ذوالنوري مجازات آن 74 ضربه شلاق و دو ماه حبس است

مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در شورا گفت: نمی دانم نیروی انتظامی از نمایندگان این نمایندگان شکایت کرده است یا خیر و باید مفاد دستورات نمایندگان را ببینم بعد نظر بده.” نماینده در همه مسائل آزاد است، اما به شرطی که حاوی دروغ، اتهام، تهمت، آدم ربایی یا اضطراب نباشد.

به گزارش عصر ایران، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر نماینده در موضوعات کیشور درست، صادق و راستگو باشد، عمداً مسئولان را مطالبه و وادار به انجام وظیفه می کند. از مسئولین ایراد بگیرم که از وظایف خود انصراف داده اند.» من به وظیفه خود عمل کرده ام و درست است، اما اگر بدون تحقیق و نتیجه تحقیق، نماینده را همراهی کنم، ایجاد تشویش اذهان عمومی صحیح نیست.

وی ادامه داد: فرض کنیم خانم امینی مقصر نیروی انتظامی باشد و افکار عمومی علیه نیروهای امنیتی کیشور مطرح شود، من مسئول خسارت هستم.

وی افزود: من به عنوان نماینده می توانم از قوه قضائیه یا نیروی انتظامی تقاضای رسیدگی و مشاهده مستندات را داشته باشم و آنها نیز موظفند مدارک را به من بدهند، اما اگر چیزی بگویم که به آن توجه نکرده ام، می شود. خلاف آن ثابت شد.» من باید مسئول حرکت، تحریف و آسیبی که به سازمان وارد کردم، باشم و سازمان نیز می تواند از من شکایت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: نماینده نمی تواند در چارچوب وظایف نمایندگی خود افترا، تشویش و دروغ را بیان کند، اما اگر اخبار ناخواسته ای بگوید که صحت ندارد، آزاد نیست. “

وی در پاسخ به این سوال که نماینده صددرصد نمی تواند مطالبات مردم را پیگیری کند، گفت: نماینده می تواند و باید حقیقت را دنبال کند اما اجازه ندارد دروغ بگوید و افکار عمومی را نگران کند تا به مردم آسیب برساند. کشور و سیستم رسمی.داشتن در تاپیک خانم مهسا امینی وقتی قرار شد تست بزنم و جوابش بعد از تست سه هفته یا یک ماه در الکل معلوم میشه. من با چه وسیله ای نماینده هستم قبل از اعلام این نتیجه با یک پیش داوری می آیم تا افکار عمومی علیه دستگاه را خراب کنم.

وی در پاسخ به این سوال که برخی از نمایندگانی که از رفتار گشت ارشاد گلایه شده اند انتقاداتی داشته اند یا نتوانسته اند انتقاداتی را مطرح کنند، گفت: اگر این انتقادات مربوط به این است که چرا با گشت ارشاد چنین برخوردی شده است. و چنین راهی را انجام می دهد هدیرادی بلی عرض المزید علی هذا جوست آست آست است علی ذلك علیه فی المتحدة و یمكن ید عید أید أید أید. ايد ايد ايد ام على على الله.

این نماینده مجمع گفت: ابتدا اشتباهاتش را شناسایی کنند و بعد نقد کنند، وقتی هیأت خلاف قانون نکرد من به عنوان نماینده چه حقی دارم که نظام رسمی را زیر سوال ببرم؟ چه کسی این حق را به من داده است مگر اینکه من تحقیق کنم و تایید کنم که مقصر گشته است، پس من حق دارم سر هر تریبونی فریاد بزنم و از مقامات رسمی بخواهم که چرا با این تخلف برخورد نمی شود.

وی گفت: اگر خود مجلس که قانونگذار است، مقید به هیچ ضوابط و قانونی نباشد، ممکن نیست. بند 8 ماده 4 قانون اداری می گوید برخورد با فساد و جرم وظیفه نیروی اداری است. در ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی نیز عدم رعایت حجاب جرم است و جرم واقع شده و مجازات متخلفان ۷۴ ضربه شلاق و دو ماه حبس یا جزای نقدی به جای حبس است. بند 12 ماده 4 قانون نیروی اداری می گوید این قوه وظیفه پیشگیری از جرم را دارد این پیشگیری از جرم است مخالف آنها هستند.

یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: اگر بررسی کردیم و متوجه شدیم که گشت ارشاد تخلف کرده است، باید محکم بایستیم و با آن برخورد کنیم. اگر مسئولی تخلف کرد، کل سازمان را نزنیم، در اداره دارایی ممکن است حسابرس رشوه بگیرد، قاضی دادگاه رشوه بگیرد. باید با فرد خاطی برخورد شود و متأسفانه این امر رعایت نمی شود. ما به عنوان نماینده باید بیشتر به قانون پایبند باشیم.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما