رونمایی از تاکسی هوایی چهار نفره Wisk Aero

فرارو- استارتاپ تاکسی هوایی Wisk Aero به تازگی از هواپیمای نسل ششم خود رونمایی کرده است. هواپیمای چهار نفره تمام برقی که می تواند بدون نیاز به خلبان انسان پرواز کند.

बह रोगल फरारो बह निकल अग रहनामातो، بوئینگ با حمایت این شرکت اعلام کرده است که برای جابجایی مسافران با استفاده از این تاکسی پرنده از اداره هوانوردی فدرال (FAA) درخواست مجوز خواهد کرد. این استارت آپ که در سال 2019 با سرمایه گذاری مشترک بوئینگ و کیتی هاوک، شرکت پرندگان تاکسی با حمایت لری پیج (موسس گوگل) شکل گرفت، اکنون به دنبال تبدیل شدن به اولین شرکت پیشرفته حمل و نقل هوایی است.

Wisk ادعا می کند که هواپیمای نسل ششم آن اولین کاندید برای دریافت گواهی برخاست و فرود عمودی (eVTOL) است. طبق مقررات FAA، خطوط هوایی قبل از راه اندازی یک سرویس تجاری باید سه نوع گواهینامه را دریافت کنند.

گواهی نوع به این معنی است که هواپیما تمام استانداردهای طراحی و ایمنی FAA را رعایت می کند. گواهی تولید تاییدیه شروع ساخت هواپیما است و گواهی شرکت هواپیمایی به این معنی است که سازنده می تواند به صورت رسمی خدمات تاکسی هوایی تجاری را ارائه دهد.

هواپیمای ویسک دارای شش روتور جلویی است که هر کدام به پنج پره مجهز شده است. این روتورها می توانند به صورت افقی یا عمودی حرکت کنند. هر کدام از آنها از شش روتور عقب و دو بال تشکیل شده است و فقط به صورت عمودی حرکت می کنند. به گفته این شرکت، Wisk Aero حداکثر سرعت 120 گره دریایی و برد 90 مایل (140 کیلومتر) را ارائه می دهد و می تواند در ارتفاع 2500 تا 4000 فوتی از سطح زمین پرواز کند.

تاکسی هوایی Wisk Aero

این پرنده تاکسی بدون نیاز به خلبان انسان به صورت خودکار پرواز می کند و خلبان انسان از راه دور آن را زیر نظر دارد. از نظر تئوری، این هواپیما از نقاطی که به صورت عمودی بر روی سقف ساختمان ها قرار دارند، فرود می آید و بلند می شود.

این شرکت امیدوار است طی پنج سال آینده یک سرویس تاکسی هوایی راه اندازی کند و پیش بینی می کند که بتواند سالانه حدود 14 میلیون پرواز در 20 بازار بزرگ جهانی انجام دهد.

تاکسی هوایی Wisk Aero

تاکسی های هوایی که گاهی به اشتباه به آنها «ماشین های پرنده» می گویند، در واقع هلیکوپترهایی هستند که بدون صدا و آلودگی موتورهای گازسوز هستند. هر چند صدای خاصی هم خواهند داشت. علاوه بر Wisk، شرکت هایی مانند Joby Aviation، Volocopter، Ehang و Archer نیز ادعا کرده اند که چنین خدمات پروازی در آستانه جهانی شدن هستند.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما