سازمان ملل متحد برای اولین بار روز جهانی را با توجه به زنان شاغل در صنعت دریایی جشن می گیرد

زنان تنها 20 درصد از نیروی کار در مقامات دریایی کشورهای عضو را تشکیل می دهند کیتک لیم، رئیس سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) در سمپوزیوم مجازی در مورد آموزش – دید – تشخیص: حمایت از یک محیط کاری بدون مانع برای زنان در دریا.

وی با اشاره به اینکه این اعداد “به طور قابل توجهی بیشتر از آمارهای موجود در دریا است که زنان تنها دو درصد از نیروی کار را تشکیل می دهند.”ما می توانیم و باید بهتر عمل کنیم“.

تعهد به شمول جنسیتی

هدف این روز جشن گرفتن و ترویج استخدام، حفظ و اشتغال پایدار زنان در بخش دریایی است.

IMO با بالا بردن شهرت زنان در دریانوردی، تعهد خود را به پنجمین هدف توسعه پایدار 5 (SDG5) برابری جنسیتی و در عین حال پرداختن به عدم تعادل جنسیتی در دریایی تقویت می کند.

IMO به فراگیری جنسیت متعهد است“تاکید کرد آقای. لیم

شواهد فراوان نشان می دهد که سرمایه گذاری روی زنان موثرترین راه برای ارتقاء جوامع، شرکت ها و حتی کشورهاست. کشورهایی که برابری جنسیتی بیشتری دارند از رشد اقتصادی بهتری برخوردارند.

پیشرفت برای همه

بیش از سه دهه است که IMO برای رسیدگی به عدم تعادل جنسیتی در برنامه دریایی خود تلاش کرده است.

او گفت: “ما به این هدف مهم متعهد شده ایم – و شاهد به ثمر نشستن این تلاش ها هستیم.” لیم

همانطور که در اهداف توسعه پایدار یا SDG ذکر شده است، زنان در نیروی کار دریانوردی یک مزیت برای همه است.

رئیس IMO نیاز به “تفکر خلاق برای هدایت دریانوردی به سمت یک آینده سبز پایدارتر، متنوع تر و فراگیرتر” را تشریح کرد، که نیاز به “باهوش ترین ذهن ها برای رسیدگی به چالش های” ناشی از کربن زدایی و دیجیتالی شدن دارد.

مردم باید برای شرکت در بحث های مربوط به آینده دریانوردی بدون توجه به جنسیت توانمند شوندوی گفت، همکاری را “بهترین مسیر برای یافتن راه حل های بهینه” خواند.

“خوشحالم که زنان در بخش ما نسبت به گذشته بیشتر است – و همچنین تعداد فزاینده ای از قهرمانان و متحدان تنوع”.

هدف گذاری برابری

در سرتاسر جهان، IMO به ایجاد هشت زن در حال رشد در انجمن های دریایی (WIMA) کمک کرده است: سه زن در آفریقا و هر کدام نماینده کشورهای عربی، آسیا، کارائیب، آمریکای لاتین و اقیانوس آرام.

در آنجا زنان می‌توانند از طریق فرصت‌های با بودجه IMO در مؤسسه حقوق دریایی بین‌المللی IMO، دوره زنان در مدیریت بندر و اخیراً برنامه شتاب‌دهنده رهبری Maritime SheEO، که در ماه مارس راه‌اندازی شد، تخصص فنی کسب کنند.

او گفت: «ما باید بر این پیشرفت بنا کنیم. لیم

افشای داده ها

علیرغم چالش‌های همه‌گیری کووید، IMO توانست یک نظرسنجی جهانی انجام دهد که شکاف جنسیتی این بخش را آشکار می‌کند.

گزارش بررسی زنان در دریای انجمن بین‌المللی کشتیرانی و تجارت زنان در سال 2021 (WISTA) به جزئیات نسبت و توزیع زنان شاغل در بخش دریایی از کشورهای عضو IMO و صنعت دریایی می‌پردازد.

او هنگام راه‌اندازی این نشریه گفت که تنوع جنسیتی در دریانوردی «به‌شدت بر اساس بخش‌ها از هم جدا شده است».

رئیس IMO افزود: «معیارسازی وضعیت فعلی این بخش برای اندازه‌گیری اینکه کجا هستیم و به کجا باید برویم، حیاتی است.

با توانمندسازی فعالانه زنان با مهارت‌های لازم، حفظ یک محیط کاری بدون موانع، ما سیستم‌های واقعاً پایدار برابری جنسیتی ایجاد می‌کنیم.

احترام به مهاجران در دریا

در همین حال، گروه بین سازمانی حمایت از پناهندگان و مهاجران از کشورها خواسته است تا بررسی و تعقیب تخلفات انجام شده علیه مهاجرانی که در کشتی ها در دریا قاچاق می شوند، شامل در کشورهای ترانزیت و مقصد

UNHCR، IOM، OHCHR، UNODC، یونیسف و گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در مورد حقوق مهاجران در بیانیه ای مشترک یادآوری کردند که مردم در جستجوی کرامت، امنیت و پناهگاه به دریاهای سراسر جهان می روند.

رانندگان پیچیده و بدون جایگزین‌های امن و قانونی هستند، مردم به طور فزاینده‌ای مجبور می‌شوند برای مهاجرت غیرقانونی از طریق دریاها به قاچاقچیان و قاچاقچیان روی بیاورند که اغلب به زندگی انسان توجه چندانی نمی‌کنند.

در این پس زمینه، این گروه از همه کشورها خواست تا شرایطی را ایجاد کنند که به حقوق بشر افرادی که در دریا در قلمروشان نجات می‌یابند احترام بگذارند..

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما