رهبران کسب و کار راه حل های جسورانه ای را برای باز کردن سرمایه گذاری بلندمدت در SDG ارائه می دهند

چهارمین نشست سالانه ائتلاف سرمایه گذاران جهانی برای توسعه پایدار (GISD) بر حمایت از کشورهای در حال توسعه در مسیر دستیابی به اهداف توسعه پایدار متمرکز است و در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک در بحبوحه بدتر شدن چشم انداز اقتصاد جهانی ناشی از جنگ برگزار شد. در بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط GISD در اوکراین، تغییرات آب و هوایی و COVID-19 – که همه آنها سرمایه گذاری بلندمدت را تهدید می کند.

‘زمانی برای تلف کردن نیست’

شکاف مالی بزرگ و پایدار SDG باید تلاش جمعی ما را تحریک کند برای افزایش منابع مالی و سرمایه گذاری خصوصی برای اهداف توسعه پایدار. هیچ زمانی برای هدر دادن وجود ندارد. ما نمی توانیم تحمل کنیم که اهداف توسعه پایدار از دسترس خارج شوندآنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد گفت.

اتحاد GISD – که توسط دبیر کل در سال 2019 تشکیل شد – متشکل از رهبران برجسته تجاری از سراسر جهان، از جمله روسای Standard Chartered، Pimco، Citibank و Investec است.

تقویت مالی

به دنبال هماهنگی، افزایش و تسریع امور مالی و سرمایه گذاری برای 17 هدف است. اتحاد GISD توسط روسای مشترک لیلا فوری، مدیر اجرایی بورس اوراق بهادار ژوهانسبورگ، و خوزه وینالز، رئیس گروه استاندارد چارترد، رهبری می‌شود.

“در سال گذشته، با تکیه بر کارهای اساسی انجام شده در سال های قبل، اتحاد GISD بر تعیین شرایط برای افزایش منابع مالی خصوصی بلندمدت برای سرمایه گذاری توسعه پایدار (SDI) گفت: خانم. فوریه.

“این از طریق توسعه یک تعریف معتبر برای SDI، معیارهای همسو با SDG، یک دستور مدل برای کمک به توسعه استراتژی های SDI، ایجاد ورودی در توسعه مجموعه ای از استانداردهای گزارش پایداری جهانی، و یک نقشه راه برای اصلاحات CIS ضروری انجام شد. “

مردان بر روی ساخت یک جاده جدید در آلبانی کار می کنند.

مردان بر روی ساخت یک جاده جدید در آلبانی کار می کنند.

ابتکارات جدید

آقای. وینالز گفت که در طول 12 ماه آینده، اتحاد “به افزایش این تلاش ها و ابتکارات جدیدی را آغاز کنید و یک پلتفرم مالی ترکیبی تحول آفرین را راه اندازی کنید که امکان سرمایه گذاری مشترک در پروژه های زیرساختی پایدار را فراهم می کند.

ما همچنین به تعامل خود با سهامداران جهانی برای پیشبرد اصلاحات لازم برای باز کردن قفل مالی و سرمایه گذاری برای توسعه پایدار در حمایت از اهداف توسعه پایدار ادامه خواهیم داد.»

برای تسهیل جریان سرمایه گذاری به کشورهای در حال توسعه، اتحاد از بسیج موثرتر سرمایه خصوصی توسط بانک های توسعه چندجانبه و سیستم کلی توسعه بین المللی حمایت می کند.

اعضای GISD توصیه هایی را در مورد تغییرات حاکمیتی و مدل های تجاری بانک های توسعه ای و بهبود ساختارهای مالی ارائه کرده اند.

استانداردهای جدید

از زمان راه‌اندازی، اتحاد استانداردها و ابزارهایی را برای همسو کردن پرتفوی سرمایه‌گذاری با اهداف توسعه پایدار توسعه داده است، از جمله تعریف یکپارچه سرمایه‌گذاری توسعه پایدار (SDI) و معیارهای خاص بخش همسو با SDG که گزارش‌دهی را تقویت می‌کند و امکان مقایسه معتبر عملکرد SDG را فراهم می‌کند. در داخل و بین صنایع مختلف

GISD مورد Aware Super را برجسته کرد، یک صندوق بازنشستگی مستقر در استرالیا با 150 میلیارد دلار استرالیا دارایی، که اکنون تعریف SDI را به عنوان بخشی از بررسی سرمایه گذاری خود در نظر گرفته است.

اخیراً، با همکاری شبکه بین‌المللی حاکمیت شرکتی (ICGN)، اتحاد مدل فرمان را راه‌اندازی کرد که راهنمایی‌هایی را در مورد روابط قراردادی بین صاحبان دارایی و مدیران دارایی با تمرکز بر تشویق سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت که با SDGs.

سرمایه گذاری مشترک برای آینده

اتحاد GISD همچنین یک پاسخ جمعی به مشاوره عمومی هیئت استانداردهای بین المللی پایداری، که در COP26 ایجاد شده است، ارائه کرده است تا یک خط پایه جهانی جامع از افشای پایداری برای بازارهای سرمایه ایجاد کند.

علاوه بر این، اتحاد GISD به سمت راه‌اندازی بستر سرمایه‌گذاری زیرساخت پایدار (SIIP) حرکت می‌کند که به بانک‌های توسعه چندجانبه و سرمایه‌گذاران نهادی اجازه می‌دهد تا در زیرساخت‌های همسو با SDG سرمایه‌گذاری کنند و سرمایه‌گذاری‌ها را در بازارهای نوظهور افزایش دهند.

رئیس سازمان ملل اتحاد را برای یافتن راه حل هایی برای بسیج سرمایه گذاری در SDGs به عنوان بخشی از اجرای آن تشکیل داد استراتژی برای تامین مالی دستور کار 2030 برای توسعه پایدار. اعضا دارایی هایی به ارزش 16 تریلیون دلار را کنترل می کنند.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما