ریچارد لوئیس که به پارکینسون مبتلاست، از استندآپ کمدی کناره گیری می کند.

ریچارد لوئیس کمدین پس از برخورد خصوصی با بیماری پارکینسون که دو سال پیش تشخیص داده شد، از استندآپ بازنشسته شد. ویدئویی که در توییتر منتشر شده است.

آقای. لوئیس 75 ساله گفت که پس از اینکه متوجه سفتی در راه رفتنش شد و پاهایش را تکان می داد، تشخیص داده شد. بیماری پارکینسون یک اختلال غیر قابل درمان است که بخشی از مغز را که حرکت را کنترل می کند، تحت تاثیر قرار می دهد.

او یکشنبه شب در یک پست ویدئویی گفت: “در سه سال و نیم گذشته، من زمان سختی داشته ام و مردم می گویند، “می دانید، من از شما چیزی نشنیده ام، آیا هنوز در حال تور هستید؟” به نزدیک به 240000 دنبال کننده توییتر خود. او به تشریح تشخیص خود پرداخت و گفت: استندآپ را تمام کردم. من فقط روی نویسندگی و بازیگری تمرکز کرده ام.”

آقای. لوئیس که اخیراً فیلمبرداری فصل 12 سریال پرطرفدار HBO “Curb Your Enthusiasm” را با کمدین لری دیوید به پایان رساند، گفت که او خوش شانس بود که تا اواخر عمر به بیماری پارکینسون مبتلا نشد و این بیماری به کندی پیشرفت کرده است. .

علاوه بر تشخیص پارکینسون، او در چند سال گذشته چهار عمل جراحی روی شانه، کمر و لگن داشته است. او گفت: “این بدشانسی بود، اما این زندگی است.”

او در سال 1947 در بروکلین متولد شد. به گفته وب سایت سرگرمی IMDB، لوئیس اجرای روتین های استندآپ خود را در سال 1971 در Improvisation and Pips نیویورک آغاز کرد. پس از حضور در «نمایش امشب با بازی جانی کارسون» در سال 1974، او چهار سال در سریال موفق ABC «هر چیزی جز عشق» با همبازی جیمی لی کرتیس حضور داشت. کمدی سنترال شامل Mr. لوئیس در لیست 50 کمدین برتر خود در تمام دوران قرار دارد.

آقای. لوئیس چندین نقش سینمایی نیز داشته است، از جمله در نقش شاهزاده جان در فیلم کمدی ماجراجویی «رابین هود: مردان جوراب شلواری» در سال 1993. او در کتاب خاطرات خود با عنوان «افسردگی بزرگ دیگر» بهبودی از اعتیاد و یافتن معنویت را شرح داده است.

آقای. لوئیس که از زمان اولین بازی خود در سال 2000 در “Curb Your Enthusiasm” اجرا کرده است، او را می شناسد. دیوید از زمانی که در 12 سالگی در کمپ تابستانی ملاقات کردند، آقای. لوئیس در مصاحبه ای با هوارد استرن در سال 2010 گفت.

او گفت: «از او متنفر بودم، دیگر هرگز او را ندیدم تا زمانی که کمیک شدم، بهترین دوست شدم. زمانی که من کمیک شدم، او کار من را دوست داشت و من کار او را دوست داشتم.»


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم