شخص اول: زنده ماندن از سوء استفاده برای کمک به کودکان بی سرپرست اسواتینی

«در این جامعه، بسیاری از کودکان به دلیل نداشتن غذا به مدرسه یا پیش دبستانی نمی روند. بسیاری دیگر از عهده پرداخت هزینه های مدرسه برنمی آیند. من نمی توانم فرزندانم را به پیش دبستانی بفرستم زیرا شوهرم شغلش را از دست داده است.

برخی از کودکان از کمبود محبت والدین رنج می برند. ما کودکانی را دیده‌ایم که مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌اند تا خودشان غذای خود را بیابند و در معرض خطر آزار جنسی بزرگسالان قرار گرفته‌اند که به طور بالقوه می‌توانند آنها را به HIV آلوده کنند.

این اتفاق برای من نیز افتاد: اگرچه والدینم در کودکی از من غافل نشدند، اما با آزار بزرگسالان از جمله همسایه‌ها، معلمان و کشیش کلیسایم مواجه شدم.

Siphiwe Nxumalo، یک داوطلب برنامه جهانی غذا (WFP) در اسواتینی، برای کمک به کودکان یتیم و آسیب پذیر، که با فقر و بی توجهی دست و پنجه نرم می کردند، به کشور خود بازگشت.

Siphiwe Nxumalo، یک داوطلب برنامه جهانی غذا (WFP) در اسواتینی، برای کمک به کودکان یتیم و آسیب پذیر، که با فقر و بی توجهی دست و پنجه نرم می کردند، به کشور خود بازگشت.

مکانی امن برای بچه ها

قبل از ایجاد این محله مراقبت، این ساختمان پر از جنایتکاران بود. از آن برای نگهداری کالاهای دزدیده شده استفاده می شد و دیوارها با تصاویر گرافیتی خشونت آمیز پوشانده شده بود.

ما فضای امنی برای کودکان ایجاد کرده ایم. بعد از اینکه سازه را بازسازی کردیم و Care Point را باز کردیم، جرم و جنایت در این منطقه کاهش یافت. ما معلمان حرفه ای نیستیم، اما از منابع آنلاین مانند کلاس های YouTube و برنامه های آموزشی استفاده می کنیم.

ما از آنها می خواهیم که از سنین پایین ذهنیت کارآفرینی خود را توسعه دهند و به آنها نشان دهیم که چگونه از جرم و جنایت گسترده اجتناب کنند و فرصت هایی برای خود ایجاد کنند.

غذای گرم، پنج روز در هفته

حدود 75 کودک به این مرکز مراقبت می آیند. این مراکز در ابتدا کودکان زیر هشت سال را هدف قرار می دادند، اما ما از کودکان در هر سنی، از جمله کودکانی که والدین آنها توانایی مالی برای فرستادن آنها به مدرسه را ندارند، کودکان دارای معلولیت، کودکانی که نیاز فوری به غذا دارند، استقبال می کنیم.

با حمایت WFP، ما قادریم پنج روز در هفته غذای گرم ارائه کنیم. هر ماه ذرت، لوبیا، برنج و روغن به ما عرضه می شود. WFP همچنین ابزارهای کشاورزی را به ما داد و ما یک باغ سبزیجات ایجاد کرده ایم که در آن لوبیا، اسفناج، کاهو و سایر سبزیجات پرورش می دهیم.

من متوجه نشدم، تا زمانی که دوستانم به آن اشاره کردند، که من همیشه در مورد کودکان و نحوه کمک به آنها صحبت می کنم. بنابراین، من در جای مناسب هستم. من تماس خود را پیدا کرده ام.

Siphiwe Nxumalo، یک داوطلب برنامه جهانی غذا (WFP) در اسواتینی، برای کمک به کودکان یتیم و آسیب پذیر، که با فقر و بی توجهی دست و پنجه نرم می کردند، به کشور خود بازگشت.
کودکان در یک مرکز مراقبت محله تحت حمایت WFP در اسواتینی

Eswatini: یک کانون HIV

اسواتینی بالاترین شیوع HIV را در جهان دارد: 27.9 درصد از جمعیت بزرگسال با این ویروس زندگی می کنند. 71 درصد از کودکان یتیم یا آسیب پذیر هستند. و از هر چهار کودک یک نفر یک یا هر دو والدین خود را به دلیل اچ آی وی/ایدز از دست داده است.

  • کودکان یتیم و آسیب پذیر در معرض خطر بیشتری برای مواجهه با خشونت و سوء استفاده، عفونت HIV، سوء تغذیه و کاهش دسترسی به آموزش هستند.

  • نقاط مراقبت از محله را می توان در سراسر کشور یافت. در سال 2023، WFP از 800 مورد از این نقاط مراقبتی با تحویل منظم غذا و نهاده های کشاورزی پشتیبانی می کند.

  • داوطلبان محلی اطمینان حاصل می کنند که کودکان به آموزش و مراقبت های بهداشتی بسیار مورد نیاز، فعالیت های تفریحی و وعده های غذایی سالم دسترسی دارند.

در اینجا درباره برنامه جهانی غذا در اسواتینی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان