سگ ها نیز احساساتی هستند و اشک می ریزند

تیم محققین ژاپنی سگ ها وقتی صاحبشان را می بینند می گویند: عشق هورمونی یا اکسی توسین ترشح می کنند و اشک می ریزند.

محققان در بررسی های قبلی متوجه شدند که سگ ها گاهی هنگام غذا دادن به توله هایشان اشک از چشمانشان سرازیر می شود. پس از بررسی‌های جدید متوجه شدند که همین پدیده یعنی سرازیر شدن اشک از چشم سگ‌ها، گاهی با دیدن صاحبانشان نیز اتفاق می‌افتد. محققان پس از بررسی این موضوع اکنون می گویند که سگ ها زمانی که احساس خوبی دارند احساس خوبی دارند و اکسی توسین یکسان است. عشق هورمونی ترشح می کنند، اشک از چشمانشان جاری می شود.

نتایج این تحقیق در Current Biology منتشر شده است. یکی از محققان این مطالعه از دانشگاه آزابو ژاپن می گوید:

ما متوجه شدیم که سگ ها در حین تجربه احساسات مثبت اشک می ریزند که احتمالاً به دلیل اکسی توسین یا همان هورمون عشق است. انسان مربوط است. این هورمون با فعالیت هایی مانند در آغوش گرفتن در انسان ترشح می شود.

ترشح هورمون عشق در سگ ها

در این آزمایش، محققان 18 سگ را بررسی کردند و دریافتند که با افزایش ترشح اکسی توسین، سگ ها بیشتر اشک می ریزند و احساساتی ترند. این تیم تحقیقاتی، حجم اشک قبل و بعد از سگ ها را بررسی می کند ملاقات او دوباره صاحبان خود را اندازه گرفت و داده ها را با زمانی که سگ ها با یک غریبه ملاقات می کنند مقایسه کرد. آنها در نهایت متوجه شدند که حجم اشک هنگام ملاقات با صاحب خود افزایش می یابد.

محققان همچنین واکنش های احساسی انسان ها و سگ ها را بررسی و ارزیابی کردند. ‎ ‎ اشک در چشمانش پاسخ نشان دهنده احساس مثبت تری است. این مطالعه می گوید:

“نتیجه نشان می دهد که اشک های ریخته شده در نتیجه احساسات می تواند ارتباط عاطفی بین انسان و سگ را بهبود بخشد.”

باید در نظر داشت که تعداد نمونه های مورد بررسی در این مطالعه محدود بود و لزوماً به این معنی نیست که سگ ها در آن زمان ترشح اکسی توسین، آنها احساساتی مشابه انسان ها را تجربه می کنند. این تحقیق در این مرحله به پایان نرسیده و منجر به سوالات بیشتری شده است که محققان همچنان در تلاش برای پاسخگویی به آنها هستند.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج