شورولت اکوئینوکس EV جنرال موتورز از شاسی بلند الکتریکی 30000 دلاری رونمایی کرد که یکی از ارزان‌ترین خودروهای برقی موجود خواهد بود.

طبق گفته Edmunds.com، میانگین خودروهای الکتریکی موجود امروزی دارای قیمت پایه حدود 47500 دلار است. قیمت 30000 دلار برای Equinox EV البته برای ساده ترین نسخه بدون ویژگی های اختیاری است. این قیمت شامل اعتبار مالیاتی نمی شود، اما جنرال موتورز در حال حاضر واجد شرایط دریافت هیچ گونه اعتبار مالیاتی خودروهای برقی نیست، و مشخص نیست که آیا خودروهای جنرال موتورز نیز تحت قوانین جدید واجد شرایط هستند یا خیر.

در میان خودروهای برقی انبوه مدل سال 2022، فقط نیسان لیف با قیمت پایه 28500 دلاری قیمت کمتری دارد و همچنین در حال حاضر واجد شرایط دریافت 7500 دلار اعتبار مالیاتی فدرال است. چند مدل دیگر نیز در بازه قیمتی پایین تا متوسط ​​30000 دلار وجود دارد. از جمله آنها می توان به بولت EV خود شورولت و SUV-ish Bolt EUV اشاره کرد.

با وجود داشتن نام مشابه، Equinox EV سهم بسیار کمی با شاسی‌بلند کوچک بنزینی دارد که دومین مدل پرفروش شورولت پس از پیکاپ سیلورادو است. جنرال موتورز همین رویکرد را با پیکاپ برقی شورولت سیلورادو و شاسی بلند برقی شورولت بلیزر که هر دو در اوایل امسال رونمایی شدند، در پیش گرفت. آنها فقط نام و اندازه و شکل اصلی خود را با مدل های گازی به اشتراک می گذارند. هر سه، همراه با کامیون GMC هامر EV جنرال موتورز و شاسی بلند لیریک کادیلاک، بر اساس طراحی و ساختار بسته باتری خودروهای الکتریکی یکسان طراحی شده اند.
Equinox EV تقریباً سه اینچ پهن‌تر از مدل گازی و کمی کوتاه‌تر است، همانطور که از سقف تا زمین اندازه‌گیری می‌شود. برخلاف برخی خودروهای برقی، صندوق عقب ندارد. در عوض، قسمت زیر کاپوت تجهیزات الکترونیکی و موتور الکتریکی جلو را در خود جای داده است. جنرال موتورز (جنرال موتورز) اسکات بل، معاون جنرال موتورز برای شورولت، گفت: طراحان و مهندسان تصمیم گرفتند در هزینه و پیچیدگی تلاش برای ایجاد فضایی در زیر کاپوت صرفه جویی کنند و زمان و هزینه توسعه خودرو را صرف ایجاد تجربه بهتر در داخل کابین کنند.

Equinox EV با رنگ دو رنگ در دسترس خواهد بود، چیزی که برای چندین سال یک روند صنعت بوده است. مشتریانی که مدل‌های RT با ظاهر اسپرت‌تر را دریافت می‌کنند، می‌توانند سقف مشکی با بدنه‌ای با رنگ‌های متفاوت داشته باشند، در حالی که مشتریانی که مدل‌های استاندارد LT را دریافت می‌کنند، می‌توانند سقف سفید متضاد را انتخاب کنند.

ارزان‌ترین نسخه، بلیزر 1LT با یک موتور 210 اسب بخاری است که تنها به چرخ‌های جلو نیرو می‌دهد. با هر بار شارژ کامل، مسافتی حدود 250 مایل خواهد داشت. شاسی بلندهای Equinox EV 1LT همچنین با برد رانندگی بیشتر – تا 300 مایل – و با چهار چرخ متحرک و محدوده رانندگی تا 280 مایل تخمین زده می‌شوند، اما احتمالاً این نسخه‌ها هزینه بیشتری خواهند داشت. نسخه های چهار چرخ متحرک قادر خواهند بود تا 290 اسب بخار قدرت را از دو موتور الکتریکی دریافت کنند.

نسخه‌های مجهزتر، 2LT و RS با ظاهری اسپرت‌تر، برد 300 مایلی یا چهار چرخ متحرک تا 280 مایل خواهند داشت. برخلاف بلیزر EV گران‌تر، Equinox EV تنها با دیفرانسیل تمام یا چرخ‌محرک جلو در دسترس خواهد بود. گزینه دیفرانسیل عقب وجود نخواهد داشت.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما