شورای نماینده واتس اپ و اینستاگرام فیلتر نمی شوند

نماینده «بهروز محیبی» سبزوار گفت: به صراحت به شما می گویم که دولت قطعاً فیلتر واتس اپ و اینستاگرام را رفع نخواهد کرد زیرا پلتفرم های آنها زیر نظر دشمنان کیشور است و نمی توانیم متخلفان را ردیابی کنیم. اکنون باید شبکه های اجتماعی داخلی را تقویت کنیم. ان شاء الله مردم روبیکا اقبال را جشن خواهند گرفت، زیرا امنیت جوانان مهم است. روبیکا از مرز 15 میلیون نصاب عبور کرده است و پلتفرم ایتا و سروش را هم داریم. با این حال، اتاق گفتگو در شبکه های اجتماعی برای همه در دسترس است.»

متأسفیم که گزارش می دهیم. «تظاهرات مردمی از آغاز بیش از یک ماه است که در بسیاری از نقاط کیشور ادامه دارد. அகுக்க்கியியியுக்கை از جمله اینکه شبکه های اجتماعی باقیمانده نیز فیلتر شدند، افراد مختلف ممنوع التصویر شدند و ظاهرا عقلایی برای چنین مواردی وجود ندارد. با بهروز محیبی نماینده سبزوار در مورد وضعیت موجود صحبت کرده ایم.

و می گوید: از آنجایی که این افراد (چهره های معروف) به دلیل توانایی هایی که دارند طرفدارانی در سطح جامعه دارند، من از این افراد از نماینده خود انتظار دارم که حرف های نادرست و دروغ به زبان نیاورند. تا زمانی که برای هر دروغی در کشور جبران نشود، حتماً دچار مشکل خواهیم شد. از نظر اخلاقی هم درست نیست. به هر حال حوادثی در کشور رخ داده که اعتراضات را به دنبال داشته است و همه می دانیم که این حوادث بهانه است و بسیاری از مخالفان جمهوری اسلامی ایران برای استفاده از این ابزار و انتقام از نظام به میدان آمده اند.

این چهره شورای اصولگرایان می گوید: برخی واقعا اعتراض می کنند و در شرایط ابهامی که به وجود آمده موضوع برایشان حل نشده است و گاهی این ابهام را به عنوان ایراد نشان می دهند. قطعاً انتظار دارید که در اظهارات خود از نظر چهره های شناخته شده علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی، اقتصادی و اجتماعی دقت بیشتری داشته باشیم. گاهی سخنی نادرست که از زبان آنها زده می شود، حوادثی را در کشور ایجاد می کند که برخی از آنها غیرقابل جبران است. شاید نتیجه این مشکل مرگ کسانی باشد که درگذشتند.

در ترکیه اگر یک نفر دروغ بگوید سه سال زندانی می شود!

عاشقی می گوید: اگر کسی جمله ای را که صحیح نیست بگوید، حتماً باید با او برخورد قانونی شود. شخص باید در قبال اظهاراتی که گفته است مسئول باشد. این در حالی است که در بسیاری از کشورها مانند ترکیه قانونی دارند که اگر رسانه ها حکم نادرستی را منتشر کنند، مسئول آن حکم باید یک تا سه سال در زندان بگذرد. بنابراین شورا نیز در آینده برای بالا بردن دیه کلاهبرداری در کشور وارد این موضوع خواهد شد. در این زمینه از انجام این کار دریغ نکنید زیرا اگر مجلس و دولت دروغ و نامه نگاری و تخلفات را مطرح نکنند اشتباه کرده ایم و به همین دلیل وارد تاپیک شده ایم و آماده ارائه هستیم. آی تی.

نماینده سبزوار می گوید: بارها تکرار کرده ام حتی اگر دولت تصمیم بگیرد موضوع را نادرست و نادرست نشان دهد، ما نمایندگان وظیفه داریم در مقابل آن بایستیم. از ترافی، اگر ایای با فرد، کوشونت‌هاامازی شده است، یعنی شخص معترض مسالمت‌آمیز بود، اما داد با و توام با کوستون بوده، انگه‌ام که کردی کرد.

سلبریتی ها برای همسویی با معترضان تحت فشار بودند

وی می گوید: اطلاعات دقیقی دارم که بسیاری از سلبریتی ها پس از اغتشاشاتی که صورت گرفت، برای همکاری با معترضان تحت فشار قرار گرفتند و حتی گاهی حرف آنها را باور نمی کردند. از طرفی اگر عذرخواهی می کردند برایشان بدتر می شد چون طرفداران خود را از دست می دادند. عده ای از سلبریتی ها شکست خوردند، یعنی یک ضرب و شتم زدند و بعد به این نتیجه رسیدند که اینطور نیست.

محیبی می گوید: عده ای شخصا وارد شدند و تحقیق کردند تا ببینند فوتی هایی که گفته می شود در صحنه اعتراض جان باخته اند، موضوعشان چه بوده است. وقتی این افراد مطرح شدند متوجه شدند که گفته های برخی شخصیت ها صحت ندارد. آیا این افراد باید حذف شوند یا خیر؟ باید بگویم بر اساس قانون باید پاسخگوی اظهارات و عملکرد خود باشند. به نظر من بهتر است دولت مدارا و بردبار باشد. یعنی گذراً به مشکل نگاه کند، اما فردی که وارد شده مزاحم و تخریب کرده یا گفته که این نامه برای قاضی ثبت شده، برداشت منفی و جدی به جا گذاشته است، قطعاً باید پاسخگوی رفتار خود باشد.

این چهره اصولگرایان در پاسخ به اینکه این گفتگو برای آرام کردن فضای ملتهب جوانان مطرح شد که چندی پیش مطرح شد، با فیلتر گسترده شبکه جمعی چگونه ممکن است؟ گفت: من به صراحت به شما می گویم که دولت قطعا واتس اپ و اینستاگرام را فیلتر نخواهد کرد زیرا پلتفرم های آنها زیر نظر دشمن است و نمی توانیم متخلفان را ردیابی کنیم. اکنون باید شبکه های اجتماعی داخلی را تقویت کنیم. ان شاء الله مردم روبیکا اقبال را جشن خواهند گرفت، زیرا امنیت جوانان مهم است. روبیکا از مرز 15 میلیون نصاب عبور کرده است و پلتفرم ایتا و سروش را هم داریم. با این حال، اتاق گفتگو در شبکه های اجتماعی برای همه در دسترس است.»

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما