روسیه بر غیرنظامیان در اوکراین اشغالی فشار می آورد

به گفته مقامات اوکراینی، روسیه در حال تشدید فشار بر غیرنظامیان در بخش‌های اشغالی اوکراین است که نیروهایشان حملات خود را در پشت خطوط دشمن پیش از یک ضد حمله گسترده افزایش داده‌اند.

این حمله می تواند پس از 14 ماه جنگ، فرصتی حیاتی باشد، نه تنها برای اوکراین برای بازپس گیری قلمرو، بلکه برای تلاش برای متقاعد کردن متحدان غربی خود برای ارسال سلاح و کمک بیشتر. بسیاری از نیروهای روسی با پیش‌بینی کمپین، و هنوز در حال بهبودی از حمله پرهزینه و دشوار زمستانی خود، به مواضع دفاعی تغییر مکان داده‌اند.

با وجود ضررهای سرسام آور، روسیه همچنان بخش وسیعی از خاک اوکراین را تحت کنترل دارد. اما نیروهای اوکراینی بارها مواضع روسیه را دور از جبهه مورد حمله قرار داده‌اند و روز سه‌شنبه مقامات روسی از گلوله باران بیشتر و – برای دومین روز متوالی – انفجاری که یک قطار باری را در منطقه مرزی روسیه از ریل خارج کرد، گزارش کردند.

مقامات روسیه در اراضی اشغالی که نگران حملات پارتیزان ها و نیروهای ویژه اوکراینی هستند، تدابیر شدید جدیدی را علیه غیرنظامیان اعمال کرده اند. فرماندهی عالی ارتش اوکراین روز سه شنبه گفت که اخیرا، آنها واحدهای ضد جاسوسی را “تقویت” کرده اند و رفت و آمد بین شهرها و روستاها را محدود کرده اند.

به گفته ارتش اوکراین و مقامات محلی، هفته گذشته، کرملین حکم داد که هر کسی در سرزمین اشغالی که پاسپورت روسی را نپذیرد می‌تواند از خانه‌های خود نقل مکان کند، فرمانی که به گفته مقامات محلی و ارتش اوکراین باعث سردرگمی و ترس در میان ساکنان شده است.

به گفته مرکز مقاومت ملی، یک آژانس دولتی اوکراین، افسران امنیتی مخفی روسیه نیز در فضاهای عمومی شلوغ برای ردیابی اعضای مقاومت اوکراین شروع به کار کرده اند.

این آژانس هشدار داد که افسران لباس شخصی اغلب برای یافتن شهروندان “بی وفا” گفتگو را آغاز می کنند. او گفت که اوکراینی‌هایی که طعمه را می‌گیرند مجبورند به همکاری با رژیم اشغالگر روسیه ادامه دهند.

راستی‌آزمایی مستقل بسیاری از آنچه در سرزمین‌های تحت اشغال روسیه اتفاق می‌افتد، عملاً غیرممکن است، زیرا مقامات روسی به ندرت اجازه دسترسی به روزنامه‌نگاران مستقل، گروه‌های بشردوستانه و ناظران بین‌المللی را می‌دهند.

اما کرملین تلاش های خود را برای جذب این مناطق به روسیه پنهان نکرده است.

حتی قبل از اینکه رئیس جمهور ولادیمیر وی. پوتین در سپتامبر الحاق چهار استان اوکراین را اعلام کند، اقدامی که به طور گسترده به عنوان غیرقانونی محکوم شد، نیروهای روسی اقداماتی را برای روسیه سازی اینترنت و سایر عناصر زندگی روزمره مانند برنامه های درسی مدارس و ارز به اجرا گذاشتند.

مقامات اوکراینی معمولاً از مردمی که در سرزمین های اشغالی زندگی می کنند می خواهند به هر طریقی که می توانند در برابر روسیه مقاومت کنند، اما آنها توصیه های متفاوتی در مورد چگونگی پاسخ به فشارهای اخیر ارائه کرده اند. در حالی که کمیسر حقوق بشر اوکراین از مردم خواست برای امنیت خود پاسپورت های روسی دریافت کنند، معاون نخست وزیر توصیه کرد از گرفتن آنها خودداری کنند.

سرهی خلان، معاون شورای منطقه ای خرسون، اواخر روز دوشنبه به تلویزیون اوکراین گفت که فشار “بسیار” بر جمعیت محلی وجود دارد. او گفت که مردم نگران هستند در صورت پذیرش پاسپورت، “همکار” در نظر گرفته شوند.

غیرنظامیان در مناطقی که زمانی اشغال شده بودند، شکنجه و بدرفتاری توسط مقامات روسی و فضایی از ترس و پارانویا شدید درباره اینکه چه کسی ممکن است با روس ها کار کند و چه کسی ممکن است با ارتش یا نیروهای ویژه اوکراین ارتباط داشته باشد، توصیف کرده اند.

روسیه اوکراین را به انجام حملاتی در پشت خط مقدم متهم کرده است. مقامات اوکراینی معمولاً از تأیید یا رد مسئولیت خودداری می‌کنند، اما می‌گویند که این حق را برای خود محفوظ می‌دارند که به مکان‌هایی که به‌عنوان محل حمله به اوکراین استفاده می‌شوند، حمله کنند. بر اساس این منطق، نیروهای اوکراینی به طور دوره ای اهدافی را در داخل روسیه هدف قرار داده اند.

در منطقه برایانسک اوایل روز سه شنبه، روستایی در کمتر از پنج مایلی مرز با اوکراین زیر گلوله باران قرار گرفت که سومین روز متوالی انفجار در این منطقه بود. الکساندر وی. بوگوماز فرماندار منطقه در تلگرام گفت که گلوله باران باعث آتش سوزی شد، اما تلفات جانی نداشت. او ارتش اوکراین را مقصر دانست، اگرچه این ادعا به طور مستقل قابل تأیید نیست.

بعداً در همان روز، اپراتور راه آهن روسیه در تلگرام گفت که حدود 20 واگن قطار باری به دلیل “دخالت غیرقانونی” عوامل “خارجی” از ریل خارج شده است – دومین خروج از ریل طی دو روز در منطقه گزارش شد.

آقای دکتر “یک بمب ناشناس در منطقه ایستگاه راه آهن Snezhetskaya منفجر شد.” بوگوماز گفت.

او روز یکشنبه گفت که چهار نفر در منطقه در اثر گلوله باران اوکراین کشته شدند. و روز دوشنبه انفجاری باعث شد قطار باری در منطقه از ریل خارج شود. فرماندار یک وسیله انفجاری ناشناس را مقصر اعلام کرد و سرویس راه آهن کشور گفت که “دخالت افراد غیرمجاز” منجر به آتش سوزی شد.

در ماه مارس، نیروهای ویژه اوکراینی اعلام کردند که یک برج دیدبانی بدون سرنشین را در بریانسک منهدم کرده‌اند، و پارتیزان‌هایی که ادعا می‌کنند برای اوکراین می‌جنگند، به روستایی در آنجا حمله کردند که منجر به اقدامات اضطراری از سوی کرملین شد.

ویکتوریا کیم ارائه گزارش از سئول.

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان