رتبه بندی ایمنی هوانوردی هند در حال افزایش است، وضعیت کمک های مالی FAA آمریکا در دسته 1 اخبار هوانوردی

هند وضعیت رده 1 را تحت برنامه ارزیابی ایمنی هوانوردی اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده حفظ کرده است، پیشرفتی که باعث می شود شرکت های هواپیمایی هندی در حین گسترش فعالیت های خود در خارج از کشور، پرکننده باشند. آخرین پیشرفت نیز چند ماه پس از بهبود قابل توجه رتبه ایمنی هند در ممیزی انجام شده توسط سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی (ایکائو) صورت می گیرد. FAA تحت برنامه ارزیابی ایمنی هوانوردی بین‌المللی خود (IASA) تعیین می‌کند که آیا نظارت یک کشور بر شرکت‌های هواپیمایی خود که در ایالات متحده فعالیت می‌کنند یا به دنبال فعالیت در ایالات متحده هستند یا به اشتراک گذاری کد با یک شرکت هواپیمایی ایالات متحده، با استانداردهای ایمنی ایجاد شده توسط ایکائو مطابقت دارد یا خیر.

در بیانیه ای، اداره کل هوانوردی غیرنظامی (DGCA) گفت که بر اساس نتایج ارزیابی و پیگیری ها، FAA روز چهارشنبه به آن اطلاع داد که “هند استانداردهای بین المللی نظارت بر ایمنی هوانوردی کنوانسیون شیکاگو و ضمایم آن را رعایت می کند. و همچنان وضعیت FAA IASA رده 1 را حفظ می کند که آخرین بار در ژوئیه 2018 ارزیابی شد.

برنامه IASA بر توانایی یک کشور برای پایبندی به استانداردهای ایمنی هوانوردی بین المللی و شیوه های توصیه شده در رابطه با مجوز پرسنل، بهره برداری از هواپیما و قابلیت پرواز هواپیماهای ایکائو تمرکز دارد.

“تعیین رده 1 هند در زمانی انجام شده است که هواپیمایی هند در مسیر رشد بالایی قرار دارد و شرکت های هواپیمایی در هند برنامه های عمده ای برای القاء و توسعه ظرفیت دارند. شرکت های هواپیمایی کشورهای رده 1 مجاز هستند خدمات خود را به مقاصدی در این کشور انجام دهند/گسترش دهند. در این بیانیه آمده است که ایالات متحده و کد مشترک با شرکت های هواپیمایی ایالات متحده.

شرکت های حمل و نقل داخلی، به ویژه ایر ایندیا و ایندی گو، برنامه های بلندپروازانه ای برای عملیات در مسیرهای بین المللی از جمله ایالات متحده دارند. طبق این بیانیه، FAA گفت که DGCA تعهد خود را نسبت به اطمینان از نظارت ایمنی موثر بر سیستم هوانوردی هند نشان داده است و از شیوه مثبتی که DGCA با آنها کار کرده است، قدردانی کرده است.

تحت برنامه IASA خود، FAA ممیزی DGCA را از 25 تا 29 اکتبر 2021 در زمینه عملیات هواپیما، قابلیت پرواز و صدور مجوز پرسنل انجام داد. این ارزیابی با رایزنی های نهایی در 25 و 26 آوریل سال گذشته دنبال شد. متعاقباً، FAA در ژوئیه 2022 و سپتامبر 2022 مورد بررسی قرار گرفت.

در بیانیه آمده است: «ارزیابی توسط ایکائو و همچنین FAA گواهی بر تعهد هند به داشتن یک نظارت ایمنی مؤثر برای سیستم هوانوردی غیرنظامی خود است». در ممیزی ICAO در نوامبر سال گذشته، رتبه جهانی هند به طور قابل توجهی بهبود یافت، با امتیاز پیاده سازی موثر (EI) 85.65 درصد در مقایسه با 69.95 درصد قبل.

وزیر هوانوردی غیرنظامی جیوتیرادیتیا سیندیا در توییتی گفت که استانداردهای هند برای نظارت بر ایمنی هوانوردی “همچنان در میان بهترین‌ها در جهان هستند! تبریک می‌گوییم @MoCA_GoI”. او گفت که پس از جهش قابل توجه 16 درصدی در رتبه بندی جهانی ICAO، باز هم، بخش هوانوردی غیرنظامی هند با موفقیت وضعیت رده 1 خود را در FAA حفظ کرد.

این وزارتخانه در یک سری توئیت‌ها اعلام کرد که تحت رهبری نخست‌وزیر نارندرا مودی و اسکیندیا، «ما متعهد هستیم که یک تجربه پروازی یکپارچه و ایمن را برای همه مسافران تضمین کنیم». هند یکی از بازارهای هوانوردی غیرنظامی در حال رشد در جهان است.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما