سنگین ترین موشک ISRO GSLV MK3 برای اولین ماموریت تجاری خود در تاریخ 23 اکتبر منفجر می شود اخبار هند

دهلی نو: آژانس فضایی هند اعلام کرده است که برای اولین پرواز تجاری موشک GSLV Mk3 که سنگین ترین وسیله پرتاب هند است، یک ساعته پرتاب خواهد داشت. سازمان تحقیقات فضایی هند تصریح کرد که پرتاب در ساعات اولیه یکشنبه 23 اکتبر در ساعت 0007 یا 7 دقیقه به ساعت نیمه شب انجام خواهد شد.

ISRO این پرتاب را به عنوان بخشی از قراردادی بین NewSpace India Limited (بازوی تجاری ISRO) و OneWeb، شرکت ارتباطات ماهواره‌ای Low Earth Orbit مستقر در بریتانیا، انجام خواهد داد. با این پرتاب، OneWeb بیش از 70 درصد از صورت فلکی نسل 1 LEO برنامه ریزی شده خود را در مدار خواهد داشت. این شرکت در حال تلاش برای ارائه خدمات اتصال با سرعت بالا و تاخیر کم در سراسر جهان است.

ISRO گفت: “مرحله کرایو، مونتاژ محفظه تجهیزات (EB) به پایان رسید. ماهواره ها در خودرو کپسوله شده و مونتاژ می شوند. بررسی های نهایی خودرو در حال انجام است.”

موشک GSLV MK3 یک وسیله پرتاب آسانسور سه مرحله ای است که توسط ISRO توسعه یافته است. این وسیله نقلیه دارای دو موتور تسمه جامد (سوخت جامد می سوزاند)، یک تقویت کننده مایع مرحله مرکزی (ترکیبی از سوخت مایع را می سوزاند) و یک مرحله فوقانی برودتی (هیدروژن مایع را با اکسیژن مایع می سوزاند). GSLV Mk III برای حمل ماهواره های 4 تنی به مدار انتقال ژئوسنکرون (GTO) یا حدود 10 تن به مدار پایین زمین (LEO) طراحی شده است که تقریباً دو برابر توانایی نسل قبلی خود، GSLV Mk II است.

تاکنون، ISRO صرفاً به موشک PSLV خود (که می تواند تا 1.75 تن را به مدار پایین زمین حمل کند) برای انجام پرتاب های تجاری متکی بوده است. افزودن GSLV MK3 به این لیست به این معنی است که هند می تواند تأثیر بیشتری در بازار بین المللی داشته باشد و از این طریق از پرتاب ماهواره های مشتری سنگین تر درآمد کسب کند. در حالی که GSLV Mk3 هند هر چهار مأموریت ملی هند را تا به امروز با موفقیت انجام داده است، این اولین باری است که این موشک خدمات پرداختی حمل ماهواره های مشتری به فضا را انجام می دهد.

در حدود هفته سوم سپتامبر، یک هواپیمای ترابری آنتونوف-124 اوکراینی که 36 ماهواره OneWeb را حمل می کرد، از فلوریدا در ایالات متحده به شهر چنای هند پرواز کرد. سپس ماهواره ها از طریق جاده به فرودگاه فضایی هند در سریهاریکوتا در جنوب آندرا پرادش منتقل شدند.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.