رئیس شورای اروپا از & شبکه دروغ& روسیه که برای توجیه تجاوز استفاده می شود ابراز تاسف کرد

«این جنگ هیبریدی است. این خشونت سلاح را با زهر دروغ ترکیب می کند. میشل اظهار داشت، با تشریح دروغ‌هایی که از کرملین می‌آید – مانند توجیه جنگ به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای نسل‌کشی ادعایی روس‌زبان‌ها در اوکراین.

او گفت: «این اشتباه است و کثیف است.

دروغ های بیشتر

همچنین در “شبکه دروغ” روسیه این بود که تجاوز روسیه یک “عملیات ویژه” خواهد بود و نه جنگ.

آقای. با این حال میشل تأیید کرد که این در واقع یک جنگ “غیرقانونی، غیرقانونی و غیرقانونی” است که هدف آن تغییر اجباری مرزهای شناخته شده بین المللی است.

وی در ادامه با اشاره به این دروغ که تحریم‌ها علیه روسیه باعث کمبود مواد غذایی و کود می‌شود، خاطرنشان کرد که حتی قبل از جنگ، خود روسیه صادرات غلات و کودهای شیمیایی خود را به شدت کاهش داد – “به نفع نوسان قیمت‌ها” در بازار جهانی.

علاوه بر این، در حالی که روسیه پس از آن بنادر دریای سیاه را به طور نظامی مسدود کرد و تجارت دریایی را غیرممکن کرد، اتحادیه اروپا (EU) «دالان‌های همبستگی» را برای صادرات میلیون‌ها تن غذا از اوکراین باز کرد.

رئیس شورای اروپا گفت: در حقیقت، یک راه بسیار ساده برای پایان دادن به بحران غذایی وجود دارد: روسیه جنگ را متوقف کند، از خاک اوکراین خارج شود و محاصره بنادر را لغو کند.

“جنگ استعماری”

وی ادامه داد: امپریالیسم و ​​انتقام‌جویی تنها پایگاه‌های «این جنگ استعماری» است که اوکراین را هدف قرار می‌دهد و خاطرنشان کرد که این تجاوز عمداً قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل را زیر پا گذاشته است.

تهدید سلاح های هسته ای و استفاده از نیروگاه هسته ای زاپوریژژیا به عنوان پایگاه نظامی “باید متوقف شود.” میشل، از حمایت اتحادیه اروپا از تلاش های آژانس بین المللی اضطراری اتمی (IAEA) برای بازگرداندن امنیت در بزرگترین نیروگاه هسته ای اروپا حمایت می کند.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا احترام گذاشتن به مرزها را به جای تجاوز، همکاری به جای تهدید و نظم مبتنی بر قوانین را به جای قانون شایسته انتخاب کرده است، گفت: امروز روسیه ترسناک است. کرملین جنگ را به اروپا بازگرداند».

رئیس‌جمهور سپس هشدار داد که اجازه نمی‌دهیم اقدامات ویرانگر «اراده شدید ما برای اقدام به نفع عمومی» را به خطر بیندازند.

گسترش همکاری ها

از پیامدهای کووید-19 گرفته تا کاهش شاخص توسعه انسانی و الگوهای شدید آب و هوایی تا کاهش حقوق زنان و اقلیت ها، او همکاری چندجانبه را به عنوان “هوش جمعی در عمل…[and] DNA اتحادیه اروپا».

با روحیه “بدون استاد، بدون شاگرد”، آقای. میشل تاکید کرد که اتحادیه اروپا در سازمان ملل متحد، G7 و G20 عمل می کند و در مشارکت راهبردی با آفریقا، اتحادیه آفریقا، ژاپن، کره جنوبی، هند و انجمن کشورهای جنوب شرق آسیا (ASEAN) همکاری می کند.

رئیس جمهور گفت که مشتاقانه منتظر است تا “انگیزه جدیدی” به روابط اتحادیه اروپا با قاره آمریکای لاتین و کشورهای خلیج بدهد.

وی گفت: “و ما امیدواریم که قدرت های نوظهور، از جمله چین، صادقانه در تلاش های جمعی برای صلح و توسعه مشارکت کنند.”

حق وتو

با اشاره به اینکه یک سیستم چندجانبه قوی مستلزم اعتماد متقابل است. میشل تأیید کرد که شورای امنیت فعلی نه فراگیر است و نه نماینده.

او با دفاع از اصلاحات «ضروری و فوری» گفت: «استفاده از حق وتو باید استثنا باشد، اما در حال تبدیل شدن به یک قانون است».

و هنگامی که یکی از اعضای دائم شورای امنیت جنگی غیرقابل تحریک و غیرقابل توجیه را آغاز می کند که توسط مجمع عمومی محکوم می شود، تعلیق او از شورای امنیت باید خود به خود باشد.

بی طرفی آب و هوا

این مقام ارشد اتحادیه اروپا اظهار داشت که رهبری “راه را نشان می دهد و مهمتر از همه نتیجه می دهد”.

وی گفت: انرژی و تغییرات آب و هوایی دو روی یک سکه هستند.

«غلبه بر بحران انرژی به معنای کاهش تهدید آب و هوا است. حفاظت از تنوع زیستی و اقیانوس های ما به معنای تضمین آینده ماست. بی طرفی آب و هوا قطب نمای ماست».

رئیس شورا متعهد شد که در کنفرانس آب و هوای سازمان ملل متحد (COP27) در ماه نوامبر برای «اجرای وعده‌های پاریس و فراتر رفتن» برای انتقال عادلانه و عادلانه کارزاری کند و یادآوری کرد که «هیچ کشوری به تنهایی نمی‌تواند از سیاره ما محافظت کند».

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه