رئیس خلع سلاح به شورای امنیت گفت جنگ اوکراین حملات علیه غیرنظامیان و زیرساخت ها باید متوقف شود

ایزومی ناکامیتسو در گزارشی به درخواست روسیه درباره “تامین سلاح های کشنده به اوکراین و عواقب آن” به سفرا یادآوری کرد که قبلاً در ماه سپتامبر به این موضوع پرداخته بود.

خطر انحراف

رئیس امور خلع سلاح سازمان ملل متحد (UNODA) آنچه را که در آن زمان گفته بود تکرار کرد که هجوم گسترده سلاح به هر منطقه نبرد، “نگرانی های بسیاری را برای صلح و امنیت ایجاد می کند” که شامل “خطرات انحراف و همچنین سرریز احتمالی و سرریز و سرریز احتمالی و غیره است.” تشدید.”

او گفت که این موضوعی است که دولت‌ها سیستم‌های تسلیحاتی و مهمات را برای استفاده توسط نیروهای دفاعی این کشور در برابر حملات روسیه به اوکراین منتقل می‌کنند.

خانم. ناکامیتسو افزود که همچنین «گزارش‌های گسترده و تأیید شده مستقلی مبنی بر انتقال سیستم‌های اصلی تسلیحات متعارف به گروه‌های غیردولتی درگیر در درگیری‌ها علیه اوکراین، از جمله سامانه‌های موشکی توپخانه» وجود دارد.

کنترل تسلیحات

او گفت که در دوره پس از خاموش شدن اسلحه ها چه اتفاقی برای سیستم های تسلیحاتی می افتد، همچنین یک مسئله مهم است که برای هر توافق صلح موفق و پایدار بسیار مهم است.

اقدامات برای مقابله با انحراف بالقوه تسلیحات و مهمات کلیدی برای بازیابی پس از جنگ و امنیت و ثبات منطقه ای و همچنین پتانسیل درگیری در سایر مناطق خواهد بود.

شفافیت و پاسخگویی

او گفت که به همان اندازه مهم، نیاز به حفاظت و حسابرسی برای تمام تجهیزات نظامی منتقل شده است. او به ثبت سلاح های متعارف سازمان ملل به عنوان یک ابزار کلیدی در کنار پیمان تجارت تسلیحات اشاره کرد.

او گفت که همه کشورهای عضو باید از این رویکردهای سیاستی پیروی کنند و از ابزارهای موجود برای شفافیت استفاده کنند تا سلاح ها در بازار سیاه ناپدید نشوند.

ایزومی ناکامیتسو، نماینده عالی امور خلع سلاح، در جلسه شورای امنیت درباره تهدیدات علیه صلح و امنیت بین المللی توضیحاتی ارائه می کند.  (عکس فایل).

رنج غیرنظامی

فراتر از حقایق و ارقام، او از همه جنگجویان در اوکراین و هر جای دیگر خواست تا به وظیفه خود برای محافظت از غیرنظامیان در برابر سلاح های جنگی پی ببرند.

او گفت که در حال حاضر بیش از 17,000 اوکراینی کشته یا مجروح شده اند، “با تعداد بی وقفه افزایش می یابد”، او گفت که بیشتر آنها توسط سلاح های انفجاری کشته شده اند.

حملات روسیه به طیف گسترده‌ای از زیرساخت‌های غیرنظامی، از جمله شبکه انرژی با شروع زمستان سرد مرگبار، «بعد جدیدی به بحران انسانی می‌آورد که میلیون‌ها نفر را در معرض خطر قرار می‌دهد».

حقوق بین‌الملل بشردوستانه واضح است که او گفت: «جنگجویان نباید حملاتی را علیه غیرنظامیان یا زیرساخت‌های غیرنظامی انجام دهند و باید تمام اقدامات احتیاطی ممکن را در اجرای عملیات نظامی برای جلوگیری یا حداقل به حداقل رساندن تلفات جانی، صدمه به غیرنظامیان و خسارات انجام دهند. به اشیاء غیرنظامی.”

ویرانی در شهرها و شهرها

رئیس UNODA با استناد به تصویب بیانیه سیاسی در ماه گذشته درباره تقویت حفاظت از غیرنظامیان در برابر پیامدهای انسانی ناشی از استفاده از سلاح های انفجاری در مناطق پرجمعیت، که توسط بیش از 80 ایالت امضا شد، گفت: این یک نقطه عطف در تلاش های ما برای محافظت بهتر است. غیرنظامیان»، از همه کشورها می‌خواهد که به آن بپیوندند.

وی ادامه داد: «نه ماه گذشته شاهد ویرانی های عظیمی بوده ایم – که بیشتر در نتیجه استفاده از سلاح های متعارف سنگین بوده است. حملات علیه غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی باید متوقف شود.»

انحراف سلاح ها را متوقف کنید

در نهایت، او از کشورها خواست تا اقدامات موثر کنترل تسلیحات را برای مقابله با خطرات مربوط به ناپدید شدن تسلیحات به کار گیرند تا در جاهای دیگر دوباره ظاهر شوند.

او تاکید کرد که جلوگیری از انحراف به دیگر میدان‌های جنگ برای جلوگیری از دامن زدن به درگیری و ناامنی در منطقه و فراتر از آن ضروری است.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.