نیست. شنیدید که جایشانکار وزیر امور خارجه در سپتامبر در سازمان ملل گفت که ما نیاز داریم که این جنگ از طریق ابزارهای دیپلماتیک و بر اساس اصول سازمان ملل پایان یابد. منشور، تقویت تمامیت ارضی و حاکمیت.”

و سپس، در ماه نوامبر از وزیر دفاع هند شنیدید که می‌گوید تهدید به استفاده از سلاح هسته‌ای توسط روسیه کاملاً غیرقابل قبول است و با اصول اولیه بشریت در تضاد است. بنابراین، من به‌خصوص اکراهی برای استفاده از کلمه «جنگ» نمی‌بینم. . من فکر می کنم آنها همیشه از آن استفاده می کنند.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما